MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Voel - The burden of sadness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Voel - The burden of sadness (/temat-classical-voel-the-burden-of-sadness)



Voel - The burden of sadness - Voel - 8.03.2019

Jest to utwór bardzo monotonny(z delikatną progresją), zdaję sobie z tego sprawę.
Jednakże miałem wewnętrzną potrzebę zrobienie czegoś takiego.
Prostego, monotonnego, kojącego.
Najlepiej puścić ten utwór, w tle i zapomnieć o tym że się czegoś słucha ;*
W sumie mogłem go skrócić o połowę, ale w jakiś sposób nie chciałem.
Jest to też ćwiczenie w obchodzeniu się z wokalami, bo szczerze powiedziawszy mam z tym spore problemy :O! :E




RE: Voel - The burden of sadness - Sajtrus - 8.03.2019

Stanę chyba fanem autora , bo tu się coś kroi, jest wszystko co lubię i sam się staram stosować. Melodia, zastosowanie elektroniki, po to ją w końcu mamy w tych DAW ach , oraz jakaś koncepcja. Moja uwaga- że za dużo basowego rewerbu który może i przeszkadza, wokal dostał rewerbu i bas pociągnął za sobą. 4/4 wdg mnie.
Pozdrawiam
Sajtrus


RE: Voel - The burden of sadness - Voel - 9.03.2019

Na wokal dodałem saturację i właśnie się bałem, żeby to wszystko zbyt sucho nie brzmiało, stąd ten rewerb.
Dzięki, następnym razem poświęcę więcej uwagi na ten faktor produkcji. Jako następny traczek, mam zamiar dodać jakiś dark ambient. Z tymi fanami, to nie przesadzajmy xd nie mam za dużych skillsów. Lubię tworzyć muzykę, bo sprawia mi to przyjemność i tyle. Pozdrawiam


RE: Voel - The burden of sadness - Sajtrus - 9.03.2019

Zagadałem o tym rewerbie , bo spotkałem się z taką wtyczką prod. Izotope re-rewerb, która służy właśnie do zdejmowania , szczególnie z wokalu tej ulubionej przez większość vst. Coś jest na rzeczy skoro słynna firma od Audio masteringu ma takie vst -y. I wydaję mi się, że w tym utworze, ten rewerb poszedł jednak na końcowy master, i w rezultacie tak podbił całość. Pozdro


RE: Voel - The burden of sadness - Plague - 9.03.2019

Nie wiem czy to tylko w moich głośnikach za 250 zł. :) ale wokal w momencie śpiewu najwyższych partii delikatnie buczy od czasu do czasu? Można by dać odetchnąć od wokalu chociaż raz w czasie utworu, bo trochę męczy ten bezustanny śpiew. A tak fajnie wyszło, dobry pomysł i wykonanie i ten klimacik... :)


RE: Voel - The burden of sadness - Wasp - 12.03.2019

wow wyszło jak dead can dance
średniowieczne wokale i delikatny głęboki podkład
możesz powiedzieć skąd można wyrwać takie wokale?
kawałek nie nudzi, można spokojne przesłuchać 7 minut


RE: Voel - The burden of sadness - Mocade - 14.03.2019

Mogłeś zrobić przerwy od wokalu dla samych padów aby też miały swoje pięć minut, słyszę tam całkiem ładny strumień warty wydobycia na wierzch. Wokale brzmią dobrze, a przynajmniej na słuchawkach. Zostawię czwórkę.

ps: Fajny alias, zdecydowanie lepszy od poprzedniego.
Pozdrawiam.


RE: Voel - The burden of sadness - qnebra - 26.03.2019

Piękny mistyczny klimat, niby niewiele składowych, bo wokal, pad i okazjonalnie bas, lecz to wystarcza. Całkowicie wystarcza. Skąd wziąłeś wokale?


