MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Burning Car - Boy and Camel - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Burning Car - Boy and Camel (/temat-electronica-burning-car-boy-and-camel)



Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 6.12.2018

Chłopiec z małej wioski na pustyni, postanowił uciec do dużego miasta. Po drodze przeżył kilka niebezpiecznych chwil - ale w końcu dotarł do celu. Taka gorąca historia na zimowe wieczory:



RE: Burning Car - Boy and Camel - Plague - 9.12.2018

Świetny kawałek, duży plus za aranż ( czuć opowiadaną historię ) jak i użyte brzmienia. Miękki, przyjemny mix.
Do ulubionych :)


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 9.12.2018

Dzięki Plague za miłe słowa. Na początku miał to być ambientowy kawałek ale jakoś tak w trakcie pracy skierowal się na rockowy bliski wschód


RE: Burning Car - Boy and Camel - Fantasmagorian - 15.12.2018

Świetne przejście od 1:00. Użyłeś bardzo fajnego basu padu. Bardzo dobra gitara. Ogólnie utwór ciekawy, dużo się w nim dzieje. (4)


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 18.12.2018

(15.12.2018, 19:25)Fantasmagorian napisał(a): Świetne przejście od 1:00. Użyłeś bardzo fajnego basu padu. Bardzo dobra gitara. Ogólnie utwór ciekawy, dużo się w nim dzieje. (4)
Dzięki za miłe słowa


RE: Burning Car - Boy and Camel - michxxy - 20.12.2018

Ten dźwięk na początku daje mocno po uszach niestety. Gitara bardzo ładnie prowadzi ten utwór. Przyznam że gdyby nie ona byłoby troszeczkę nudnawo. Nie wiem czy te bębny trochę nie odstają od tej gitary. Miks wymaga dopracowania bo nie za bardzo całość gra razem i troche szybciutko się kończy. Za brakło może pomysłu na dalszą aranzację? Klimat nawet fajny elektroniczny daleki wschód. Pozdrawiam!


RE: Burning Car - Boy and Camel - Mocade - 22.12.2018

Ja co prawda nie potrafię kupić tej historii, jednak nawet i bez tego kawałek nieźle się broni. Solidny dobrze brzmiący instrumental + odpowiednio dobrane perkusonalia + soczysta solówka wytworzyły naprawdę masywny klimat do którego aż chce się wracać.
2:04 - 2:37 Eargasm! Piątka jak nic.

Pozdrawiam.


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 23.12.2018

(22.12.2018, 2:41)Mocade napisał(a): Ja co prawda nie potrafię kupić tej historii, jednak nawet i bez tego kawałek nieźle się broni. Solidny dobrze brzmiący instrumental + odpowiednio dobrane perkusonalia + soczysta solówka wytworzyły naprawdę masywny klimat do którego aż chce się wracać.
2:04 - 2:37 Eargasm! Piątka jak nic.

Pozdrawiam.
Dzięki za miłe słowa. Co do historii, to pewnie by na jej podstawie filmu z Tomem Hardym nie nakręcili, ale jakoś tak ten kawałek po skończeniu mi "wyglądał" :) .


RE: Burning Car - Boy and Camel - Shabboo Harper - 24.12.2018

Hey Burning Car. W moim odczuciu koncept utworu jest ciekawy; stworzony pejzaż nut w timbre Oriental Rock'a wdzięcznie czupurny... Jednakowoż technicznie, wybacz, lecz nie wszystko mnie urzekło. Dźwięk Sitar w Intro minimalnie godny stłumienia; z kolei perka potrzebuje konkretnej intensyfikacji (szczególnie w odcinkach z nader ekstatyczną wariacją gitary Jack'a) ;). Bassline (wspaniały w swej barwie) jest zbytecznie tak "zamulony" i skromnie wyrazisty. Nieśmiało sugeruję by nie był tak szeroki "w scenie"... I choć incydentalnie jest dość "obficie" w miksie to melodia tła "rzeźbi" spiritus movens Waszego utworu. "Garść" atmosferycznych Fx'ów pełna polotu tudzież estetycznego charakteru scala całość. Aranż in plus; niemniej track kreuje pewien niedosyt w kwestii długości czy też parafrazy kompozycji. Generalnie... it feels good. Beer


