MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) (/temat-other-mocade-sacred-ghosts-getfreaky-remix)



Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Tech.Nixa - 13.12.2018

Witam,
taki remix ambientowego utworu naszego kolegi z grupy ;) W zamyśle miał to być collab ale ostatecznie przez opóźnienia (z mojej strony) zrobiliśmy swoje wersje osobno.
Jest kilka rzeczy, które teraz po świeżym odsłuchu bym poprawiła. Na pewno wzmocniłabym kick, który po jakimś czasie ginie gdzieś w tłumie innych ścieżek, ale szczerze mówiąc nie wiem jak mogłabym to zrobić aby nie stał się zbyt agresywny. Poza tym wszelkie rady i opinie mile widziane.
Życzę miłego odsłuchu, pozdrawiam :)
PS. Oryginał Mocade w opisie na SC




RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Fantasmagorian - 15.12.2018

GetFreaky, dawno Cię nie słyszałem :)
Co do samego utworu, początek bardzo trafiony, pobudzający wyobraźnie. Bardzo fajne efekty, które malują dodatkowe obrazy. Ja na swoje ucho (odsłuch przez słuchawki) wzmocniłbym niskie częstotliwości jednocześnie troszkę go rozjaśniając. Bardzo podoba mi się reverb, który dodaje masę przestrzeni.

Utwór jak najbardziej udany i klimatyczny. Lubię takie produkcje. Gratulacje :) (5)


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Tech.Nixa - 15.12.2018

(15.12.2018, 19:49)Fantasmagorian napisał(a): GetFreaky, dawno Cię nie słyszałem :)
Co do samego utworu, początek bardzo trafiony, pobudzający wyobraźnie. Bardzo fajne efekty, które malują dodatkowe obrazy. Ja na swoje ucho (odsłuch przez słuchawki) wzmocniłbym niskie częstotliwości jednocześnie troszkę go rozjaśniając. Bardzo podoba mi się reverb, który dodaje masę przestrzeni.

Utwór jak najbardziej udany i klimatyczny. Lubię takie produkcje. Gratulacje :) (5)

No trochę mnie nie było, chociaż na grupie jestem w zasadzie codziennie to jednak trochę brakuje czasu na aktywność i udzielanie się :P Zdecydowanie łatwiej mi jest się poruszać w mediach społecznościowych typu FB i tam też z reguły można mnie złapać codziennie o każdej godzinie :D
Dziękuję, cieszę się, że się podoba :)
Całe tło jest zasługą Mocade natomiast ja jestem odpowiedzialna za wszystko co wybiega poza naturalne brzmienia czyli perka i wszelkie synthy oraz efekty. Oczywiście mix też zrobiłam ja gdyż to mój remix :D Zależało mi aby utwór był jak najbardziej przestrzenny i klimatyczny żeby podczas słuchania wręcz przenosił do innego miejsca ;)
Moja wersja jest dodatkowo spowolniona i spitchowana co zrobiłam już po wyrenderowaniu całego utworu co dało właśnie taki fajny psychodeliczny, downtempowy efekt :D


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Burning Car - 18.12.2018

Moim zdanie wstęp lekko przy długi ale jak wchodzą garki to już jest inna bajka. Fajny niepokojący klimat. Aż się prosi o wokal ... no ale wiadomo z wokalistami to niestety ciężka robota w colabach jest .Co do stopy to moim zdanie jest ok - za dużo stopy przykryło by inne ciekawe dźwięki. Jak najbardziej wrażenia na plus (5)


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Niflheim - 18.12.2018

Witam.
Zanim przystąpiłem do słuchania twojego remix'u miałem pewne obawy, mianowicie czy dodatkowe ścieżki nie zepsują ducha oryginału. Teraz uważam, że moje obawy były bezpodstawne.
Jeśli chodzi o ambientowe tło, powiem krótko Mocade zrobił kawał dobrej roboty :D.
Całość jest spójna, perkusja dopasowana do tła. W sumie nie mam się do czego przyczepić :D.
Pozdrawiam.


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - dejfdj - 18.12.2018

Wybacz @GetFreaky. To jakieś zboczone. W tym szumie nie widzę nic wybitnego. Radocha jak ze zgniatania puszek.. Można robić dobrą muzykę, lub liczyć gwiazdki na forum, a to wyklucza się wzajemnie.


