MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM ASDW - Deep Down - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM ASDW - Deep Down (/temat-film-asdw-deep-down)



ASDW - Deep Down - ASDW - 5.01.2019

przetrzymuje to już od roku. inspirowane utworem Moderat - The Mark i filmem Annihilation




RE: ASDW - Deep Down - Mocade - 5.01.2019

Niezłe, jest w tym namiastka starego Aphex Twin'a. Melodia gdzieniegdzie odbiega od skali jednak w miarę tolerancyjnym stopniu, plus słychać sporo drobnych dronowych elementów w których można się zasłuchać. Niech będzie piątka. Sam robiłeś animacje?

Pozdrawiam.


RE: ASDW - Deep Down - ASDW - 5.01.2019

(5.01.2019, 20:37)Mocade napisał(a): Niezłe, jest w tym namiastka starego Aphex Twin'a. Melodia gdzieniegdzie odbiega od skali jednak w miarę tolerancyjnym stopniu, plus słychać sporo drobnych dronowych elementów w których można się zasłuchać. Niech będzie piątka. Sam robiłeś animacje?

Pozdrawiam.

dzięki!
zawsze lubiłem muzykę, która daje poczucie niepewności i dyskomforty dlatego celowo lekko rozstrojony lead i kilka wychodzących dźwięków to tak jakby "mój styl" a co do Apex Twin'a to poszperałem w necie i pierwszy lepszy filmik a wszyscy w komentarzach mają poważną depresje i kryzys egzystencjalny jestem dumny z takiego porównania. animacje sam robiłem dawno temu, po prostu uciąłem kawałek z mojego innego "teledysku".


RE: ASDW - Deep Down - denial3 - 6.01.2019

dla mnie to jest supextrastoundincrendible
jedną rzecz bym zmienił, a mianowicie, niektóre pady bym spluckował, zrobił pizzicato!!!
oczywiśccie to ja bym tak zrobił, Ty rób cokolwiek chcesz czy czujesz czy potrzebujesz czy musisz czy co Cię zmuszają do.

witamy na forum
eror


RE: ASDW - Deep Down - LOSTVERXX - 6.01.2019

Ciekawa, klimatyczna kompozycja. Te piszczałki kojarzą mi się z JMJ. Nie ma fałszu, całość dobrze się to klei.


RE: ASDW - Deep Down - PureInstinct - 6.01.2019

Mimo dużego pogłosu, nadal jest trochę płasko. Przydałoby się użyć pogłosu, który bardziej określiłby otoczenie w którym się to odbywa - tutaj czuć tylko plate reeberb, który daje po prostu duży ogon, dlatego być może ta głębia jest taka sztuczna.

Czuję mocno motyw Anihilation i według mnie super to wykorzystałeś. A apropo tych piszczałek ala moog - zmniejszyłbym rezonans na gałce i lekko uciąłbym górę w eq, bo aż zbyt mocno walą po uszach w kontraście z resztą dźwięków w utworze.

Nie mniej jednak, podoba mi się twoja twórczość, czekam na dalszy ciąg! :) I witaj na forum, Asdw!


RE: ASDW - Deep Down - Fantasmagorian - 6.01.2019

ASDW, myślę, że wprowadzisz tu na forum sporo ciemnych i mrocznych kawałków. Rozproszysz wokół siebie dużo tajemniczości i niepewności. Osobiście bardzo lubię takie kawałki. Krótkie opowieści, z których unosi się zapach czegoś niepokojącego. Czekam na kolejny Twój mini spektakl. (4)


RE: ASDW - Deep Down - flang3r - 11.01.2019

Czasami dobrze przetrzymać kawałki jak wino, wtedy potrafisz oddzielić gołym okiem odpad od klaru.

Bawisz się formą ambientu i glitch. W dodatku pachnie na odległość latami 80 i początkiem lat 90. Mam dziwne(ale pozytywne) skojarzenia z grą X-Com: Enemy Unknown. Taki 8bitowy mrok.

Moment wejścia stopy bardzo dobry, resetuje mózg i chce więcej tych samych dźwięków, które przed chwilą grały samotnie.

Z rzeczy do poprawienia, to tak jak wspominał Pure, ujarzmij rezonans w piszczałce i będzie perfect :)


RE: ASDW - Deep Down - Ypsilon - 13.01.2019

Niestety nie podzielę zachwytu poprzedników. Klimat to nie wszystko - zresztą tutaj jest cholernie dziwny bo nie ulega rozwinięciu. :| Aranżacyjnie kawałek leży. Nie masz motywu przewodniego, oprócz wciąż tej samej melodii. Takie pobrzękiwanie i piszczałki. Słabo!!! Za bardzo daje po uszach - aż w skroniach wali. Miej litość nad słuchaczem! Dźwięki nawet czyste ci wyszły ale razi ta góra. Koszmarek! Ostro w sumie grasz. Czasem chyba schodzisz także z tonacji. Pracuj nad equalizacją - bo z tym masz mega duży problem. Powodzenia kolego! :D


RE: ASDW - Deep Down - Voel - 17.03.2019

Witam
Uuuuu, ten track naprawdę nieźle brzmi, ja dla mnie to Twój najlepszy utwór, jaki do tej pory słyszałem.
Aż mi się przypomniał ten track: https://soundcloud.com/v_a_l_e/poseidon-x-leon-ross-mercury
lubię taką elektronikę o 'nieokreślonej barwie mroku', nie wiem jak to ubrać w słowa lepiej.
Podoba mi się jednak, że Twój track i ten utwór, który wstawiłem, mają bardzo podobny vibe. Tylko podrasować skilla i będzie świetnie.

Oceniając sam utwór, to masz trochę mało dołu. Melodie są dobre, przestrzeń też- ok, ale jest raczej 'poprawna' aniżeli, jawi się jako niezaprzeczalny atut tejże kompozycji. mogłeś też dodać więcej instrumentów, bo jest miejsce w miksie. Jak się wyrobisz to będzię kosa, bo chyba jesteś jeszcze młody, patrząc na twój avatar xd
Daję 5, chociaż sporo elementów mogłeś dodać. Pozdrawiam