RE: Voel - The burden of sadness - Voel - 26.03.2019

Plaque: Również mam głośniki za 250 zł xd Ale mam również słuchawki Pioneer HRM-6 i na nich chyba nie ma czegoś takiego, ale na głośnikach, no to może być :E w sumie nie wiem. No tak racja, męczy ten śpiew, ale zaufałem 'intuicji' i tak wyszło. Zrobiłem to wbrew logice, ale z drugiej strony, mam wrażenie, że dużo ludzi tworzy swoją muzykę 'głową', swoim umysłem, gdzie przykładowo Beksiński, mówił, że on maluje swoje obrazy 'bebechami', tzn. za każdym razem gdy coś tworzył, musiał mieć pozytywne odczucia z ciała(czucie że to co się robi jest dobre, poczucie, że to co się robi 'samo płynie'), a nie z umysłu. Zresztą muzyka odwołuje się nie do intelektu i logiki, a do odczuć i emocji danego człowieka. Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem, ale jestem dzisiaj już zmęczony po pracy i nie chce mi się tego bardziej rozwlekać :) Dziękuję za Twój komentarz!

Wasp: dziękuję za komentarz. Nie wiem co to to: 'dead can dance'.

Mocade: co racja to racja, mogłem całemu tłu dać chwilę, ale jakoś taki manewr nie pasował mi do całego konceptu tego wszystkiego ;) No tak nowy alias jest zgodny z tym co chcę robić w muzyce, ale się szczerze powiedziawszy zastanawiam nad zrobieniem drugiego(konta na sc), bo jednak lubię eksperymenty różne i oczywiście, żeby bajzlu gatunkowego sobie nie robić.

Qnebra: dziękuję miło mi, postawiłem w tym traczku, na minimalizm, nie chciałem wszystkiego na siłę 'ubogacać', bo czułem, że to zbędne. Postanowiłem zamknąć wszystko w prostej formie, nie dodając nic co mogłoby zakłócić pewnego rodzaju delikatność, którą starałem się wydobyć z instrumentarium i vst'ów. W sprawie wokalu odpowiem Ci na pw ;)

Dziękuję Wam za wasze komentarze. Pozdrawiam


RE: Voel - The burden of sadness - Reverse Amx - 26.03.2019

Zdecydowanie lepiej byś na tym wyszedł jakbys szeroko dał ciepły basowy pad. Wokal by nie potrzebował tyle pogłosu i miał by dużo miejsca w środku bo w fazie raczej i tak się kiepsko ten utwór trzyma jeśli się mylę to sorry ale nie mam jak sprawdzic. A i jak wyżej forumowicze pisali to co jakiś czas pojawia się klik i słychać go w słuchawkach. Pozdro


RE: Voel - The burden of sadness - Voel - 26.03.2019

Hmm... No może być z tym ciepłym padem, mogłoby to wszystko lepiej brzmieć, temu nie przeczę, jednak miałem wizję na utrzymanie wszystkiego w 'chłodnej' brzmieniowo stylistyce. Ogólnie pierwszy powiem, że nie jestem żadnym ekspertem od spraw miksu, pewnie masz racje, z tą fazą. A ten 'klik', to wina wokali, tak to nagrali, to nie moja odpowiedzialność, chyba że chodzi Ci o inne kliki (wtedy moja- i coś źle zrobiłem).
Dzięki za komentarz Reverse Amx, punkty repa poleciały. Pozdrawiam


RE: Voel - The burden of sadness - Reverse Amx - 26.03.2019

(26.03.2019, 23:34)Voel napisał(a): Hmm... No może być z tym ciepłym padem, mogłoby to wszystko lepiej brzmieć, temu nie przeczę, jednak miałem wizję na utrzymanie wszystkiego w 'chłodnej' brzmieniowo stylistyce. Ogólnie pierwszy powiem, że nie jestem żadnym ekspertem od spraw miksu, pewnie masz racje, z tą fazą. A ten 'klik', to wina wokali, tak to nagrali, to nie moja odpowiedzialność, chyba że chodzi Ci o inne kiki (wtedy moja- i coś źle zrobiłem).
Dzięki za komentarz Reverse Amx, punkty repa poleciały. Pozdrawiam

Wiesz to była tylko sugestia, każdy ma swoją koncepcję i to trzeba uszanować. Ważne że zrobiłeś to tak jak chciałeś.
Peace