MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Voel - The Last Oath - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Voel - The Last Oath (/temat-classical-voel-the-last-oath)



Voel - The Last Oath - Voel - 7.03.2019

Dawno cokolwiek wrzuciłem na tę stronę...
Przyczyną tego że niczego nie wrzucałem było to że byłem zarobiony po prostu. Obecnie mam jeszcze trochę luzu, ale różnie to może wyglądać w niedalekiej przyszłości, dlatego postanowiłem, że będę co jakiś czas kończył jeden utwór i wrzucał go tutaj.

Obecnie gatunki w które tworzę to: dark orchestra, dark ambienty i różnej maści soundtracki i tego będzie się można po mnie głównie spodziewać.

Co do samego tracka, wzorowałem się na ścieżce dźwiękowej z gry Dark Souls 3.
Miks jak również mastering wykonany został w oparciu o utwory referencyjne z tej gierki.
Miałem dodać więcej chórów, ale po prostu jeszcze nie potrafię ich dobrze wpasować.
Pozdro Beer



RE: Voel - The Last Oath - ASDW - 8.03.2019

jedyne co bym zmienił to na początku jest tego za dużo. jakiś moment przerwy by się tam przydał
a tak poza tym jest świetnie


RE: Voel - The Last Oath - Voel - 8.03.2019

Hmm... może masz rację? możliwe, że powinienem początkowo dodać mniej treści, w sumie nie zastanawiałem się nad tym :E Jednakże celowałem w muzykę czysto bossową.
Mi osobiście, nie pasują te chóry w drugiej części, ale kompletnie nie potrafiłem ustawić tego cholerstwa, nie mogę tego słuchać xd Niestety nie posiadam lepszych bibliotek('szybkich chórów' o odpowiedniej artykulacji) do Kontakta, przynajmniej póki co.
Wolałem, żeby już coś było, nawet mocno koślawego, ażeby poćwiczyć aranż :)
Dziękuje za wartościową opinię~ ;)


RE: Voel - The Last Oath - Mandalar - 8.03.2019

A mnie się początek podoba taki jaki jest. Całość jest ciekawa i według mnie dobrze zrobiona. 5/5


RE: Voel - The Last Oath - Sajtrus - 8.03.2019

Mocne solidne dźwięki, chóry wcale nie takie złe, ale mnie drażni ten smyczek z prawej strony, wchodzi po skrzypkach tremolo w połowie utworu , wg mnie zupełnie niepotrzebnie taki piskliwy. Całość jednak ciekawa i brzmienia przyzwoite. 5/5


RE: Voel - The Last Oath - Voel - 9.03.2019

Szczerze powiedziawszy, to myślałem, że mnie będziecie cisnąć za te chóry, ale jeśli da się słuchać, to super.
Chociaż muszę się przyznać, że mam kaca moralnego, bo to nie brzmi tak jak bym chciał, jednak nie potrafię na chwilę obecną nic z tym zrobić :)

Mandalar: miło mi słyszeć, że aranżacja jest w miarę ciekawa, szczerze, to się nie spodziewałem takiej opinii.

Kadziel: Hmm... ale ja go właśnie dałem po to żeby drażnił słuchacza xd, ale pewnie przesadziłem i jest za głośno, akceptuję taki werdykt. Również dziękuję Ci za przychylną opinię.


RE: Voel - The Last Oath - Plague - 9.03.2019

Tym smykom tremolo o których wspomniał Sajtrus, to można by podciąć leciutko eq w wyższych częstotliwościach, ale skoro chciałeś wkur....ć słuchaczy, no to po części Ci się udało :) Lubię taką muzę, a sam wiem jak trudno coś takiego skomponować, doceniam kunszt i talent, bo jest to fajna i zgrabna kompozycja 5/5.


RE: Voel - The Last Oath - Wasp - 12.03.2019

o rany brzmi jak prawdziwa orkiestra i chór !
daję 5/5 tylko dlatego że się więcej nie da :D


RE: Voel - The Last Oath - Mocade - 14.03.2019

Brzmi wystarczająco dobrze żeby spodobało się zwykłemu słuchaczowi. Treść z początku wydawała się być trochę grubo ciosana ale następne minuty zdołały to rozpracować. Tak, do bossa z soulsów jak znalazł, czuć nawet specyficzność tej kompozycji, jakby już przynależała do serii. Piątka.

Pozdrawiam.


RE: Voel - The Last Oath - Voel - 14.03.2019

Dzięki Mocade, no póki co to można powiedzieć, że ten utwór brzmi jak 'uboga krewna' tych z soulsów, ale może za 20 utworów będzie lepiej. Co do gry, oczywiście wszystkie kompozycje tam są podobne, ale jedne z moich ulubionych tracków(przynajmniej z tych z 'trójki') zrobiła Yuka Kitamura: https://www.youtube.com/watch?v=A9NpbnBaDPE jej utwory są podszyte wręcz takim demonizmem, czuć ciężar duszy u tej pani. Trochę szkoda, że rozmyli te biblioteki z kontakta na filmie, ale w sumie dobrze zrobili, bo ktoś taki jak ja mógłby sobie zobaczyć :>

Dzięki Plaque, no trochę trudno takie coś zrobić, ale też bez przesady. Jakby było naprawdę trudno zrobić orkiestrę na kompie to też bym tego nie zrobił :)

Dziękuję również tobie Wasp, mam nadzieję, że nic zanadto nie uwierało podczas odsłuchu.

Cóż więcej mogę rzec, miło mi że dostałem w tym temacie porady, będę się nad nimi zastanawiał i będę miał je cały czas na uwadze, coby znowu nie dać ciała. Dziękuję wszystkim ;)