MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Nixa - Dream Way - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Nixa - Dream Way (/temat-trance-nixa-dream-way)



Nixa - Dream Way - Tech.Nixa - 10.03.2019

Hej, chcę Wam przedstawić mój najnowszy kawałek. W mojej opinii wyszło coś na styl Dream/Progressive Trance. Inspirowane moim ukochanym Robertem Milesem.
Jestem bardzo ciekawa opinii zarówno odnośnie kawałka jak i mixu. Z góry dzięki za odsłuch, pozdrawiam :)




RE: Nixa - Dream Way - Mandalar - 10.03.2019

Bardzo fajna muza.
Nie wiem czy niektóre melodie czasami lekko nie zagłuszają basu i głównego werbla.
5/5


RE: Nixa - Dream Way - defol - 11.03.2019

Ogólnie to z mixem kiepsko. Wszystko jakby za jakiś filtrem z uciętą góra i kawałkiem środka.

Duży plus za melodię, dobór instrumentów. Ładne pianino, gitarki. Poświęć więcej czasu na ciekawą aranżację... jakiś pomysł na ten utwór. Tak trochę nudno, jakby do filmu instruktażowego :) Potem koniecznie mix do poprawy.


RE: Nixa - Dream Way - Tech.Nixa - 11.03.2019

(10.03.2019, 22:02)Mandalar napisał(a): Bardzo fajna muza.
Nie wiem czy niektóre melodie czasami lekko nie zagłuszają basu i głównego werbla.
5/5

Dzięki, cieszę się, że się podoba :) Faktycznie dopiero po Twojej uwadze zauważyłam, a raczej usłyszałam, że momentami snare zlewa się z resztą.

(11.03.2019, 14:19)defol napisał(a): Ogólnie to z mixem kiepsko. Wszystko jakby za jakiś filtrem z uciętą góra i kawałkiem środka.

Duży plus za melodię, dobór instrumentów. Ładne pianino, gitarki. Poświęć więcej czasu na ciekawą aranżację... jakiś pomysł na ten utwór. Tak trochę nudno, jakby do filmu instruktażowego :) Potem koniecznie mix do poprawy.

Dzięki za opinię, mix to dla mnie an razie czarna magia, dopiero zaczynam poznawać działanie wtyczek, do tej pory raczej bawiłam się w muzykę aniżeli się jej uczyłam ale mam nadzieję, że wszystko da się nadrobić. Ogólnie utwór był inspirowany dream/progressive trance'm lat 90-00 i takie brzmienie chciałam uzyskać.


RE: Nixa - Dream Way - Sajtrus - 11.03.2019

Może to zabrzmi dziwnie, ale dla mnie to jak bukiet kwiatów, ale takich wszystkich. Kobiety tak mają:) raz wykwintny bukiet z róż , a raz po prostu wszystkie jakie tam matka Natura dała:) I czasem zapach z takiej mieszanki jest oszałamiający. Za ten utwór wystawię 5/5 , bo tu właśnie jest masa urozmaiceń, słuchać precyzyjną damską dłoń. Może od połowy wałka zabrakło koncepcji, ale ja czuję ,a raczej słyszę te paluszki na pianinie:). Pozdrawiam
Sajtrus


RE: Nixa - Dream Way - Tech.Nixa - 13.03.2019

(11.03.2019, 18:40)kadziel napisał(a): Może to zabrzmi dziwnie, ale dla mnie to jak bukiet kwiatów, ale takich wszystkich. Kobiety tak mają:) raz wykwintny bukiet z róż , a raz po prostu wszystkie jakie tam matka Natura dała:) I czasem zapach z takiej mieszanki jest oszałamiający. Za ten utwór wystawię 5/5 , bo tu właśnie jest masa urozmaiceń, słuchać precyzyjną damską dłoń. Może od połowy wałka zabrakło koncepcji, ale ja czuję ,a raczej słyszę te paluszki na pianinie:). Pozdrawiam
Sajtrus

Hehe dziękuję za piękne, wyszukane porównanie :D Ale to chyba nie kobieca precyzja tylko moja nerwica natręctw xD Niemniej bardzo cieszę się, że utwór się podoba. Być może jest nieco monotonny ale chciałam nim głównie oddać nostalgiczny klimat lat 90-00 :)


