MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LA - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LA - ID (/temat-la-id)



LA - ID - lukasz86 - 30.11.2018

Hej, niedawno udało mi się wytworzyć taki kawałek, jest to pierwsza moja produkcja więc pewnie ma sporo błędów.

Chciałbym abyście napisali co o tym myślicie i na czym najbardziej powinienem popracować aby przyjemniej się tego słuchało. takie najbardziej rzucające się w uszy błędy które mógłbym w najbliższej przyszłości zacząć eliminować.




RE: LA - ID - Stroke - 2.12.2018

Naprawdę fajnie, jak na pierwszy utwór! Dobre, rytmiczne melodie, zgrabne vokalizy, nieźle dobrane dźwięki. Na pewno zalecałbym trzymanie ogólnie przyjętych standardów aranżacyjnych, referując do lubianych utworów. Nie jest korzystny taki break jak u ciebie, gdzie od ok. 1 min do 2 min gra w kółko ten sam pattern kick, clap na dwa. Oczywiście praca nad pieszczeniem częstotliwości w eqalizerze-to z czym wszyscy się zmagamy, żeby było mix był bardziej klarowny. Polecam też korzystanie z reverbu, bo trochę sucho, na leadach chociażby. Pozdro i powodzenia!


RE: LA - ID - Fly - 3.12.2018

Podoba mi się melodia którą ułożyłeś, jest to zdecydowanie największy plus tego utworu. Miks nie jest super klarowny, ale obyło się bez większych błędów.

Do zmiany jest aranżacja. Brakuje tutaj budowania napięcia. Przez 4 minuty od początku do końca gra to samo, co jest nużące. Ogólnie kawałek na plus ;)


RE: LA - ID - Shabboo Harper - 18.12.2018

Niechże mi będzie wolno przejść do meritum: Beat jest zbyt jednolity. Próbuj tenże faktor projektu obdarzyć większą modyfikacją; kreuj więcej "przejść"/"skrzywień"; eksperymentuj automatyzacją; upiększaj rozważnie panoramę (np. Chorus'em). Track w obecnym kształcie brzmi jak Demo; wszelako, jeśli to Twój pierwszy utwór, prezentuje się (z)nośnie ;). Melodia (krztynę "kąśliwych" Synth'ów) nieco siermiężna, choć skreślona zgodnie z trendem czy też profilem gatunku. Niemniej zachęcam Cię do większej odwagi w sferze defiguracji/progresji (Lead'ów); wzbogacenia tekstur (przez Fx'y/Voice'y) czy też kreacji fragmentów będących "wytchnieniem" od narzuconego tempa/feeling'u (atmosferyczne Drop'y; ponętne Break'i) :)... Technicznie, w tej chwili, jest kiepsko. Wybacz, lecz w tymże temacie poważnie kuleje dynamika; balans głośności ścieżek nieprecyzyjny (choćby Sample Vox'u nieczytelny; ton a'la gitara sporo rozmyty); przede wszystkim zaś track jest "zamulony" i niespecjalnie urodziwie zmasterowany... Good luck (!). ;D

PS. Łukaszu, witaj w MP. :)


RE: LA - ID - lukasz86 - 18.12.2018

Wielkie dzięki Panowie za wartościowy feedback. Postaram się z zamieszczonych tu komentarzy zrobić jak największy użytek przy budowie kolejnego utworu. Dzięki ;)


RE: LA - ID - lukasz86 - 20.12.2018

Shabboo Harper przepraszam Cię nastąpiła gafa z mojej strony, nie zauważyłem znacznika Lady przy Twoim profilu. Oczywiście chciałem podziękować również Tobie, Twój komentarz, jest dla mnie niezwykle cenny a wskazówki właśnie uwzględniam w nowo tworzonym projekcie :) Jeszcze raz dziękuję i przepraszam za gafę :)