MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] (/temat-film-yes-i-am-pozwol-instrumental-mix)



Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Yes I Am - 5.06.2012

Artysta: Yes I Am
Tytuł: Pozwól
Gatunek: Ballad


Jakość i kompresja: 320kbps/*mp3
Waga: 9,86MB
Download: Darmowy
Czas: 4:16


Rozpoczęcie projektu: 26.04.2012r.
Zakończenie projektu: 27.05.2012r.
Czas pracy przy projekcie: 38h 12min


Komentarz:
Miał być wokal, ale nie wyszło... Może kiedyś wyjdzie ;).
Ogólnie założenie było takie, aby utwór opisywał porzuconą miłość oraz zrozpaczoną osobę, która z tego powodu cierpi. Na końcu okazuję się jednak, że owa osoba jest niesamowicie miłosierna i woli żyć bez swej drugiej połowy, niż żeby przydarzyło się jej coś przykrego.
Sądzę, że bez śpiewu da się to wyobrazić :).
Samego instrumentala skończyłem nieco szybciej jak 38h ale do tego dochodziły prace przy wokalu, jednak nic z tego nie wyszło.

Jak zawsze liczę na ogrom odpowiedzi na mój temat, opinii, komentarzy, zwłaszcza, że baaardzo długo nic nie dawałem na forum.





RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Cris - 5.06.2012

wersja bez wokalu dużo dużo dużo lepsza :) gratuluje :)


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - brainfreezer - 7.06.2012

Nic się nie dzieje przez cały kawałek- wiem że to ballada, ale to nic nie znaczy ;) na koniec mogłoby być przysłowiowe "jeb*ięcie" ;) Np. otwarty hihat, crash, może więcej dołów w pianie, rozbudowana linia "smyczków". Dla mnie za bardzo ckliwe, za mało melodyjne.


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Yes I Am - 9.06.2012

Dzięki za rady, w sumie z hatami mogłem coś ogarnąć, nie pomyślałem... Ale ckliwe to miało być :)... Z takimi produkcjami mam o tyle problem, że nie wiem czy jak coś dam to do końca ładnie się komponuje i przez to nie daje :D


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Stiopa - 9.06.2012

Wersja bez wokalu zawsze bedzie bez rewelacji, chyba, ze dograsz wersje z gitara, ktora zagra pierwsze skrzypce i urozmaici utwor. Dlamnie nie musi byc jebniecia, wystarczy wyobrazic sobie duet mesko-damski, ktory spiewa o nieszczrsliwej milosci. Melodia wciagajaca, przyjemna. Dograj kiedys wokal w duecie.


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Yes I Am - 9.06.2012

Jeśli tylko będzie możliwość


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Amomus - 10.06.2012

Tak, ja od siebie powiem tyle, że gdy nie ma wokalu - to w zastępstwie zawsze powinien być jakiś instrument, który rolę tego wokalu będzie w mniejszym lub większym stopniu pełnił..:) Jeśli rozumiesz co mam na myśli. Chodzi o taki lead, który by sobie swobodnie po tym temacie się poruszał, trochę improwizował, tak jak to wokal, który często nie trzyma się ściśle szyku melodyjnego w utworze, do którego śpiewa.

Btw to jest też coś, co bardzo lubię w muzyce - gdy ktoś traktuje jakiś instrument, na którym gra - jak własny głos, moduluje nim, wyraża emocje na różny sposób, improwizuje.. coś takiego na pierwszym planie w tym kawałku może by sprawiło, że kawałek by o wiele bardziej przykuwał. :) Ale to też jest często najtrudniejsze, stworzyć taki luźny lead, który by miał sens i nie brzmiał mimo wszystko zbyt 'przypadkowo'.


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - HybridRaven - 11.06.2012

Gitarka super brzmienie, nie wiem czy jakas vsti, czy samel, czy grane na zywo ale brzmmienie super. Ciekawe akordy ktore przedstawiaja cala sytuacje.
Utwor zmozna zaliczyc do emotional/drama soundtrack, czyli bliski memu sercu :) Perkusja fajnie brzmi, szczegolnie werbel.
Ogolnie "widze" to w utworze co chciales przedstawic. Jak dla mnie jest ok, tylko mogles troche urozmaicic jakies momenty aby nie bylo grane jedno i to samo.
Zawsze emotional/drama soundtrack mozna polaczyc z epic soundtrack, wtedy jest urozmaicenie kawalka oraz jest zachowane tzw "pierdol...cie" o ktorym ktos pisal wczesniej. Wystarczyloby tylko w 2:53 zmienic tonacje na durowa, perke zamienic na cinematyczne taikosy ktore juz same w sobie maja pierd....nie, dodac chor meski czy zenski, gdzies w tle mocna artykulacja brassow - na tym calym powtorzyc z max 2x glowny motyw przewodni i zakonczyc melodia pianinka na wysokiej oktawie z lekkim reverbem..... - no ale to tylko takie moje "widzi mi sie" :)


pozdro.


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - Yes I Am - 11.06.2012

Dzięki za rady, będę pamiętał, zwłaszcza że to nie jest mój gatunek ;) to tylko taka mała odskocznia. Jeszcze nie znam wieeeelu tricków jakie tutaj można by zastosować, ale teraz już wiedza jest nieco większa :)
Dzięki.


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - HybridRaven - 11.06.2012

(11.06.2012, 9:13)Yes I Am napisał(a): Dzięki za rady, będę pamiętał, zwłaszcza że to nie jest mój gatunek ;) to tylko taka mała odskocznia. Jeszcze nie znam wieeeelu tricków jakie tutaj można by zastosować, ale teraz już wiedza jest nieco większa :)
Dzięki.

jak cos to sluze pomoca :)


RE: Yes I Am - Pozwól[Instrumental Mix] - ryziontron@op.pl - 17.06.2012

Nieźle!