MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Voel - Dust of memories (Dark Ambient) (/temat-ambient-voel-dust-of-memories-dark-ambient)



Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Voel - 14.03.2019

Cześć, zrobiłem ten oto utwór. Miks i mastering robiłem w porównaniu do tych z Cryo Chamber, bo tamte są głośne jak na ambienty. W sumie nie wiem co więcej mogę dodać.
Aha od dzisiaj będę co jakiś czas dodawał swoje rysunki do mojej muzyki, bo i tak nie mam, co z tym szajsem robić.


Jednak za duży ten obraz, lepiej dam link: https://imgur.com/a/GWnCSW0


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Plague - 18.03.2019

Ciężki utwór, z takimi kawałkami mam problem - nie umiem ich ocenić. Z jednej strony bardzo dobry klimat ( w tym wypadku ciężki, mroczny, klaustrofobiczny ) czyli coś co w muzyce lubię najbardziej, z drugiej strony taki gatunek to nie moja bajka. Mega pady wyszły :)


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Mocade - 22.03.2019

Coś ten utwór ma (atmosfera/zastój/myśl) i czegoś nie ma. (historia/postęp w kontencie) Jakkolwiek by było lub nie, całość wybrania się niezłym brzmieniem. Niezły skill, spore podobieństwo do Cryo. Piątka.

Pozdrawiam.


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Voel - 22.03.2019

Dzięki Plague za odsłuch, no masz rację, bo to jest jakby nie było muzyka abstrakcyjna i ciężko o takim contencie coś napisać. Sam również mam problem z komentowaniem takich utworów.

Dzięki Mocade, no tak masz rację, progresja w tym traczku jest raczej oparta o rotacje treści z dodawaniem czegoś nowego, ale w innej formie, dobrze to wyczułeś. Jednakże taki był zamysł, gdyż chciałem urzeczywistnić ideę 'pustki', jako doskonałej formy. Pustka, przynajmniej wg. mnie, jest rzeczą wiecznie bierną, niezmienną i stałą. No i właśnie chciałem, żeby taki był ten utwór, ale z drugiej strony miałem wyzwanie, bo przecież nie mogłem zrobić tracka bez żadnej progresji. Ogólnie ten utwór miał przywoływać na myśl, coś czym sam nie jest, bo zawiera treść. To dopiero aberracja. Chciałem zestawić dwie przeciwstawne, niepasujące do siebie formy(treść i pustka), i żeby jeszcze jako tako funkcjonowały, a zrobiłem to bo mogłem.
Aha, no w przyszłości będę dodawał również utwory 'z historią'. Pozdrawiam


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Sajtrus - 22.03.2019

Faktycznie ten utwór jest ciszej nagrany od tych , które tu się pojawiają. Wrażenia z odbioru ? Plus ten obraz? Rysunek i Twoje dzieło stanowią jedność.Obrazują beznadziejną pustkę i udręczoną duszę kręcącą się wkoło , która ze zdziwieniem szuka przyczyna swojego położenia. Ładnie to zrobione. I daje do myślenia. 5/5
Pozdrawiam
P.S.Edit Wcale nie ciszej, miałem głośniki ustawione w Audioboxie na 35%:) Teraz słucham i jest ok.


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - agro - 24.03.2019

Czesc,
nie czytałem opisu włączyłem, od razu na początku niepokój strach. wychodzi na bardzo dark bez wysokich zakresów, troche muliste, wydaje mi się że czasem mógł by wpaść jakiś shot, cymbał, bez uciętego filtra na wysokie zakresy co by rozbił cxzasem klimat, albo jeżeli tak zostało zrekordowane, nie wiem nie wiem, ...ciężko się przez to brnie, zastanawiając się gdzie takie dzwięki mogłby by mnie spotkać naprawde na świecie... to widze jakieś opuszczone metra dużych metropoli gdzie nikt normalny nie chodzi, brakuje mi tego wskoku na iwkszy poziom swojego dark przekazu, a może jest... dobra fajne jest ale szkoda że bez wysokich ;/


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Niflheim - 4.04.2019

Witam.
Track ma "gęsty" mroczny klimat. Gorzej jeśli chodzi o konkretne wykreowanie świata, oddanie jednego szczególnego momentu. Całość gdzieś "płynie" ale nie do końca wiadomo gdzie.
Pozdrawiam.


RE: Voel - Dust of memories (Dark Ambient) - Voel - 4.04.2019

Dziękuję Agro za opinię, fakt mało góry tu jest. Jaki ten utwór jest, każdy słyszy :>

Dzięki Nilfheim za opinię, masz rację w kwestii tego, że tutaj 'nie ma opowieści'. Jednakże z drugiej strony, idea, że 'utwór ma być opowieścią', 'kreować świat' to tylko idea. Idee z swej natury, są też ograniczeniami w ostatecznym rozrachunku, bo krępują wolność. Ja zdefiniowałem sobie pomysł na ten utwór, korzystając z osobistej wolności, jako przedstawienie 'doskonałej formy' (pustki), nie chciałem 'opowiadać opowieści', bo 'tak się robi'. Tak naprawdę to są wszystko kolektywne idee(wszyscy to powtarzają), co ty masz zrobić w utworze' tj. 'przedstawić historię' itd.
No i właśnie gdybym próbował, ten traczek upchać w narrację opowiadania historii, nie uzyskałbym tego co chciałem uzyskać w tym tracku. Mam nadzieję, że rozumiesz. Świat nie kończy się na ideach, są wyższe poziomy, i moją intencją było stworzenia traczka na 'poziomie wolności' tzn. chciałem zrealizować własne założenia, bez korzystania z ogólnodostępnych rynien ideologicznych, co wolno mi zrobić, a czego nie. Przykładowo Unia Europejska jest strukturą na tym poziomie, gdyż idee poszczególnych państw istnieją nadal(państwa), ale wspólnie tworzą już coś wyższego, niż same w sobie. Jednakże miło mi, że klimat Ci się podoba.

Dziękuję Wam za fajne komentarze~