MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA gradient - malfunction - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA gradient - malfunction (/temat-electronica-gradient-malfunction)



gradient - malfunction - subformat - 29.12.2018

Hej,

Jak już większość z nas się domyśla, rok 2019 ma szansę być rokiem midtempo bass, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Zacząłem dziergać coś w podobnym klimacie.






RE: gradient - malfunction - denial3 - 29.12.2018

Kostka

5?5


RE: gradient - malfunction - PureInstinct - 29.12.2018

Ode mnie też krótko. 5/5

Cieplutko, czuć mięso. Gdyby przyspieszyć bpm, wyszło by tez niezłe dirty electro ala 'Skins Party' :D
Dla mnie świetne.

PS. 'Intro utworu bardzo przypomina mi o intro z ASOT van Buurena'.


RE: gradient - malfunction - damnscrth - 30.12.2018

Nudaaaa - drugi raz raczej tego nie da sie posłuchać z ciekawością. :rv: Nazwij to jak chcesz midtempo bass czy **uj wie co jeszcze ale ty lecisz CIĄGLE na tym samym bicie. Same efekty nie załatwią ci numeru. Totalnie przesadziłeś z poziomem głośności! Pomysł jest i to całkiem spoko ale co z tego gdy w kółko leci to samo. :3 xD


RE: gradient - malfunction - subformat - 30.12.2018

Jak mogę lecieć na tym samym bicie, skoro jest to mój pierwszy track na tym aliasie? Jakieś urojenia dostrzegam u Ciebie. XD ps. Nie zostało okraszone to terminem "midtempo bass" według mojego widzimisię, tylko według zachowań rynku - więc jeśli jesteś jeszcze na poziomie pompek z pewnego polskiego portalu muzycznego to proszę - nie wypowiadaj się w tego typu tematach.


RE: gradient - malfunction - damnscrth - 30.12.2018

No wiesz koleś ty se dostrzegaj co chcesz xD xD - ja swoje słyszę. Dla mnie jesteś sztampowy do bólu. I alias nowy tego nie zmieni. :P Ale to moja opinia i nie przejmuj się - wcale nie musisz się z tym zgadzać. No i sorki ALE będę się wypowiadał kiedy chce i gdzie chce. Pozdrawiam kolegę! Beer Beer


RE: gradient - malfunction - subformat - 30.12.2018

Widzę coś kogoś mocno rozbolało. XDDDDDDDDDDDDDD
Pierwszy raz w życiu słyszysz jakiś termin muzyczny, dodatkowo nie masz pojęcia czym dany subgatunek się charakteryzuje, nie znasz jego specyfiki, ale odgórna negacja w czyimś kierunku zawsze spoko? Doprawdy, żałosne. XD

Rozumiem, że nie musisz przepadać za moimi alternatywnymi aliasami, Twoja opinia na temat mojej muzyki jest dla mnie kompletnie nieistotna, bo od razu widać, że nie masz żadnej wiedzy, jednak na ból dupki byłem zobligowany odpowiedzieć. Teraz pozostawiam Cię w spokoju i już możesz sobie kleić loopki z sampli vengeance. xD


RE: gradient - malfunction - Niflheim - 30.12.2018

Witam.

(29.12.2018, 1:56)subformat napisał(a): [...]
Jak już większość z nas się domyśla, rok 2019 ma szansę być rokiem midtempo bass, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie.[...]

Pierwszy raz o czymś takim słyszę( pewnie dlatego że nie wychodzę z "piwnicy" ^D) .
Początek rodem z Sci-Fi. Ogólnie całość kreuje w mojej głowie obraz życia nocnego Cyberpunk'owego miasta..
Dobra robota Beer .

Ps: Ładnie budujesz napięcie przed "wejściem" dropu.

Pozdrawiam.


RE: gradient - malfunction - subformat - 30.12.2018

I bardzo dobrze kombinujesz. Midtempo bass można od razu utożsamić z cyberpunkiem. :D


RE: gradient - malfunction - Fantasmagorian - 31.12.2018

Z jednym tematem muszę się zgodzić z damnscrth, jest zdecydowanie za głośno... Jeśli chodzi o konkrety to wysokie hz wrzynają się w uszy. Dokonując odsłuchu musiałem mocno przyciszyć aby odsłuch zrobił się bardziej przyjemny. Co do pozostałej jego krytyki to się kompletnie tym nie przejmuj.

