MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) (/temat-bitwin-hey-melbourne-bounce)



BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - BiTwin - 6.03.2019

Witam! :D
Oto taki typowy EDM'owy traczek ;)
Mam nadzieję, że jest poprawa względem mojego ostatniego, a w zasadzie pierwszego utworu, starałem się uzyskać przyzwoity miks, na master jedynie korekcja i minimalna kompresja, oceńcie sami, będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące głównie miksu ale i oczywiście również całego utworu.Heart




RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - Mandalar - 7.03.2019

Nie wiem czy dobrze miks zrobiony, ale według mnie ciekawie, fajnie zbudowałeś przestrzeń.
Cały utwór przyjemnie się słucha, trochę intryguje.
5/5


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - Reverse Amx - 7.03.2019

Witam.

Mnie natomiast nie podoba się góra, w tym gatunku liczy się chyba solidny dół.
Tutaj dla mnie te Chopy są za wysoko albo przydała by się druga warstwa oktawę niżej dla zrobienia głębi i troszkę ciszej żeby grały bardziej na drugim planie za basem. Poza tym jest pozytywnie.Beer


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - Voel - 7.03.2019

Witam
Kompletnie nie znam się na takiej muzyce, ale dla mnie miks jest czysty, po prostu bardzo solidnie go wykonałeś.
Bejs dobrze łupie, kick również elegancko wali, mi tylko nie podoba się to wejście (niski kick) po 2:45, bo brzmi to źle na moje ucho, ale to i tak świetny traczek. Daję 5 Pozdrawiam


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - Fly - 8.03.2019

Tak jak wyżej, bass naprawdę świetny, typowy dla gatunku melbourne bounce. Jeśli wykręciłeś sam od podstaw to szacun ;)

Nie podobają mi się natomiast leady i melodia w dropie. Leady są takie trochę cukierkowe(?). Coś w nich świszczy, a do tego brakuje mi jednej warstwy full mono w nich. Sama melodia brzmi nieco jakbyś dał randomowe dźwięki ze skali, tak żeby tylko było. Wiadomo, że w tym gatunku nie chodzi o wyżyny harmonii, ale jednak wypadałoby żeby melodie były bardziej chwytliwe.
Miks poprawny i bez większych błędów. Może jedynie brakuje mi layerów mono w leadach.

Daję 4/5 ;)


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - BiTwin - 11.03.2019

Dzięki za wszelkie oceny, naprawdę pomagają spojrzeć na własną produkcje z innej persepktywy, niektórych rzeczy z automatu się juz nie dostrzega po tylu godzinach i odsłuchach tego samego, chyba poprostu umysł się przyzwyczaja i nie widzi błędów.
Fly, bass niestety był z paczki, lekko go tylko zedytowałem i zmiksowałem rzecz jasna, ale mam nadzieję, że w miarę wzrostu mojej wiedzy będe w stanie sam tworzyć takie brzmienia ;)


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - fonque - 12.03.2019

Miks czysty, ale jest za pusto albo za jasno (minimalnie), zbyt góra odbiega od dołu, powinno być więcej brudu bo po prostu ten kawałek nie przyciąga uwagi, jak dla mnie to 4 khz na głównym vocal choapsie z - 2 -3 db a bass bym przesterował lekko żeby to bardziej było dociążone całościowo w miksie, ale i tak brzmi to bardzo dobrze, trochę melbourne słuchałem i ten kawałek naprawdę ma mega potencjał ;)

PS to tylko taka subiektywna ocena, bo to brzmi naprawdę dobrze, po prostu minimalnie bym tam coś zmienił jeśli chodzi o jasność kawałka


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - BiTwin - 12.03.2019

(12.03.2019, 20:30)fonque napisał(a): Miks czysty, ale jest za pusto albo za jasno (minimalnie), zbyt góra odbiega od dołu, powinno być więcej brudu bo po prostu ten kawałek nie przyciąga uwagi, jak dla mnie to 4 khz na głównym vocal choapsie z - 2 -3 db a bass bym przesterował lekko żeby to bardziej było dociążone całościowo w miksie, ale i tak brzmi to bardzo dobrze, trochę melbourne słuchałem i ten kawałek naprawdę ma mega potencjał ;)

PS to tylko taka subiektywna ocena, bo to brzmi naprawdę dobrze, po prostu minimalnie bym tam coś zmienił jeśli chodzi o jasność kawałka

Dzięki serdeczne za opinie i miłe słowa, cieszę sie, że sporo osób poświęciło swój czas i wyraziło własne zdanie co do mojego utworu, motywuje to by jeszcze więcej bawić się tą muzyką :D


RE: BiTwin - Hey! (Melbourne Bounce) - NSMUSIC - 24.03.2019

Być może lekko te chopy w dropie mają za wysokich częstotliwości jak ktoś tu wspomniał ale generalnie utwór dobry :)