MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. PC - Rodeo EDM - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. PC - Rodeo EDM (/temat-progressive-pc-rodeo-edm)



PC - Rodeo EDM - TheFamily - 27.12.2018

Hej, mam do zaprezentowania nowy kawałek w moim ulubionym połączeniu z country ;)


Mam nadzieję że się Wam spodoba :)


RE: PC - Rodeo EDM - Stiwi - 28.12.2018

Mało powietrza i basu


RE: PC - Rodeo EDM - AlexStr. - 29.12.2018

Ten wariacki lead jest dość paskudny, mocno wprowadza chaos i zamieszanie w miksie. Niektóre dźwięki też nie są dobre, wydaje mi się że mają za dużo góry i są płaskie. Jednak ogólnie ta melodia i nie za bardzo wzmocniona perka psują cały odbiór. Ale muszę powiedzieć, że pomysł na takie ezotyczne country jest fajny tylko trzeba ćwiczyć skila by to lepiej obrobić technicznie. Działaj dalej!


RE: PC - Rodeo EDM - Fly - 29.12.2018

Pomysł na tą gitarę w stylu country i ogólny zamysł na track dobry,ale wykonanie już gorsze.

Same melodie to nie wyżyny harmonii,ale dają radę; nie słychać fałszów, co jest najważniejsze.

Dużym minusem jest sounddesign. Bass to chyba jedna warstwa sine na niskiej oktawie. Główny lead też nie zachęca do ponownych odtworzeń.

Pobaw się layeringiem, pracuj nad umiejętnościami miksu i jakoś to kiedyś będzie :D


RE: PC - Rodeo EDM - Brisk Bullet - 29.12.2018

Jak dla mnie to calkiem fajny utwor w stylu, widze ze chcesz po nim przejac ten styl.;) Co mi niewpadlo w ucho to tylko ten tropikalny pluck na poczatku. On ci tam razcej przeszkadza.

AlexStr nierozumiem co chciales powiedziec przez to ze ten lead jest paskudny, skoro jest melodyjny i wpada w ucho i gdzie tu chaos? Moze w glowie? Dorzucilbym leadowy troche srodka i jakos bardziej wysunal go na prowadzenie, zeby bylo wiadomo ze jest to drop. Gora tez jakos mnie w uszy niekluje.

Bass jest zwyczajny i uwazam ze pasuje tutaj doskonale. Czesem proste rozwiazania okazuja sie najbardziej trafione. Fakt faktem layering to dobry pomysl. Ja bym tego leada raczej zlayerowal z czyms jeszcze, ale tez bez przesady aby mix niebyl zbyt ciezki, tym bardziej ze to jeden z tych lekkich tanecznych utworow.
''Same melodie to nie wyżyny harmonii,ale dają radę'' ''Dużym minusem jest sounddesign'' za to twoj na pewno moze posluzyc za przyklad.xD No i na pewno zacheca, aby pojsc do toalety w klubie.:D



Moze mix nie jest jeszcze perfekcyjny, ale tez nie taki zly aby dawac ocene 3 lub ponizej, skoro wasze utwory sa gorsze. Przestancie chlopakowi mieszac w glowie...

PS. Jak koledze z gory brakuje powietrza to niech sobie okno otworzy i wezmie gleboki wdech.:D


RE: PC - Rodeo EDM - Fly - 30.12.2018

@Brisk Bullet napisałem w miarę możliwości obiektywną opinie, pochwaliłem za pomysł, wskazałem słabe punkty, a Ty robisz od razu jakieś ataki. No dobra,skoro zacząłeś...

Nie wiem czy autor tego tematu to twój znajomy, albo chłopak, ale to jest aż podejrzane, że go tak zaciekle bronisz.

Twierdzisz, że w moim utworze jest gorszy sounddesign? Naprawdę uważasz, że tamten bass jest gorszy od sine'u na niskiej oktawie? Z chęcią usłyszę jak sam zrobisz lepszy. To samo tyczy się leadów. Już pomijam fakt, że tamten kawałek zrobiłem ,,for fun", nie przywiązując do niego dużej uwagi, co podkreśliłem w tamtym temacie.

Dam Ci radę, leć jak najszybciej do laryngologa, może jeszcze uda się odzyskać utracony słuch ;)

Ps: Czy przez 32 lata życia nikt nie nauczył Cię, że ,,nie" z czasownikami piszemy osobno ? ;)


RE: PC - Rodeo EDM - nemek - 29.01.2019

mi sie podoba :)