MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czemu słuchawki tak szybko się psują? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Czemu słuchawki tak szybko się psują? (/temat-czemu-sluchawki-tak-szybko-sie-psuja)



Czemu słuchawki tak szybko się psują? - Vivo - 23.03.2019

Właśnie, dlaczego? Nie mówcie, że to kwestia ceny, bo właśnie zepsuły mi się już w miarę drogie słuchawki po roku użytkowania, a takie badziewia z biedronki nawet po miesiącu. Mam zamiar kupić nowe, ale nie zapytam jakie kupić, tylko jak z nich dobrze korzystać? Dzięki za pomoc :)


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - sowa - 23.03.2019

(23.03.2019, 17:52)Vivo napisał(a): Właśnie, dlaczego? Nie mówcie, że to kwestia ceny, bo właśnie zepsuły mi się już w miarę drogie słuchawki po roku użytkowania, a takie badziewia z biedronki nawet po miesiącu. Mam zamiar kupić nowe, ale nie zapytam jakie kupić, tylko jak z nich dobrze korzystać? Dzięki za pomoc :)

Skoro drogie się zepsuły to wysyłaj na gwarancje. Moje beyery siadły po roku i po naprawie działają a wydatek był żaden.

Psują się bo wszystko w tych czasach musi się szybko psuć żebyś kupił nowe i wydał kasę.


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - DelianoCarl - 24.03.2019

Jakieś 9 lat temu kupiłem AKG K271 MKII. Działają do dzisiaj.
Tworzyłem na nich muzykę, grałem w gry, oglądałem filmy, grałem w nich na baletach. Nie do zajebania. ;)

A dlaczego Twoje się psują? Nie wiem.
Mi bardzo szybko psują się dokanałowe, a właściwie łamie się kabel przy jacku. Wystarczy kupić jacka uciąć trochę kabla, zlutować i działają spowrotem ;)


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - OProject - 24.03.2019

Tez mam wiele lat AKG K518DJ swego czasu zaplacilem 300zl dzis za 100-150 widzialem. Jedyne co trzeba wymieniac to jack i earpady to sie zużywa co pare mies.


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - Mocade - 24.03.2019

(24.03.2019, 8:35)DelianoCarl napisał(a): Wystarczy kupić jacka uciąć trochę kabla, zlutować i działają spowrotem ;)

O, to. ^
Naprawa rządzi. Prosta umiejętność, a jak bardzo zmniejsza zużycie portfela.


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - kkokosz - 25.03.2019

Hm, dziwne, mam z dziesięć par różnych słuchawek (AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Sony) i tylko w takich najtańszych Sennheiserach wykruszyła mi się pianka w padach - wymieniłem i działają nadal.

Ale Tobie się psują mechanicznie? Ułamuje się coś? Czy przestają grać, np. przeciera się jakiś kabelek?

Co do korzystania, to generalnie staram się mało giąć kable (np. po odpięciu słuchawek nie owijam ich szczelnie kablem). Warto poszukać modeli z odpinanymi kablami, wtedy w razie awarii można zastosować zamiennik (np. Beyerdynamic do niektórych swoich słuchawek dodaje dwa wymienne kable, wymienny kabelek mam też w tych tanich Sennheiserach). Poza tym nie zostawiać na nasłonecznionym miejscu. Tyle przychodzi mi do głowy.


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - Wasp - 25.03.2019

ja mam już 3cie Beyerdynamic DT770 PRO
też zaczynają pierdzieć na niskim basie w prawej słuchawce
zawsze zaczyna się od prawej słuchawki


RE: Czemu słuchawki tak szybko się psują? - kkokosz - 25.03.2019

(25.03.2019, 10:52)WaspXT napisał(a): ja mam już 3cie Beyerdynamic DT770 PRO
też zaczynają pierdzieć na niskim basie w prawej słuchawce
zawsze zaczyna się od prawej słuchawki

WaspXT, z ciekawości tylko - po jakim czasie się to zaczyna? Bo ja mam aktualnie DT990 od trzech lat, a DT1770 od dwóch i na razie grają bardzo dobrze, nic złego się z dźwiękiem nie dzieje. Może to kwestia głośności albo ilości basu? Nie mam pojęcia...