MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Radek Samson - Grube Paluchy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Radek Samson - Grube Paluchy (/temat-classical-radek-samson-grube-paluchy)



Radek Samson - Grube Paluchy - musiclabs - 19.01.2019

Hej Juz starszy utwor zapodam tak przegladalem stare foldery i znalazlem. Calkiem smutne nawet akordeon sie zjawil.




RE: Radek Samson - Grube Paluchy - PROTONE - 19.01.2019

Aż dziwię się, że tak dobry utwór przechodzi bez echa na koniec listy ostatnich postów :/
Bardzo ciekawa, niesamowicie bogata aranżacja, perfekcyjny dobór dźwięków, utwór aż zachęca do zamknięcia oczu a dalej to już wyobraźnia sama nasuwa Baśniowe sceny...
Miks ma tutaj najmniejsze znaczenie - aranżacja, klimat, melodia - całkowicie odciąga uwagę od kilku niedoróbek które przechodzą gdzieś w niepamięć po wrażeniu jakie zostawia utwór.
Dla mnie niewątpliwie to jeden z NAJLEPSZYCH utworów na forum.
5/5
Pozdrawiam.


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - In-Tegral - 20.01.2019

Kur** nie wiedzialem, że na forum zawitał Yann Tiersen we własnej osobie :D. Aż nie wiem co napisać... Chyba tylko napiszę, że podzielam opinię Marka (galactiX-riot)


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - Mocade - 20.01.2019

(19.01.2019, 23:56)galactiX-riot napisał(a): Aż dziwię się, że tak dobry utwór przechodzi bez echa na koniec listy ostatnich postów :/
Jeszcze się weekend nie skończył, teraz jest czas dogorywania.

Masz dryg do orkiestrali i już nie raz nam to udowodniłeś. Ścieżka bardzo płynna i łatwa w odbiorze, jednak nie powiedziałbym że treść jest smutna bo nawet pozytywnie buja, to ma bardziej taki klimat zahaczający o tradycje cygańskie, a oni z pewnością mogliby cię za coś takiego pokochać. Również piątka.

Pozdrawiam.


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - PureInstinct - 21.01.2019

Hej Radku. Wyszedł ci na prawdę przepiękny utwór - ma w sobie dużo skojarzeń do filmowej ścieżki dźwiękowej z Amelii. Głównie za sprawą użytej harmonii i stylu melodycznego. Bardzo mi się podoba - zaprojektowane emocje są ogromne, a wliczając to świetnie zbudowane momenty napięcia w aranżacji podkreślają to jeszcze donioślej. Orkiestracja również bardzo do mnie trafia, swawolny akordeon w rytmie walca, główny motyw płynnie podkreślony strunowymi, dęte również świetnie użyte w kontrapunkcie. Jednak jest mocno wyczuwalny problem z nachodzeniem się rejestrów - głównie dęte drewniane ze strunowymi. Melodia główna jest świetnie prowadzona i zdwojona, jednak tło harmoniczne i te kontrapunkty bardzo słabo słychać, gdyż jest tam chaos w użytych instrumentach i granych linii - a również ten chaos i muł zwiększa się przez niezbyt niekontrolowany pogłos.

Niemniej jednak, to na prawdę przyjemne dzieło w odsłuchu. Życzę ci, żebyś w przyszłości uzbierał na wyższej jakości sample instrumentów, potrafił zadbać o lepszy miks i nagrywał na żywo orkiestrę, bo muzykę piszesz na prawdę piękną! :)


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - musiclabs - 21.01.2019

Dzieki bardzo za wszystkie opinie Nie przypuszczalem ze sie bedzie podobac :) Mile zaskoczenie
Pozdr!


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - Plague - 23.01.2019

Bardzo dobre, piękny walczyk Ci wyszedł. Fajnie grasz emocjami i tylko ten tytuł...Myślałem przez niego, że kawałek będzie jakąś groteską, a tutaj kawał poważnej muzy :P
Gratuluję pomysłu no i wykonania.


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - droom - 26.01.2019

Nie będę się rozpisywał, bo ujął bym to zbyt prostacko zapewne...
PIĘKNE !!!
Piona Radku ;)


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - nemek - 29.01.2019

(26.01.2019, 10:11)droom napisał(a): Nie będę się rozpisywał, bo ujął bym to zbyt prostacko zapewne...
PIĘKNE !!!
Piona Radku ;)

Wszystko w temacie.... WOW !!! 5


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - panko - 30.01.2019

Bardzo fajna orkiestracja! Dużo się dzieje i utwór się naprawdę nieźle rozwija. Właściwie jeden prosty motyw muzyczny, ale pokazany na różne sposoby i przez tę orkiestrację bardzo ciekawy. Brzmi naprawdę filmowo. Życzę lepszych vstków i trochę pracy nad mixem i będzie idealnie!


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - musiclabs - 31.01.2019

dzieki panowie !


RE: Radek Samson - Grube Paluchy - Wasp - 4.02.2019

super walz
moje ulubione smyczki robią robotę.. szkoda że ja nie mam doświadczenia w takiej muzyce.. aż chce się zrobić coś takiego :)
5/5