MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Kasper B. - Dimension - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Kasper B. - Dimension (/temat-ambient-kasper-b-dimension)



Kasper B. - Dimension - Kaper - 24.11.2018

Cześć!
Tak mi się wydaje, że to ambient :E
Oczywiście dźwięki perkusji wzorowane są na muzyce z filmu "Interstellar", który bardzo polecam.




RE: Kasper B. - Dimension - Fantasmagorian - 24.11.2018

Yyyy a gdzie utwór?


RE: Kasper B. - Dimension - Kaper - 24.11.2018

Poprawione.


RE: Kasper B. - Dimension - Fantasmagorian - 24.11.2018

To raczej Dark Ambient. Ciężki klimat, wbrew pozorom ciężko jest stworzyć naprawdę dobry utwór z tego gatunku. Lubuję się w kompozycjach DARK A. i uwielbiam go słuchać - ale tylko naprawdę dobre kawałki.
Twoja przedstawiona tu propozycja niestety ale mi kompletnie nie podeszła. Pisząc bardzo prosto - jest nudny i tak mało się w nim dzieje.
Zdaję sobie z tego sprawę, że dark ambient nie jest kategorią, która zawiera skomplikowane i złożone utwory. Cała trudność tworzeniu polega na tym aby zainteresować odbiorcę prostotą, przestrzenią, minimalizmem i samym pomysłem.
Ty pomysł już masz i to całkiem ciekawy, niestety zabrakło w nim czegoś co powoduje, że podczas słuchania odbiorca nie nudzi się. daję 3 za sam pomysł.


RE: Kasper B. - Dimension - Niflheim - 25.11.2018

Witam.
Nie potrafię uchwycić przekazu, obrazu uczuć. Pady kreują astralny klimat ale nie jest to nic "konkretnego" :( .
Lepiej by było gdyby utwór rozpoczynał się ok 1:10; nie wydawałby się wtedy tak nużący. Perkusja niezbyt przypadła mi do gustu, jest monotonna i występuje przez większość trwania utworu. W ok 3:50 udaję ci się stopniowo budować napięcie, pierwszy raz gdy słuchałem twojego utworu (utwór był włączony w tle, a ja byłem zajęty czymś innym) ten moment przykuł moją uwagę, byłem przekonany że nastąpi "coś" spektakularnego; niestety zawiodłem się track skończył się w 4:23 :\ .
3/5 .
Pozdrawiam .


RE: Kasper B. - Dimension - flang3r - 29.11.2018

No zegar kolego, to bardziej chyba z Dunkierki :) Ale i jedno i drugie to Zimmer z Nolanem, więc zostaje w rodzinie.
Podoba mi się od 2:14 ten mroczny pad. Napawa niepokojem.
Fajnie ten zegar brzmi, binarualnie nagrywany? Nabrałem się, że gra nad moją głową.

Niflheim ma rację - w kwestii budowania napięcia powinieneś jeszcze popracować, od wspomnianej 2:14 bardzo fajnie to ewoluuje, ale w 3:23 jakby ciśnienie spada. Może ten pad nie powinien pikować w dół tylko narastać tak jak reszta?

Dla mnie technicznie bdb. Nic nie stuka, nic nie puka, prawdziwa igła.

Zaciekawiłeś mnie tym kawałkiem, zahipnotyzowałeś, szkoda że nie na dłużej :)


RE: Kasper B. - Dimension - Shabboo Harper - 1.12.2018

Hey Kacper. Stworzyłeś niekiepski Drone; "utkany" z mrocznych, eufemistycznie stonowanych nut; nieśpiesznych, wdzięcznie ilustracyjnych... W kategorii tegoż Genre jest to przyzwoity temat. Klimat, mimo generalnie homogenicznych "pierwiastków", z osobliwą estetyką, cechuje minimalistyczna progresja; swoiście kreślony "ferment" tudzież ponura eskalacja krztynę dokuczliwego (celowo?) w swej barwie przeciągłego Synth'u (przeważa w P kanale) ^^. Ewidentnie "czuć" deficyt sensownego finału owej posępnej przypowieści... Sound Design nieobfity acz nielichy. "Coś" niepokojącego "czai się" w tle; tenże "impuls" zgrabnie intensyfikuje metronom. Nieśmiało sugeruję wzbogacić "Dimension" o atmosferyczne Fx'y (między kanałami); nie jest to w tymże gatunku koniecznie, wszelako w tak uchwyconej aurze (obcości) przyniosłoby to słuszny akcent ;D. Technicznie jest już (niestety) gorzej. Miks niemiłosiernie cichy; niektóre dźwięki potrzebują mocy, "mężnego ducha" (większego "tętna", dynamiki, choćby w kwestii wyrazistości). W tego typu utworach użyteczny jest pewien fortel; mianowicie automatyzowanie EQ poprzez konfigurację (akcelerację) dolnych częstotliwości... ^D