RE: Nixa - Dream Way - Wasp - 13.03.2019

ja jestem wielkim fanem milesa
przede wszystkim jak słucham tego na lapku to mastering wydaje się cichy
aż tak bardzo na milesie się chyba nie wzorowałaś , bo są tu brzmienia których nie było u milesa
ale kawałek w twoim stylu też jest ciekawy
ja też dam 4/5
dodałbymbym akordy na padzie żeby było dream tranceowo
najlepszy moment 4:16 taki uczuciowy, melancholijny, takie klimaty uwielbiam

edit:
słucham drugi raz i teraz bardziej wsłuchałem się w aranż
fajnie pianino i lead współgrają z basem, hi-haty maja za dużo góry i wydaj mi się że snare ma za dużo transjentów lub jest za głośny

ale aranż bardzo fajny.. aż chciałoby się zrobić remix - kiepskich kawałków raczej nikt nie chce remixować a ja ten tak.. to znaczy że to udany kawałek


RE: Nixa - Dream Way - Tech.Nixa - 13.03.2019

(13.03.2019, 17:57)WaspXT napisał(a): ja jestem wielkim fanem milesa
przede wszystkim jak słucham tego na lapku to mastering wydaje się cichy
aż tak bardzo na milesie się chyba nie wzorowałaś , bo są tu brzmienia których nie było u milesa
ale kawałek w twoim stylu też jest ciekawy
ja też dam 4/5
dodałbymbym akordy na padzie żeby było dream tranceowo
najlepszy moment 4:16 taki uczuciowy, melancholijny, takie klimaty uwielbiam

edit:
słucham drugi raz i teraz bardziej wsłuchałem się w aranż
fajnie pianino i lead współgrają z basem, hi-haty maja za dużo góry i wydaj mi się że snare ma za dużo transjentów lub jest za głośny

ale aranż bardzo fajny.. aż chciałoby się zrobić remix - kiepskich kawałków raczej nikt nie chce remixować a ja ten tak.. to znaczy że to udany kawałek

Dzięki wielkie za wypowiedź :) Tak samo jestem fanką jego muzyki i raczej chodziło mi o inspirację aniżeli wzorowanie się na niej. Był to po prostu taki impuls, który popchnął mnie do stworzenia tego kawałka. Nie wiem czy nazwałabym to moim stylem ale cieszę się w takim razie, że nie brzmi to jak zrzyna z kogoś innego :P Co do masteringu to prawda, nie ogarniam jeszcze tej sztuki i inne moje kawałki też cierpią na niski poziom głośności także chętnie dowiem się jak go zwiększyć :D
A stemy do remisu zawsze mogę wysłać, znam trochę Twoją twórczość i chętnie bym usłyszała Twój wykon ;)


RE: Nixa - Dream Way - Voel - 14.03.2019

Witam
Melodie fajne, rzeczywiście nawiązują do Milesa, jednakże mogłaś dać więcej rewerbu, bo aranż na to pozwala.
Break jakiś by się przydał(bez kicka), bo utwór pędzi ruchem jednostajnie przyśpieszonym przez kilka minut. No ciekawa całość jest ogólnie i sprawia przyjemność z odsłuchu, także to dobry traczek. Daję 4 Pozdrawiam


RE: Nixa - Dream Way - Tech.Nixa - 16.03.2019

(14.03.2019, 21:37)Voel napisał(a): Witam
Melodie fajne, rzeczywiście nawiązują do Milesa, jednakże mogłaś dać więcej rewerbu, bo aranż na to pozwala.
Break jakiś by się przydał(bez kicka), bo utwór pędzi ruchem jednostajnie przyśpieszonym przez kilka minut. No ciekawa całość jest ogólnie i sprawia przyjemność z odsłuchu, także to dobry traczek. Daję 4 Pozdrawiam

Dzięki, cieszę się, że da się wysłyszeć jednak tą nutkę inspiracji. O reverbie w sumie nie pomyślałam, myślałam, że jest go wystarczająco ale może wrócę jeszcze kiedyś do tego projektu i pokombinuję. Z tym kickiem to prawda i faktycznie może mogłam dać jakąś chwilę oddechu ale kiedy robiłam ten utwór bez bassu robiło się bardzo pusto, a znowu sam bass bez kicka nie brzmiał najlepiej. Ale dziękuję za rady, wezmę je pod uwagę następnym razem i cieszę się, że miło się słuchało :)


RE: Nixa - Dream Way - Some Space - 17.03.2019

Fajna produkcja gitary mega z klimatem, dużo można by wyciągnąć jeszcze gdyby dopiescic mix i wszystko wybić na sumie przy kompresji na pasmach . Momentami bym nieco odchudził aranż z melodii ktore sie przeplatają i lekko zakłucają myśl przewodnią utworu, głownie leady. Ogolnie mowiac to przyjemnie sie słucha :) pozdrawiam