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Tech.Nixa - 19.12.2018

(18.12.2018, 12:36)Burning Car napisał(a): Moim zdanie wstęp lekko przy długi ale jak wchodzą garki to już jest inna bajka. Fajny niepokojący klimat. Aż się prosi o wokal ... no ale wiadomo z wokalistami to niestety ciężka robota w colabach jest .Co do stopy to moim zdanie jest ok - za dużo stopy przykryło by inne ciekawe dźwięki. Jak najbardziej wrażenia na plus (5)

Dzięki za opinię :) Mi osobiście początek się bardzo podoba i zachowałam jego pierwotną formę, nic tu nie dodawałam od siebie poza tym, że całość jest trochę spowolniona i spitchowana w dół przez co też trwa trochę dłużej. Co do wokalów to zawsze można coś jeszcze dograć jakby znaleźli się chętni ale pierwotny zamysł był taki aby był to po prostu instrumental aniżeli coś w rodzaju piosenki i tak jak mówisz, nie łatwo jest w ogóle kogoś znaleźć :P W takim razie cieszę się, że perka siedzi, może już nie będę jej poprawiać :D

(18.12.2018, 17:50)Niflheim napisał(a): Witam.
Zanim przystąpiłem do słuchania twojego remix'u miałem pewne obawy, mianowicie czy dodatkowe ścieżki nie zepsują ducha oryginału. Teraz uważam, że moje obawy były bezpodstawne.
Jeśli chodzi o ambientowe tło, powiem krótko Mocade zrobił kawał dobrej roboty :D.
Całość jest spójna, perkusja dopasowana do tła. W sumie nie mam się do czego przyczepić :D.
Pozdrawiam.

Dziękuję, cieszę się, że udało mi się nie zepsuć tego kawałka bo bardzo zależało mi na daniu z siebie jak najwięcej i niejako wyjściu ze strefy komfortu i zrobieniu jakiegoś małego przełomu w swojej twórczości i myślę, że ten remix spełnił założenia bo jest to coś zupełnie innego niż do tej pory wypuszczałam, a coś co od dawna chciałam zacząć robić czyli muzyka bardziej klimatyczna i psychodeliczna aniżeli po prostu densowa łupanka ;)
I zgadzam sie, że tło robi robotę :)

(18.12.2018, 20:46)dejfdj napisał(a): Wybacz @GetFreaky. To jakieś zboczone. W tym szumie nie widzę nic wybitnego. Radocha jak ze zgniatania puszek.. Można robić dobrą muzykę, lub liczyć gwiazdki na forum, a to wyklucza się wzajemnie.

No cóż, przykro mi Pepe


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Mandalar - 20.12.2018

Świetna robota.
Przyjemnie się słucha, moim zdaniem tak jak jest, jest ok.
5
ps. Kupiłaś sobie lepszy odsłuch?


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Tech.Nixa - 20.12.2018

(20.12.2018, 17:22)Mandalar napisał(a): Świetna robota.
Przyjemnie się słucha, moim zdaniem tak jak jest, jest ok.
5
ps. Kupiłaś sobie lepszy odsłuch?

Dzięki :)
Tak, aktualnie pracuję na słuchawkach AKG K 240 MKII.


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Mocade - 22.12.2018

Przede wszystkim szanuję za wytrwałość, to powstawało od czerwca. xD Wiadomo, plan na collab był inny i nie wszystko poszło po myśli, ale zdołałaś dobrze połatać projekt. No i masz lepsze miksy ode mnie a to już spory sukces. Mi się podoba.

Pozdrawiam.


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - LOSTVERXX - 22.12.2018

Podoba mi się klimat jaki stwarza intro. Dzika Afryka, tuż po zmierzchu, zwierzęta szykujące się do polowania, ludzie biegający z pochodniami. Ja bym dał niższy kick, taki masywniejszy albo bębny razem z kickiem nieco ściszone, ale z odczuwaną mocą bassu :)
Co do reszty, trochę za dużo elektronicznych brzmień w dalszej części. Natywne instrumenty poprawiłyby jakość utworu. A tak, to spoko :)


RE: Mocade - Sacred Ghosts (GetFreaky Remix) - Tech.Nixa - 22.12.2018

(22.12.2018, 17:24)LOSTVERXX napisał(a): Podoba mi się klimat jaki stwarza intro. Dzika Afryka, tuż po zmierzchu, zwierzęta szykujące się do polowania, ludzie biegający z pochodniami. Ja bym dał niższy kick, taki masywniejszy albo bębny razem z kickiem nieco ściszone, ale z odczuwaną mocą bassu :)
Co do reszty, trochę za dużo elektronicznych brzmień w dalszej części. Natywne instrumenty poprawiłyby jakość utworu. A tak, to spoko :)

Dzięki za opinię :)
Co do kicku, początkowo miał on więcej niskich częstotliwości ale przez to ginął w tłumie innych ścieżek bo był zbyt mało wyrazisty i zanieczyszczał resztę mixu.
A remix z założenia miał wprowadzać więcej elektronicznych brzmień i chciałam aby wpisywał się w założenia gatunku Psybient, który jest połączeniem Ambientu i Psytrance ;)