MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kompresja perkusji drum and bass z crashem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kompresja perkusji drum and bass z crashem (/temat-kompresja-perkusji-drum-and-bass-z-crashem)



Kompresja perkusji drum and bass z crashem - Mat.Mor.Raw - 28.12.2018

Taka sytuacja: Mam perkusję w stylu drum and bass, gdzie na początku występuje uderzenie crash, które ma za zadanie podkreślić początek frazy . Chciałbym tę perkusję skompresować, żeby skleić ze sobą poszczególne dźwięki, zmniejszyć poziomy szczytowe, zwiększyć średnią głośność i generalnie dodać więcej energii. Dodam, że perkusję robię od podstaw, bez żadnych loopów.

Dźwięk crash znajdujący się na początku ma kilkosekundowy czas wybrzmiewania i jak próbuję go kompresować razem z resztą perkusji, to zaczyna nienaturalnie pompować, a zależy mi na bardziej naturalnym wybrzmiewaniu.

Co powinienem zrobić:
1. Czy lepiej wydzielić dźwięk crash poza blok wspólnej kompresji perkusji?
2. Czy próbować nadal eksperymentować z ustawieniami attack / release / threshold, żeby zachować kompromis między energią perkusji a naturalnym wybrzmiewaniem crash?
3. Inne pomysły?


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - In-Tegral - 28.12.2018

Z tego co zauważyłem u siebie kompresowanie/saturowanie crashy zawsze się źle kończy jeżeli potem wyciskamy głośność na masterze rzędu 5-6 int lufs. Czyli JA w tym przypadku bym zrobił tak, że crash bym rozdzielił, dodatkowo, fajną opcją jest zapięcie soft clippera na każdą perkusję uderzającą typu snare/kick (oczywiście oddzielnie), czyli te, które potrzebują też trochę mięsa a dopiero potem je skompresować na sumie.


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - pumadesign - 28.12.2018

Nie wiem czy jest sens się bawić z tym loopem bo pewnie ten crash jest razem z kickiem , robisz od podstaw to crash też musisz bo z takich eksperymentów nic profesjonalnego nie wychodzi . Może wytnij całkowicie dól jeśli tam jest kick na oddzielnym kanale z eq , kompresorem i limiterem , ale wydaje mi się że i tak nie ma sensu :)


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - Mat.Mor.Raw - 28.12.2018

Dzięki Panowie :)
Ostatecznie zdecydowałem się wydzielić crash poza blok kompresji i jest zdecydowanie lepiej.


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - Wappa - 28.12.2018

ciężka sprawa, fajnie że możesz to zrobić ja przeważnie nie bardzo (bo mi sie nie chce oddzielić crasha) mam możliwość gdyż całego loopa tworzę za pomocą "real drums" czy jakoś tak, ogólnie vst w którym tworzę loopa 8ki (przeważnie) perkusji która jest jedną części i tworzy się straszny pick na ok 10k Hz ogólnie, po eq które ma pozostawić barwę wisokich tonów "blach" nie brzmi to tragicznie jednak jest z tym pewien problem i na końcowym eq wygląda to dość dziwnie, że niby wysokie pasma są zawsze wyżej niżeli niskie pomimo, że dźwięki wstawiane w te pasma są średnio o 14dB niżej to nadal wzrost tych pasm na końcowym widmie.Trochę tego w sumie nie rozumiem, bo jeśli by wyrównać poziom na wysokich pasmach do średnich czy niskich to wychodzi muuł... i zamiast końcowego widma które ma wyglądać tak "---" lub "-__" wygląda tak "__-" <hmm>


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - denial3 - 29.12.2018

Threshold na minimum

Makeup na Maxa

I voila

Xdxd

Ja tak robię xd


RE: Kompresja perkusji drum and bass z crashem - barthus - 29.12.2018

Wg mnie najlepsza opcja to nie kompresowanie crasha. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na naturalności i wybrzmieniu.