MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ACID ID - ID (Acid Trance) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ACID ID - ID (Acid Trance) (/temat-acid-id-id-acid-trance)



ID - ID (Acid Trance) - OProject - 27.11.2018

Odkopałem stary projekt i postanowiłem go poprawić ;)

Link prywatny:
https://soundcloud.com/grze91/acid-squirt-through-your/s-mruW2

https://bit.ly/2TQWxoI

Co o tym myślicie, co mógłbym jeszcze poprawić żeby brzmiało to lepiej? Jakich częstotliwości jest za dużo a jakich za mało, jak poziomy głośności? czy coś w aranżacji brzmi słabo?
czekam na komentarze i jakieś dobre rady xd
Na master dałem tylko limiter żeby lepiej można było usłyszeć miks xd (majstering zrobię później)


RE: ID - ID (Acid Trance) - seba.pce - 28.11.2018

szkoda tylko ze takie "typowe" :) mix poprawny, nie ma przesterów...ogólnie jak na 5:31 am fajnie się wkręca :) kojaży mi się z moją pierwszą zakupioną płytą "Paradox" nie wiem który trak ale gdzieś taki acid słyszałem...aha też będę robił taki numer tylko jeszcze nie wiem kiedy :D podoba mi się pomysł...


RE: ID - ID (Acid Trance) - damnscrth - 28.11.2018

No ten prawie 2.5 minutowy początek w warstwie melodi nawet ujdzie ale cholerka przez 2 minuty rąbiesz to samo w koło macieju. :rv: Brejk może być - rozkręca w kwaśnym klimacie chociaż tam czasem te acidy ci uciekają. No jakiś połer tutaj jest ale bym jeszcze pododawał jakiś bajerów. Takiej muzy to słuchałem w latach 90 - kwasu sporo. Popracuj nad perką bo trochę odstaje. I bierz się za mastering bo od niego cholernie dużo zależy jak to bedzie ci wszystko w całości brzmieć. ^P ^P xD


RE: ID - ID (Acid Trance) - RaNi/Works - 2.12.2018

Ludy powyżej chyba nie ogarniają oldskulu w poprawnym stopniu.
Twój kawałek jest i tak dużo bardziej różnorodny niż to co produkowano 15 - 25 lat temu xD

Zajebisty kwas. Mnie się podoba w luj i piątal leci.


RE: ID - ID (Acid Trance) - Kaper - 3.12.2018

Miks czyściutki aż przyjemnie się słucha.
Niestety nie me gusta ale technicznie bardzo dobrze :)


RE: ID - ID (Acid Trance) - Shabboo Harper - 18.12.2018

Hej Grzesiu. Jeśli pozwolisz odniosę się li tylko do tego projektu (w takowej wersji) bez konfrontacji z owym stylem "z przeszłości" (szczególnie, iż nie jest to moją intencją)... Solidny trzon już istnieje; drzemie w tymże spektrum (dość repetytywnych) brzmień "kwaśny żar", ekstatyczny wigor ;)... Wszelako by było wdzięczniej, frenetyczniej nieśmiało proponuję jak niżej: retusz aranżu w kwestii różnorodności "wkrętów" (zwłaszcza w odcinku przed specyficznie szemrzącym Breakdown'em). Zbyt przesycone jest "to wszystko" (począwszy od przewlekłego wstępu) Acid'em, który w pewnym momencie, przestaje pociągać, wabić swą krewką aberracją :|. Wyczuwalny jest deficyt "skrzywienia" obecnego (świetnego) Beat'u; brak jakiś mini Drop'ów (odciągnięcia od głównego wątku), a także choćby incydentalnych Fx'ów, które byłyby gwarantem pięknej amplifikacji Twego utworu. Perka potrzebuje tuning'u; ewidentnej ikry, nadto mogłoby też być i "szerzej". Clap'y czy (lotne) Hi Hat'y prezentują się poprawnie, lecz Kick winien być zdecydowanie bardziej bitny tak by kreował właściwe uderzenie, kontrę wobec ostrych, nader spiżowych "kwasów". W tej chwili "ginie" we wszechobecnym jakby "cieniu" Shaker Noise'u. Sugeruję "tu" layering plus "dołożyć" lekki klick. Cóż jeszcze? Przydałoby się (w konkretnych odcinkach tematu) "ułożyć" posiłkową ścieżkę Acid'u, lecz bez żadnych pogłosów tak by motyw przewodni zyskał na przejrzystości (naturalnie odpowiednio trzeba byłoby ściszyć tę warstwę). Sample Vox'u nieklarowny, godny wyłuskania z miksu. Klimat drapieżny, niemalże furiacki. Good (!). ^D


RE: ID - ID (Acid Trance) - Mat.Mor.Raw - 6.01.2019

Old, koniecznie musisz skończyć ten kawałek, zawsze czekam na nowe kwasy ;)

Kompozycja i brzmienie są świetne od początku do końca. Miks też jest czytelny, przestrzenny i stereofoniczny.

Moje uwagi:
1) W miejscach gdzie acid bass gra na niskich wartościach cut-off, brzmi trochę jakby zamulony, można by spróbować nałożyć delikatny enhancer, albo dać w tym momencie trochę większy q/resonance.

2) W częsci intro jest moment (0:30), gdzie stopa gra bardzo głośno, a hihat bardzo cicho. Wiem, że potem hihat i bas są stopniowo podgłaśniane zgodnie z planem kompozycji, ale w tym konkretnym momencie sprawia to wrażenie, jakby stopa była zdecydowanie za głośno.

3) W środkowej częsci wchodzi distorted acid bas, który jak dla mnie brzmi trochę zbyt "nosowo" przy niskich ustawieniach cut-off. Ja bym użył filtra parametrycznego i poszukał kłopotliwej częstotliwości w środku pasma, która za tę nosowość odpowiada i odjłął kilka DB w tym miejscu.

4) Możesz spróbować delikatnej kompresji na całym miksie, z małym ratio np. 1.5, z tresholdem w okolicach -10dB z atakiem kilkadziesiąt ms, żeby delikatnie wyrównać poziomy na przestrzeni całego utworu.

Na tę chwilę daję mocne 4/5 i czekam na final version.