MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Mvvl - Night Division - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Mvvl - Night Division (/temat-techno-mvvl-night-division)



Mvvl - Night Division - ralg - 15.12.2018

Mój pierwszy track z tego gatunku, to (chyba) ten czas zeby wrzucic swoje wypociny dla szerszej audiencji :)
Wersja bez masteringu, uważam że operowanie w nim słabym skillem moze bardziej popsuć brzmienie utworu niż poprawić, dlatego zostawiam jak jest




RE: Mvvl - Night Division - PureInstinct - 16.12.2018

Dobrze buja, a surowa aranżacja i minimal w palecie dźwięków świetnie dopełnia całość, jako Berlin Techno. Dobra robota.
A jeżeli chodzi o mastering, to szanuję twoją decyzję, aczkolwiek postaram się ci pomóc tutaj.
Instrumenty w miarę dobrze się ze sobą kleją , więc szersza kompresja nie jest potrzebna - co by się przydało, to zdecydowanie limiter na kanale master, by zyskać jeszcze więcej mocy w bicie i wyciągnąć również górę miksu jeszcze bardziej do przodu.

A tak mimo to, jest dobrze! Witaj na forum Ralg. :)


RE: Mvvl - Night Division - nemek - 18.12.2018

Zgadzam sie z kolega dorzuć Limiter i może kompresor klejacy, jeśli chodzi o track Heart


RE: Mvvl - Night Division - Mocade - 4.01.2019

Muza jak najbardziej na nocne posiedzenie, całkiem szybko zleciało te 7 minut. Pierwsze wrażenie to była obawa przed flakami z olejem, jednak prostota ścieżki okazała się być jej najlepszą cechą. W pierwszych 40 sekundach dzieje się naprawdę mało, mogłeś coś tam dopleść albo skrócić aranż o połowę, taki czas może okazać się decydujący dla uwagi słuchacza bo ten może zwyczajnie stwierdzić że nuda. Ważne jednak że całokształt jest spoko, spełnia swoją rolę. 5/5

Pozdrawiam.


RE: Mvvl - Night Division - ralg - 4.01.2019

Dzieki za opinie! Zgodzę się z tym, że utwór jest zbyt długi, faktycznie można było by go bardziej "skompresować". Chociaż sugerowałem się tym, że techno tracki mają zazwyczaj po 6-8 min.
Lekcja wyciągnietą, kolejnym razem bardziej zwrócę na to uwagę


RE: Mvvl - Night Division - ASDW - 4.01.2019

nie podoba mi się powtórzenie, tak ok. 4:35, traci efekt za drugim razem. oprócz tego że cały utwór mógłby zacząć się od 0:15, to nie mam uwag co do długości.


RE: Mvvl - Night Division - DelianoCarl - 13.01.2019

Taki jest ten rodzaj muzyki i jako osoba która siedzi w tym stylu prawie 10 lat mówię, że długość utworu jest ok :)
Tak się robi przede wszystkim jeśli myśli się o wydaniu, supporcie i graniu wałka na imprezie. Przecież nie zrobisz z tego 4 minutowej "piosenki" bo gdzie DJ zrobi przejścia? a zazwyczaj jest to 1:30 z przodu i 1:30 z tyłu, czasem więcej.
Numer dobrze gniecie :) nic w nim już nie poprawiaj jeśli chodzi o kompresje itd bo straci numer na dynamice...
a tym bardziej cuda wianki i wyciąganie głośności przez limiter bo to będzie samobójstwo.
Wyciągnij tylko bardziej w mixie haty i resztę cykaczy bo są za bardzo ukryte... :)
i przez taki myk utwór zrobi się "głośniejszy" i konkretniejszy. To tyle ode mnie :) 5/5


RE: Mvvl - Night Division - ralg - 13.01.2019

Dzięki! Własnie też ze swojego doświadczenia (w graniu na deckach) wiem, że utwóry ZAZWYCZAJ swój "cue point" mają na pierwszej i ostatniej minucie, więc taki wstęp i zakończenie jedynie pomoże DJowi w zmiksowaniu go w swoim secie. Dodatkowo powiem wam, że wysłałem utwór tu i tam, okazało się że jeden z lokalnych techno labeli przetestował go na jednym ze swoich eventów. Pozytywnie! Poszedł do inżyniera dźwięku na mastering i kosmetyczne poprawki, a w lutym zostanie wydany! Nic tak nie dodało mi motywacji do dalszej pracy :)