MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA DrooM - Spook - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA DrooM - Spook (/temat-electronica-droom-spook)



DrooM - Spook - droom - 1.02.2019

Hej,
Wstawiam kolejne elektroniczno-rockowe dziwadło.
Krótko i na temat
Zapraszam



RE: DrooM - Spook - PureInstinct - 1.02.2019

Świetny utwór. Ma w sobie mega klimat, paleta, jak i głęboki flanger na gitarze bardzo mi odpowiada. Do tego ten głęboki pad w tle - ekstra.

Najgorsza jest tylko ta perkusja, czuć, że nagrana live, to super - ale w miksie totalnie nie czuć stopy. Werbel również ma zbyt mało dołu. Ogólnie wszystko zbyt mocno pływa w pogłosie, warto byłoby to ogarnąć - bo gdyby doszedł bardziej szorstki wokal do przodu - powstałby zbyt duży kontrast między tłem a głosem.

Gdyby zapomnieć o miksie - to solidny dobry utwór pod względem harmonii, ozdobników i ogólnego aranżu. :)


RE: DrooM - Spook - nemek - 1.02.2019

Totalnie nie moj klimat ale przesluchalem cale podobal mi sie aranz mega..


RE: DrooM - Spook - AlexStr. - 2.02.2019

Hoo... kolego, masz sporo podstaw do ogarnięcia. Przede wszystkim złe eq, separacja leży, dynamiki ten kawałek to nie ma wcale, brzmi jakby grała grupa anemików po 24 godzinnej pracy w kopalni. Popracuj nad powyższymi i poczytaj o kompresji, saturacji bo jeśli chcesz bawić się w ala autentyczne instrumenty to sporo pracy przed Tobą. Co do muzy jako aranżacji to też bieda, zero przejść, brak jakiejkolwiek progresji i rozwinięcia tematu, coś chyba nie chciało ci się robić tej muzy, no kurczę tak to brzmi jak byś robił to z niechęcią.


RE: DrooM - Spook - droom - 2.02.2019

Dzięki Pany za wgląd i komentarze.
Fakt, braki mam, nic tylko siąść i studiować...
Pozdrawiam
DrooM


RE: DrooM - Spook - Wasp - 4.02.2019

nie znam się na metalowym graniu ale bas tu jest super
super bas zamiast przesterowanej gitary
widziałbym go w jakimś amerykańskim filmie sensacyjnym z lat 80tych
perka jest żywa? bo tak brzmi


RE: DrooM - Spook - droom - 4.02.2019

Perka z wtyki additive drums


RE: DrooM - Spook - Burning Car - 7.02.2019

Ej Droom Ty tak się nie dawaj tej "krytyce" Robisz tu jedną z najbardziej oryginalnych muzyk i nasz niezaprzeczalnie swój styl. Dla mnie Mix ok. Poza tym kto tutaj poz Tobą podziały w środku kawałka zmienia? Dla mnie 5 tka i tak trzymaj.


RE: DrooM - Spook - droom - 7.02.2019

Krytyke zawsze trza brac na klate ;)
Nie mam też 5ciu lat aby strzelać fochy ;)
Miło, że masz takie o mnie zdanie, ale faktem jest też to, że w życiu może ze 3 tutoriale obejrzałem, więc ma wiedza techniczna jak kolega wcześniej zauważył w jakimś stopniu kuleje.
No cóż, dla mnie muzykowanie, nawet te cyfrowe, to zabawa, poszukiwanie nieszablonowych często rozwiązań, a to w rezultacie może nie iść i często nie idzie w parze z wyuczonymi z tutoriali nawykami, stad pewnie takie a nie inne odczucia słuchaczy.
No offence, podkreślam ;)
Pozdrawiam
DrooM


RE: DrooM - Spook - Mandalar - 7.02.2019

Też jestem na tak. Jest inaczej, nietypowo. Porównując do jakichś standardów faktycznie są pewne nieprawidłowości, ale jak odpowiednio do tego podejdziesz, możesz przekuć na zalety.
A z drugiej strony warto swoją wiedzę i technikę miksu doskonalić, żeby mieć jeszcze większe możliwości i większą swobodę w poszukiwaniach.
Powodzenia
5/5


RE: DrooM - Spook - Mocade - 9.02.2019

Jesteś przykładem że zawsze można wyciągać z siebie maksimum bez względu na wiedzę czy umiejętności. Mogę jedynie wytknąć ci jeden drobiazg w aranżu, że hat brzmi bardzo sztucznie, poza tym całokształt jak najbardziej pozytywny.

Pozdrawiam.


RE: DrooM - Spook - marcellus - 19.03.2019

Dosyć dużo się dzieje, chociaż to zapewne aranż to słychać z tego tylko wynurzający się werbel, ciekawa propozycja, nie słyszałem czegoś podobnego


RE: DrooM - Spook - Sajtrus - 20.03.2019

Jak czytam, że tu brak stopy, to coś mi się robi. Fanów kicka i "stopy" odsyłam do Fla- tam jest tylko to głównie. Additive drums , Groove Agent jakoś nie dają tej stopy, ale NORMALNĄ perkusję. Dla mnie to brzmi bardzo naturalnie. Akurat tu ta perka jest najlepsza.Chociaż trochę powietrza można było dodać. Gitara, czy to raczej bas jest za mało ostra wg mnie. No i utwór troszkę mało ma tzw wy e bu. 5/5. Pozdro