MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Jakub Kuźniar - 3 AM struggles (/temat-electronica-jakub-kuzniar-3-am-struggles)



Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Cześć - 13.02.2019

Cześć.
Coś tam wydłubałem w DAWie ostatnio, ciekawy jestem jak to przyjmiecie.

Utwór z założenia miał być utrzymany w takim "dreamy" klimacie. Do stworzenia go, w pewnym sensie natchnęły mnie przeróżne wykłady o czasie i generalnie ludzkim mózgu, których ostatnimi czasy trochę przesłuchałem, przeważnie zresztą w godzinach mocno nocnych. Nie piszę, że się nimi inspirowałem; bardziej te wykłady poruszyły u mnie różnorakie procesy myślowe, które z kolei doprowadziły do innych procesów, gdzie jednym z nich był pomysł na ten kawałek. Czyli w sumie na jedno wychodzi, chyba.
Tak, czy siak - nie jestem w stanie niczego poza prostym loopem stworzyć, jeśli nie pchnie mnie do tego jakieś dość losowe zdarzenie. I w końcu coś mnie "pchnęło".

Co sądzicie o efekcie tego pchnięcia?





Dzięki :)


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - barthus - 13.02.2019

Cześć,
Od samego początku (gdzieś od około 0:12) pady i melodia wg mnie za bardzo rezonują. Trwa to praktycznie przez cały utwór. Fajnie by było jakby te nieprzyjemne częstotliwości podciąć (myślę, że coś w okolicach 250Hz oraz 500Hz - tak z 5dB dać mniej). Też chyba zbyt dużo reverbu na tym tle. Bardzo przypadł mi do gustu clap/snare. Gitara wchodzi kozacko, dobry delay. 1:56 pojawia się noise FX z fade inu i jak jest on jeszcze dla mnie "akceptowalny" (mam na myśli, że nie do końca pasuje on do klimatu), to crash w 2:00 już nie pasuje na pewno (oczywiście to moje odczucie). Tak samo ten 2step kick; chyba fajniejsze by było jakbyś został przy wolniejszym beacie ;)
Trafiasz w mój gust jak zwykle...
Za nie dociągnięcia 4/5;
Świetna muza,
Pozdrawiam :D


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - PureInstinct - 14.02.2019

Arp faktycznie mocno rezonuje. Utwór jednak dla mnie bardzo fajnie płynie, wciągnął mnie, zawiesił na chwilę - jednak moment od 2:00 wyprowadził mnie niestety totalnie. Być może ze względu na to, że strasznie czuć, jakby to było na siłę. Nie ma w sobie nic z poprzedniej części. Stopie brakuje dołu, nie czuć jej w ogóle. Nawet jest wrażenie, jakby była to zupełnie inna stopa - co wyprowadza ostatecznie i buduje zupełnie 'nowy' utwór.

Pierwsza część płynie w na prawdę ładnym flow i zdecydowanie mnie uwiodła. :)


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Cześć - 15.02.2019

Kurcze, rzeczywiście rezonuje to mocno. Chyba zbyt szybko ucho mi się do tego przyzwyczaiło. A z drugą częścią utworu nie spodziewałem się, że będą takie problemy, jakoś tam mi to całkiem dobrze brzmi w połączeniu z tą pierwszą. Ale z kolei ktoś jeszcze miał dokładnie takie wrażenie jak Wy. Tak więc demokratycznie ustalone. Aj

Wielkie dzięki chłopaki za opinie, to dużo dla mnie znaczy :)


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Plague - 16.02.2019

Rzeczywiście odrobinę za duży rezonans się wkradł, ale doskonale Ciebie rozumiem, bo ja też czasem popełniam ten błąd :) Klimatycznie ładnie, wspomniany wyżej fx i crash nie pasują mi do tego typu utworu ( talerz powinien niżej uderzyć z większym wydźwiękiem, bo jest marniutki ). Na uwagę zasługuje dobrze dobrana perkusja.
Ogólnie dość udana produkcja


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Voel - 8.03.2019

Atmosfera, klimat jaki stworzyłeś w swoim tracku, jest dla mnie prześwietny, bez wahania dałbym temu utworowi 5 gdybyś miał tak samo świetny miks.
Stopa ma nieprzyjemny dół(na początku), przydałby się też sidechain jakis(delikatny), bo słychać, że się nie może przebić przez te plucko-pady. Co do nich, jak wyżej, za bardzo rezonują. Natomiast bardzo podoba mi się barwa bassu np. gdy wchodzi po 2:00. Moja ocena to 4, zabrakło tylko lepszego miksu. Pozdrawiam


RE: Jakub Kuźniar - 3 AM struggles - Sajtrus - 9.03.2019

Widocznie mózg Twórcy tego prostego loopa potrzebował wyrzucić to z siebie. Za mną od lat chodzi jakaś melodia , którą na wiele sposobów nagrałem, ale to cały czas nie to. Tylko Wena wie dlaczego tak jest. No i chyba dobrze jest wsłuchać się głęboko w siebie, zastanowić się o co w sumie chodzi z tą muzyką całą.Co tak naprawdę mnie zadowoli i jak to osiągnąć.Ktoś mądry mi kiedyś powiedział, jak chcesz coś zrobić własnego , to przez jakiś czas nie słuchaj radia, TV,itd, nic , odizoluj się. A ta muza sama przyjdzie. Ocena 4
Pozdro
Sajtrus