MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Edge - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Edge (/temat-ambient-mocade-edge)



Mocade - Edge - Mocade - 3.01.2019

Ostatnia ścieżka z roku 2018, zainspirowana filmem "No Country for Old Men", którego przez dłuższy czas unikałem a który okazał się być zaskakująco dobry. Miłego słuchania.




RE: Mocade - Edge - ASDW - 5.01.2019

wow. amazing
pod głosiłbym tylko gitarę na początku i zacząłbym wyciszać dopiero tak ok 0:45


RE: Mocade - Edge - In-Tegral - 6.01.2019

Słucham pierwszy raz... Myślę... "Coś Ty tu od...bał", słucham drugi... "hmm to tutaj jest całkiem ciekawe", trzeci... "Kurcze, na prawdę siada" :D.


RE: Mocade - Edge - PureInstinct - 6.01.2019

Początek zapowiadał się niesamowicie. Atmosfera filmu idealnie odegrana. Niestety część od 0:55min to jednostajny, uciążliwy szum. Słychać w tle świetnie użycie różnych dźwięków, jednak całość jest aż nadto zbyt mocno skompresowana. Dobre użycie przesteru na gitarze. Pod koniec, gdy szum ustaje znowu robi się miło (w sensie satysfakcji odsłuchu). Wiem co chciałeś uzyskać, ogromne napięcie, gdy pojawia się ten szalony Anton ze swoją 'bronią' lub moment, gdy morduje. Jednak na prawdę tutaj przegiąłeś, bo jest ona bardziej uciążliwa.

Niemniej jednak - klimat świetny, za to dam ci czwóreczkę! A gitara na początku - ekstra.

PS. Zauważ, że w filmie podczas scen mordu - jest cisza. To właśnie w filmie zbudowało świetnie napięcie. :)


RE: Mocade - Edge - Niflheim - 6.01.2019

Witam.
Gęsty, mroczny, może nawet miejscami niepokojący, klimat jest świetnie wykreowany.
Filmu nie oglądałem więc nie do końca potrafię wychwycić obraz, o który ci chodziło(mogę tylko snuć swoje domysły). Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że szum w ok 0.50 "wchodzi" zbyt gwałtownie. Stopniowa intensyfikacja byłaby znacznie lepsza.
4/5
Pozdrawiam.

PS. Przez przypadek zamiast 4 dałem ci 5, ale tego raczej nie będziesz miał mi za złe :V


RE: Mocade - Edge - overthinkk - 6.01.2019

Niesamowite.
Zajebista gitara.
Zajebiste napiecie.
Piekny chaos.
Idealne ciecie.
Emocjonalny rzeznik.

Jestem bardzo po wrazeniem Mocade, followuje.
Pozdrawiam.

Rownie dobrze moglbym stac w ciemnym lesie za plecami czuc obecnosc demigorgona i umrzec na pauzie kiedy sie obracam ^^


RE: Mocade - Edge - Fantasmagorian - 6.01.2019

Mocade, powiem tak. Wyszło Ci to jak jasna cholera! Genialny pomysł, świetnie zagrałeś na moich emocjach. Dobrze wchodzi ;) . Jeśli chodzi o moje uwagi to mam tylko jedną. Odniosłem wrażenie, że urywek zaczynający się od 1:00 jest zbyt głośno w porównaniu do reszty. Gitara jest bardzo fajna ale jest za bardzo zagłuszana przez tło. (5) (Zakończenie bomba!)


RE: Mocade - Edge - Evil_Blasi - 10.01.2019

Brzmienie wypas i idealnie pasuje do filmu w scenach nie(s)pokoju.


RE: Mocade - Edge - flang3r - 11.01.2019

Mimowolne skojarzenie z serialem "Westworld".
Dziki zachód z mroczną przykrywką. Ładnie brzmi ten "szumny" dron.

Z mojej strony jedna uwaga - reverb z początkowej gitary zrobiłbym w wersji narastającej. Tzn. z początku bardzo słaby a tuż przed wejściem drona mocne rozmazanie. Dałoby to fajny efekt "rozmazania" sielskiego klimatu i nadejścia tego mrocznego.

Ciary na plecach są. Good job mate:)