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 25.12.2018

(24.12.2018, 2:30)Shabboo Harper napisał(a): Hey Burning Car. W moim odczuciu koncept utworu jest ciekawy; stworzony pejzaż nut w timbre Oriental Rock'a wdzięcznie czupurny... Jednakowoż technicznie, wybacz, lecz nie wszystko mnie urzekło. Dźwięk Sitar w Intro minimalnie godny stłumienia; z kolei perka potrzebuje konkretnej intensyfikacji (szczególnie w odcinkach z nader ekstatyczną wariacją gitary Jack'a) ;). Bassline (wspaniały w swej barwie) jest zbytecznie tak "zamulony" i skromnie wyrazisty. Nieśmiało sugeruję by nie był tak szeroki "w scenie"... I choć incydentalnie jest dość "obficie" w miksie to melodia tła "rzeźbi" spiritus movens Waszego utworu. "Garść" atmosferycznych Fx'ów pełna polotu tudzież estetycznego charakteru scala całość. Aranż in plus; niemniej track kreuje pewien niedosyt w kwestii długości czy też parafrazy kompozycji. Generalnie... it feels good. Beer
Co do basu to była taka wersja z mniej wyciętą górą no ale chciałem więcej miejsca innym instrumentom zostawić. Co do sitara - hmm... są tam tylko dwa instrumenty więc nie powinien kuć w uszy - wg mnie jest ok ale może masz rację :) . Dzięki za opinię.


RE: Burning Car - Boy and Camel - Kaper - 25.12.2018

totalnie nie mój klimat ale wciągnęło mnie :D podoba mi się ten czysty mix, aż przyjemnie się słucha!
No cóż, myślę, że wszystko zostało powiedziane, ode mnie tylko dodam wielkie propsy za aranż, miks i ogólny pomysł!
Pogratulować też gitarzyście! :D


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 30.12.2018

(25.12.2018, 20:07)Kaper napisał(a): totalnie nie mój klimat ale wciągnęło mnie :D podoba mi się ten czysty mix, aż przyjemnie się słucha!
No cóż, myślę, że wszystko zostało powiedziane, ode mnie tylko dodam wielkie propsy za aranż, miks i ogólny pomysł!
Pogratulować też gitarzyście! :D
Dzięki za miłe słowa. Fakt Jacek na gitarze jest naprawdę dobry. Myślę, że jeszcze parę kawałków razem zrobimy.


RE: Burning Car - Boy and Camel - damnscrth - 30.12.2018

Wstęp nieźle zmyla. xD Gitara totalnie wymiata!! Dobry klimat zrobiłes chłopie. Gdyby to jeszcze rozwinąć był by sztos!! Perka i talerze ci trochę uciekają gdy wchodzi solówka gitary. Tak jak koleś pisze wyżej trzeba by dopracować pareł bitu ale i tak wałek jest bardzo dobry. Beer Nieźle wykombinowałeś tyły. Tak jak piszesz rockowy bliski wschód. Piona! :P :D


RE: Burning Car - Boy and Camel - Burning Car - 1.01.2019

(30.12.2018, 13:25)damnscrth napisał(a): Wstęp nieźle zmyla. xD Gitara totalnie wymiata!! Dobry klimat zrobiłes chłopie. Gdyby to jeszcze rozwinąć był by sztos!! Perka i talerze ci trochę uciekają gdy wchodzi solówka gitary. Tak jak koleś pisze wyżej trzeba by dopracować pareł bitu ale i tak wałek jest bardzo dobry. Beer Nieźle wykombinowałeś tyły. Tak jak piszesz rockowy bliski wschód. Piona! :P :D
Rockowa perka to jednak niełatwa sprawa jest - musi być nierówno i "brudno". Szczęśliwego Nowego Roku.