MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Kasper B. - ID 16 IX 2018 (/temat-house-kasper-b-id-16-ix-2018)



Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Kaper - 25.12.2018

Cześć!!!
Tym razem zanim pójdzie publicznie daje Wam do przetestowania :E Przynajmniej będę mógł wprowadzić zmiany.
Od siebie dodam, że rozważam zmienić ride na taki, który "rośnie" ale nie jestem pewien.
Link jest prywatny.

https://soundcloud.com/kasperbofficial/kasper-b-16-ix-2018-dh47/s-hTwR6

Wesołych Świąt! :D


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Stiwi - 28.12.2018

Miłe ale dla mnie mało basu jak na EDM .


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - AlexStr. - 29.12.2018

Stopa bardzo dobra ale te clapy, hihaty i efekty poboczne nie pasują mi za bardzo. Jakby z innej bajki. Chyba są trochę za suche i nie trzymają się kupy w miksie. Ten dźwięk co przypomina cymbałki czadowy, fajnie prowdzi główną melodie i mimo małych zmian jest spoko. Taki wesoły loopowany numer ci wyszedł!


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Fly - 29.12.2018

Czuć w utworze lekką pustkę, brakuje większej złożoności i efektów w tle. Do tego mam wrażenie, że nie ma wystarczającej energii. Całość trzyma poziom, ale nic nie przykuwa uwagi na dłużej. Ani melodia ani dźwięki, chociaż...może się trochę czepiam :P


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Kaper - 31.12.2018

(28.12.2018, 18:27)Stiwi napisał(a): Miłe ale dla mnie mało basu jak na EDM .

Dziękuje!! Dodałem bass, rzeczywiście brzmi dużo lepiej :)


(29.12.2018, 13:11)AlexStr. napisał(a): Stopa bardzo dobra ale te clapy, hihaty i efekty poboczne nie pasują mi za bardzo. Jakby z innej bajki. Chyba są trochę za suche i nie trzymają się kupy w miksie. Ten dźwięk co przypomina cymbałki czadowy, fajnie prowdzi główną melodie i mimo małych zmian jest spoko. Taki wesoły loopowany numer ci wyszedł!

Pozmieniałem panoramę w "perkusji" i już znacznie lepiej. Te efekty przy przejściach to zamierzony cel, przyjrzę się temu dokładniej i spróbuję je zrobić tak aby nie odbijały się tak bardzo :D dziękuję za komentarz!


(29.12.2018, 17:57)Fly napisał(a): Czuć w utworze lekką pustkę, brakuje większej złożoności i efektów w tle. Do tego mam wrażenie, że nie ma wystarczającej energii. Całość trzyma poziom, ale nic nie przykuwa uwagi na dłużej. Ani melodia ani dźwięki, chociaż...może się trochę czepiam :P

Zmieniłem nico aranżację tak aby cymbały nie były przez cały utwór i już brzmi znacznie lepiej! Co do energii to może zbyt zduszone to przez kompresję, nie wiem, próbuję dojść do tego xD Dziękuję za komentarz!!

Wszystkim dziękuję za komentarze, po 2 punkty poleciały xD
Biorąc pod uwagę wasze opinie utwór nabrał nieco innego wybrzmienia - lepszego :E

Szczęśliwego Nowego Roku ;)


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - overthinkk - 6.01.2019

Witaj Kasper,

Bardzo fajny dosc czysty mix, nie brzmi to jak zestaw powklejanych loopych na playliste, plus.
Utwor oddycha, wydaje mi sie ze wcale nei jest za pusty, oddaje takie wrazenie dlatego, ze energia utworu jest gubiona.

Polecilbym abys, porozkladal niskei czestotliwosci bardzij w mono, porobil kilka automatyzacji glosnosci, np.

Kiedy zbliza sie drop jest kumulowana energia, w momencie dropu jakby gdzies uciekala, wg mnie moglbys rzucic mala automatyzacje glosnosci na moment dropu tak aby podneisc to o kilka Db wtedy zobaczysz ze taki maly zabieg wyladuje pozytywnie energie przejscia ;)

Innym trickiem jest tez pauza tuz przed dropem, czy automatyzacja glosnosci pierwszego clapa, a na nim deliaktny reverb ( mimo crasha )

Ogolnie bardzo przyjemnie sie tego slucha, ale do jakeigos momentu pozniej utwor nie zaskakuje i prosi aby go jednak skipnac. Brzmienia jak najbardziej trafione, troche poseidz przy perkusji i wspomnianej glosnosci, zainstaluj delikatna pompke tak aby czestotliwosci ze soba nie walczyly, a wtedy pustka w utworze nie bedzie tak wyczuwalna.

Polecam rowniez urozmaicic/dodac drugi drop tak, aby calosc nei przypominala przecietego na pol i zapetlonego utworu i zrezygnowac czasem z glownego brzemia aby nie przytaczalo.

Pozdrawiam

PS. dobtym zabiegiem jest spiew ptakow ktory dodales! Mysle jednak ze w momencie zejscia niepotrzebnie tak szybko zaczales buildup, takie ptaki i zejscie np, z szumem wiatru i zwyczajna cisza na jenda 8 moze fajnie urozmaicic, dac odpoczac sluchaczowi, dajac mu chwile refleksji lub zadumy, do tego energia z dropu lepiej wchodzi po fajnym zejsciu ;)


RE: Kasper B. - ID 16 IX 2018 - Kaper - 21.01.2019

(6.01.2019, 18:20)overthinkk napisał(a): Witaj Kasper,

Bardzo fajny dosc czysty mix, nie brzmi to jak zestaw powklejanych loopych na playliste, plus.
Utwor oddycha, wydaje mi sie ze wcale nei jest za pusty, oddaje takie wrazenie dlatego, ze energia utworu jest gubiona.

Polecilbym abys, porozkladal niskei czestotliwosci bardzij w mono, porobil kilka automatyzacji glosnosci, np.

Kiedy zbliza sie drop jest kumulowana energia, w momencie dropu jakby gdzies uciekala, wg mnie moglbys rzucic mala automatyzacje glosnosci na moment dropu tak aby podneisc to o kilka Db wtedy zobaczysz ze taki maly zabieg wyladuje pozytywnie energie przejscia ;)

Innym trickiem jest tez pauza tuz przed dropem, czy automatyzacja glosnosci pierwszego clapa, a na nim deliaktny reverb ( mimo crasha )

Ogolnie bardzo przyjemnie sie tego slucha, ale do jakeigos momentu pozniej utwor nie zaskakuje i prosi aby go jednak skipnac. Brzmienia jak najbardziej trafione, troche poseidz przy perkusji i wspomnianej glosnosci, zainstaluj delikatna pompke tak aby czestotliwosci ze soba nie walczyly, a wtedy pustka w utworze nie bedzie tak wyczuwalna.

Polecam rowniez urozmaicic/dodac drugi drop tak, aby calosc nei przypominala przecietego na pol i zapetlonego utworu i zrezygnowac czasem z glownego brzemia aby nie przytaczalo.

Pozdrawiam

PS. dobtym zabiegiem jest spiew ptakow ktory dodales! Mysle jednak ze w momencie zejscia niepotrzebnie tak szybko zaczales buildup, takie ptaki i zejscie np, z szumem wiatru i zwyczajna cisza na jenda 8 moze fajnie urozmaicic, dac odpoczac sluchaczowi, dajac mu chwile refleksji lub zadumy, do tego energia z dropu lepiej wchodzi po fajnym zejsciu ;)
Dziękuję za tak bardzo rozwinięty komentarz!