Projekt ciekawy, sam pomysł również. Nie będę się mocno rozpisywał ponieważ to nie moje światy. Generalnie daję Ci (4)


RE: gradient - malfunction - Mocade - 3.01.2019

Zgaduję że to jakaś pochodna dubstepu, a skoro dobrze pasuję pod cyberpunk to już widzę ten wysyp muzy po premierze gry. Akurat twój zestaw dźwięków nie do końca mi podchodzi pod gust, ale jeszcze zbadam gatunek, zobaczę co ludzie z niego wycisnęli, nawet i w tym wynalazku powinno znaleźć się kilka pereł. A problemu z głośnością w sumie nie widzę, ludzie i tak zawsze podkręcają regulator przy takiej muzie. Za całokształt + dobre brzmienie mocna czwórka. Pozdrawiam.


RE: gradient - malfunction - ASDW - 5.01.2019

przydałaby się jakakolwiek melodia, niby coś tam gdzieś w tle jest ale niezauważalne bo tak jak ktoś już wspominał, za drugim razem robi się nudne


RE: gradient - malfunction - Evil_Blasi - 10.01.2019

To takie trapowe plumkanie co od poczatku jest złe wrazenie na mnie zrobilo bo to taki zjechany prosty motyw jest ale rozkrecilo sie wypas profeska wiec rozgrzeszone. Mysle ze jakbys dal 5 bps predkoacie wiecj to mogloby zyskac na dynamice bo ten wobble jest dosc taki prosty (nie ze zly tylko konstrukcyjnie wolny) i troche czuc zastuj w harmonii.


RE: gradient - malfunction - Ypsilon - 13.01.2019

O ile technika jest nawet znośna - trzeba poprawić poziomy głośność bo ostro tutaj przegiąłeś ze ścieżkami - to o tyle aranżacyjnie jest nudno. Flaczek! xD xD Kawałek w sumie monotonny w takich rozwiązaniach melodyjno rytmicznych - nie zaciekawia. Dla mnie na jeden odsłuch! Sorki!! ^P


RE: gradient - malfunction - agro - 17.01.2019

O ile rozumiem ramy tego gatunku, poddawany obróbce twórcy, (artysty) mięsisty bas jako głównym motyw o tyle i tu może ujawnić się niedopracowanie na polu samego aranżu który w tym przypadku... jest bo jest :/

Niestety, człowiek jeszcze bardziej może się rozczarować gdy ma przyjemność posłuchać dobrze opracowany materiał który ma swój charakter ale po przesłuchaniu już wie...

Wydaje mi się że jest tu jeden motyw powtórzony dwa razy przy drugim razie okraszony w inne efekty i to tyle, nie jest to dość satysfakcjonujące, sidła zastawione w powtarzalności są bezlitosne a kto w nie raz wpadnie, wie że nie wróci w to miejsce drugi raz.

Moim zdaniem wybawieniem z tej sytuacji mogło by być poświecenie większej uwagi na instrument który pojawia się w 1:41 choć bardzo rozpoznawalny, tutaj świetnie pasuje, wręcz modliłem się żeby wraz z dalszym przebiegiem materiału uzyskiwał on coraz większe znaczenie by w końcu stworzyć z basem duet nie do zapomnienia.

Wydaje mi się że na tym polu piosenka traci ogrom potencjału twórczego, te fxy są ładne ale do pewnego czasu, dla wytrawnego ucha liczy się coś więcej a tutaj zostało to odcięte w połowie drogi do chwały :D

Utwór w takiej formie jakiej został utrzymany mógł by się nadawać na tło jakieś sceny video ale chyba nie z takim zamiarem powstał.

pozdrawiam.


RE: gradient - malfunction - Voel - 17.03.2019

Cze
Ogólnie dla mnie, osobnika który jest mocno osłuchany w klimatach dubstep'u i pochodnych. Ten track brzmi przeciętnie, bez urazy, mówię to jako odbiorca, a nie twórca, bo masz dużo wyższe umiejętności ode mnie.
Słucham tego tracka i się ogólnie mało dzieje, żadnego lead'a nie dałeś na początku do 1:20 gra sam arp i jakieś inne 'melodie tła'. Mnie tym trackiem nie kupiłeś, chociaż sounddesign masz dobry, gratki za to. Daję 4, nic więcej mi się nie chce pisać. Pozdrawiam


RE: gradient - malfunction - Mandalar - 17.03.2019

A mnie się podoba po całości. Może dlatego że lubię muzykę filmową, bo tak właśnie te dźwięki odbieram. Dla mnie wszystko jest tu na swoim miejscu, włącznie z krytykowaną głośnością. 5