MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Dobry, tani interfejs audio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Dobry, tani interfejs audio (/temat-hardware-dobry-tani-interfejs-audio)



Dobry, tani interfejs audio - WarriorMusiq - 21.01.2019

Witam. Ostatnio zakupiłem monitory studyjne KRK RP5 i potrzebny mi jest interfejs audio. Jako, że jestem nowy w tych tematach to nie wiem jaki dokładnie wybrać, a budżet mam ograniczony, dlatego zależy mi na jak najmniejszej cenie i jak najlepszej jakości. Z góry dziękuję za pomoc ^^ .


RE: Dobry, tani interfejs audio - ralg - 21.01.2019

Ja bym Ci polecił klasyczny Focusrite scalett solo (2gen)


RE: Dobry, tani interfejs audio - barthus - 21.01.2019

Focusrite Scarlett Solo odradzam (sam taki mam). Polecam raczej 2i2 ;)


RE: Dobry, tani interfejs audio - WarriorMusiq - 22.01.2019

A co z behringer'em U-PHORIA UMC22? Na internecie widziałem nawet dobre opinie na temat tego interfejsu, opłaca się kupić go czy może poczekać z parę miesięcy na Scarletta?


RE: Dobry, tani interfejs audio - Sajtrus - 23.02.2019

1.PresonusAudioBoxiTwo-ok 500 zł polecam , mam i dodają Studio One 4 Artist ( którego nie polecam, bo nie obsługuje vst innych firm)-

2.UR22mkII - Steinberga - dodają Cubase 8 czy 9 juz nie pamiętam cena ok 450 zł
2 wejścia mic/line wtykXLR D-PRE, jack mono,lub jack stereo ( duże jacki - można , a nawet trzeba do gitary elektr :) )Do gitary, basu input 2 HI-Z ale tylko kabel mono!
Phantom +48 v do mikrofonów, wyjście słuchawkowe- duży jack, dwa wyjścia liniowe- symetryczne lub niesymetryczne do monitorów.

Oba interfejsy jakość pro 24 bit 192 khz
USB 2.0 ale b ważne we i wy midi, czyli można wysyłać np na zewnętrzne moduły np Yamahy i inne. Oprócz tego oczywiście 2 wyjścia na monitory odsłuchowe - L i R .
Regulacje - pokrętła na wejściu sygnału, na słuchawki, na wyjście na monitory.
Obie maszynki porządnie zrobione z tym że AudioBoxiTwo daje mocniejszy sygnał na wyjściu i co ciekawe używam do Cubase 10 :) hehe.
Więcej szczegółów oczywiście na stronach producentów. Aha i co ważne , nie kupować od kogoś , używane, bo się okaże ,że programu DAW , który był dołączony do sprzętu już nie można pobrać, bo niestety kod jest jednorazowy.Lepiej kupić oryginał i jak w przypadku Presonusa dostać naprawdę dobre gratisy
Pozdrawiam


RE: Dobry, tani interfejs audio - Whi7eNoi5e - 24.04.2019

Zdecydowanie polecam Focusrite Scarlett Solo - jeżeli tworzysz głównie z VST tak jak ja i więcej jak jedno wejście na mic nie jest Ci potrzebne.


RE: Dobry, tani interfejs audio - Gansu22 - 17.06.2019

Ja polecam M-Audio M-Track 2x2. Tani, solidnie zbudowany i robi co trzeba!


RE: Dobry, tani interfejs audio - David SundKings - 17.06.2019

Również polecam Focusrite Scarlett Solo sam posiadam i jest ok


RE: Dobry, tani interfejs audio - DelianoCarl - 17.06.2019

Nie kupuj Scarlett Solo.
Kup 2i2. Zasadniczą różnicą jest to, że 2i2 ma zbalansowane wyjścia na monitory. Minimalizujesz tym ewentualne trzaski, szumy, "brumienie" w monitorach.


RE: Dobry, tani interfejs audio - barthus - 18.06.2019

(17.06.2019, 21:20)DelianoCarl napisał(a): Nie kupuj Scarlett Solo.
Kup 2i2. Zasadniczą różnicą jest to, że 2i2 ma zbalansowane wyjścia na monitory. Minimalizujesz tym ewentualne trzaski, szumy, "brumienie" w monitorach.

Dokładnie. Mam solo i jest różnica w głośności pomiędzy lewym a prawym kanałem. Minimalna, ale jest... i na pewno jest to wada od strony interfejsu. Trzaski i szumy, o których pisze DelianoCarl też są, jednak nie wiem jak by to było z 2i2.
Teraz pluję sobie w brodę, że nie kupiłem 2i2.


RE: Dobry, tani interfejs audio - David SundKings - 23.06.2019

Tez mam wrażenie na tym interfejsie słuchawkach ze faktycznie jest różnica w głośności pomiędzy lewym a prawym kanałem.


RE: Dobry, tani interfejs audio - DelianoCarl - 24.06.2019

W słuchawkach to nie powinno być żadnych krzaków. Chodzi o wyjścia na głośniki ;)
Może masz walnięte słuchawki? :P


RE: Dobry, tani interfejs audio - jaf - 6.07.2019

Z naprawdę tanich to Lexicon Alpha. Ma wszystkie niezbędne wyjścia i wejścia, nawet wejście gitarowe i XLR. To mój poprzedni sprzęt i na moje domowe potrzeby wystarczał.


RE: Dobry, tani interfejs audio - Sajtrus - 6.07.2019

jaf
Lexicon Alpha dobry i tani- ale do gitary tylko. Dają Abletona 9 i Cubasa 8. Nawet niezły deal. Aha i jakiś rewerb. No i ze sterownikiem do Alpha są cyrki- trzeba okazać cierpliwość. Bo to dość stare i może już nie działać. Bywa