MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Felx - The Beat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Felx - The Beat (/temat-progressive-felx-the-beat)



Felx - The Beat - FELX - 10.12.2018

Witam :D




RE: Felx - The Beat - BiTwin - 12.12.2018

Trochę monotonne, źle dobrana głośność poszczególnych dźwięków, nic nie wysuwa się na przód, przez co odbiorca nie wie na czym głównie skupiać swoją uwagę.
Wstęp za długi, osobiście zrobiłbym odwrotnie, linię melodyczną w stereo a te akordy przesunął trochę do środka.
Można też wycisnąć z tego więcej energii, myślę, że odpowiednia kompresja na masterze zrobi swoje, utwór nabierze więcej wyrazistości.
Momentami słyszę jakieś drobne fałsze w tych cichych dźwiękach i trochę zlewa się to wszystko
Ogólnie jednak ciekawy zamysł utworu, dopracuj a zapewne zabrzmi to wszystko lepiej :D


RE: Felx - The Beat - Kaper - 15.12.2018

miks perkusji całkiem spoko. Od 0:56 jakby inny kawałek się zaczął w porównaniu z początkiem. Później to już synthy wszystko zagłuszają. Popracuj nad layeringiem bo wydaje mi się że się "rozklejają" warstwy. Miks perki jak wspomniałem wyszedł fajnie ale reszta już nie. Slajdy trochę to psują jakby za mocno fałszowały :)


RE: Felx - The Beat - overthinkk - 16.12.2018

Nie jest totalnie zle!

Ogolnie tak jak koledzy wyzej zauwazyli calosc sie nie klei troche, mix nie jest najgorszy!
Wydaje mi sie tez ze synth zdecydowanie do poprawy, przejmuje cala energie utworu wrecz narzucajac sie sluchaczowi.

Jak dla mnie to za duzo reverbu i stereo imaging kuleje.
Postaraj sie porozkladac mid low i high tak aby low byl praktycznie w mono, dodatkowo polecam zrobic research na temat over the top compresion jest do tego darmowy plugin OTT pomoze Ci to zrozumiec jak powinienes posklejac poszczegolne mixy i jak zrobic layering.

Polecam takze pouwalniac troche czestotliwosci bo wszsytko na siebie wchodzi dajac wrazenie chaosu.

Nie do konca wiem jak powinna wygladac produkcja w tym gatunku, ale nie brzmi to tragicznie!
Pracuj dalej i sie nei poddawaj! Pozdrawiam.


RE: Felx - The Beat - NSOFFICIAL - 20.12.2018

Gdyby popracować na miksem to byłoby bardziej ciekawie :)


RE: Felx - The Beat - Shabboo Harper - 24.12.2018

Hey Felx. Utwór cechuje swoisty Sound Design, lecz nade wszystko ogromny mętlik w miksie. Specyfika poszczególnych (niewyraźnych, "szarpanych", niemalże dzikich) dźwięków osobliwa. Intro przedziwne; główny Beat nie tylko "przyduszony" w swej ekspresji, lecz w takowej bitności koliduje z resztą frymuśnych tonów (Synth'y). Sporo nieokreślonego "dzieje się na fali" :\. Ogólne wrażenie przytłoczenia przeważa w Twym temacie. Nie gniewaj się, jednakże track o tak skreślonej konstrukcji piętnuje: licha progresja ("spłycone" Uplifter'y); stłumiona dynamika (źle "docięte" White Noise'y, "pokrywające" większość projektu); skromnie podkreślona prezencja (niezgorszej) stopy i Bass'u. Hi Hat'y/Clap'y zbyt odległe, "syczące". Tenże Beat (zwłaszcza Pluck) nie harmonizuje z przewodnim melo (Lead w Drop'ie "gubi" tonację). Całość solidnie wycofana; monolityczna :|. Track godny większej uwagi w kwestii aranżu (jest zbyt repetytywnie), syntezy tudzież precyzyjnego miksu/master'u... Good luck. :)