RE: Kasper B. - Dimension - Kaper - 1.12.2018

Dziękuję wszystkim za komentarze. Każdy jeden jest jak najbardziej pomocny i bardzo ważny dla mnie :)
Tak z ciekawostek to ujawnię, że ten utwór powstał na bazie trzech sampli a mianowicie gitary, pianina i housowego bassu :D
Poniżej macie linki do przesłuchania owych sampli oraz SS z projektu :E
BE_Instrumental_Loop_01_Guitar.wav
BE_Instrumental_Loop_01_Piano.wav
BE_Instrumental_Loop_02_Bass.wav

[Obrazek: TZOUQ6U.jpg]


RE: Kasper B. - Dimension - seba.pce - 2.12.2018

pomysł fajny początek spoko ale jak wszedł bass i buczał przez jakieś 2min to zrobiło mi się źle...bass w jednej częstotliwośći bez żadnej nuty wywołuje zawroty głowy i takie tam..przed puszczeniem tracka powinna być notatka żeby uważać na ten ciężki sampelek hehe :D na yt widziałem filmik do sprawdzania głośników i tam jest właśnie "UWAGA BASS w tej częstotliwości dłużej słuchany wywołuje mdłości"
calość 3/5


RE: Kasper B. - Dimension - Kaper - 3.12.2018

Hahahaha może faktycznie powinienem dać notkę :E Bas jest jedynie 'slajdowany" w górę i dól xD


RE: Kasper B. - Dimension - PureInstinct - 4.12.2018

Inspiracja zacna. Pomysł również świetny. Przestrzenność i ułożenie dźwięków w panoramie również podoba mi się.
Przydałoby się zadbać o większą kontrolę nad dolnymi częstotliwościami, by nieco urozmaicić ten ambient.

Klik ala Zimmer jest tutaj dobrze użyty, wychodzi do przodu - co podoba mi się. Jednak samo tło, pady przydałoby się jeszcze mocniej schować do tyłu i nadać większej przestrzeni pogłosem - stworzyłaby się bardziej satysfakcjonująca głębia. Jeżeli chodzi o sam sound design (głównie pady/drony) - warto byłoby nałożyć na nie delikatnego LFO. Wtedy wszystko zaczęłoby bardziej żyć, stałoby się nieco ruchome i organiczne - a przede wszystkim budowałoby w twojej historii coś więcej.

Jeszcze jedna uwaga - warto w dziełach ambientowych budować tak samo akordy, jak i w normalnych utworach. Wystarczy jakiś jeden dobry akord rozłożony głosami w elementach sound designu (nawet klik ma swoją tonację). Przeanalizuj sobie akordy i harmonię w soundtracku Interstellar, a przede wszystkim w ambientach do Blade Runner (i stary i nowy). Bo tak na prawdę to właśnie użyta harmonia buduje prawdziwą historię i daje pole wyobraźni słuchaczom. :)


RE: Kasper B. - Dimension - Kaper - 9.12.2018

(4.12.2018, 18:11)PureInstinct napisał(a): Inspiracja zacna. Pomysł również świetny. Przestrzenność i ułożenie dźwięków w panoramie również podoba mi się.
Przydałoby się zadbać o większą kontrolę nad dolnymi częstotliwościami, by nieco urozmaicić ten ambient.

Klik ala Zimmer jest tutaj dobrze użyty, wychodzi do przodu - co podoba mi się. Jednak samo tło, pady przydałoby się jeszcze mocniej schować do tyłu i nadać większej przestrzeni pogłosem - stworzyłaby się bardziej satysfakcjonująca głębia. Jeżeli chodzi o sam sound design (głównie pady/drony) - warto byłoby nałożyć na nie delikatnego LFO. Wtedy wszystko zaczęłoby bardziej żyć, stałoby się nieco ruchome i organiczne - a przede wszystkim budowałoby w twojej historii coś więcej.

Jeszcze jedna uwaga - warto w dziełach ambientowych budować tak samo akordy, jak i w normalnych utworach. Wystarczy jakiś jeden dobry akord rozłożony głosami w elementach sound designu (nawet klik ma swoją tonację). Przeanalizuj sobie akordy i harmonię w soundtracku Interstellar, a przede wszystkim w ambientach do Blade Runner (i stary i nowy). Bo tak na prawdę to właśnie użyta harmonia buduje prawdziwą historię i daje pole wyobraźni słuchaczom. :)

Podziękował :)


RE: Kasper B. - Dimension - Soundmaniaq - 19.12.2018

troszkę cichutkie to wszystko, industrialne tło, niczym buczenie jakiegoś urządzenia np transformatora, hipnotyzujące wskazówki, i efekt latający po kanałach potrafią stworzyć klimat. Trochę to za długie, myślałem że wskazówka będzie narastać i przybierać na pogłosie, a tak to trochę sucho i brakło zaskoczenia. Minimalizm z ciekawym hipnotyzującym przesłaniem, ale i z apetytem na więcej, czegoś brakło.


RE: Kasper B. - Dimension - michxxy - 21.12.2018

Strasznie się to dłuży i dla mnie jest bez wyrazu. Nudzące tło i brakuje tutaj rozwinięcia. To największe mankamenty tego numeru w mojej opinii. Trzeba to koniecznie jakoś ulepszyć. Popracuj nad tym jeszcze i zrób coś z tą monotonią!!