MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Problem w FL Studio 11 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Problem w FL Studio 11 (/temat-fl-studio-problem-w-fl-studio-11)



Problem w FL Studio 11 - NoizyQ - 31.03.2019

Siemanko forumowicze. :)
Przychodze do Was z problemem, który nie daje mi spać. Zaznaczę, ze przeniosłem się z laptopa na komputer i tutaj FL mam dopiero od jakiegoś tygodnia, na laptopie wszystko działało, a tutaj niestety problemy.
Pierwsze objawy pokazały się, gdy wrzuciłem sampel 808 do programu. Dźwięk jest za długi w stosunku do długości klocka na patternie. Grając klawiaturą ten dźwięk, wszystko jest jak najbardziej ok, ale gdy wrzucam go tak jak wyżej napisałem na playlistę w postaci patternu, dźwięk gra za długo i nachodzi na siebie. Wielu pisało mi, żeby poodhaczać na samplu loop regions, zrobić cut itself itp. Ja robiłem już WSZYSTKO, wyżej wymienione rzeczy to priorytet. Niestety ciągle ten sam problem. Była już zmiana sampla 808, był nawet bass z Nexusa, lecz niestety też nie pomogło, jest ten sam problem. Nic nie grzebałem w ustawieniach, więc na pewno nic nie przestawiłem. Jak myślicie, co może być tego powodem? Sterowniki w kompie? Czy raczej coś po stronie DAW? Licze, ze znajdę tutaj pomoc, bo jestem kompletnie bezradny, a ten problem uniemozliwia mi kompletnie prawidłowe działanie..

Pozdrawiam!
Nożyg


RE: Problem w FL Studio 11 - Mocade - 31.03.2019

Otwórz menu sampla i zresetuj wszystkie trzy pokrętła z "time stretching". Sprawdź czy działa.
[Obrazek: smpl-1554042520.jpg]


RE: Problem w FL Studio 11 - NoizyQ - 31.03.2019

@Mocade
Robiłem to, robiłem wszystko :)
Błąd polega na tym, ze na playliscie się opoznia ten dźwięk, normalnie jak go gram klawiszami, jest wszystko dobrze, ale jak już zostanie wrzucony na głowny ekran, tam na plejkę, to dzieje się ten błąd.


RE: Problem w FL Studio 11 - pumadesign - 31.03.2019

może o to chodzi ?

https://imgur.com/hzVEpSS


RE: Problem w FL Studio 11 - NoizyQ - 31.03.2019

@pumadesign
Niestety nie, to mam zrobione juz. I jak pisalem, klikajac na klawiaturze jest ok, ale jak już wrzucam na pattern to niestety dzieje się to.

Odkryłem, że gdy chcę skrócic pattern z LEWEJ strony (to wazne), to w ogole znika to, co na nim było. Jak z prawej skracam to nie znika, ale no niestety do tego momentu nie gra, tylko dłużej, tyle ile dałem w piano roll. A wczesniej na laptopie wszystko działało i mogłem skracac na spokojnie dzwiek


RE: Problem w FL Studio 11 - Mocade - 31.03.2019

(31.03.2019, 17:43)NoizyQ napisał(a): Odkryłem, że gdy chcę skrócic pattern z LEWEJ strony (to wazne), to w ogole znika to, co na nim było. Jak z prawej skracam to nie znika, ale no niestety do tego momentu nie gra, tylko dłużej, tyle ile dałem w piano roll.

To normalne zachowanie, zaczęty klocek zawsze odtwarza się do końca swojej długości, bez względu na to czy pattern jest skrócony czy nie. Jedyne co mogę poradzić to abyś włączył piano roll w małym okienku i odręcznie dopasowywał klocki zerkając na playlistę.


RE: Problem w FL Studio 11 - NoizyQ - 31.03.2019

(31.03.2019, 18:16)Mocade napisał(a):
(31.03.2019, 17:43)NoizyQ napisał(a): Odkryłem, że gdy chcę skrócic pattern z LEWEJ strony (to wazne), to w ogole znika to, co na nim było. Jak z prawej skracam to nie znika, ale no niestety do tego momentu nie gra, tylko dłużej, tyle ile dałem w piano roll.

To normalne zachowanie, zaczęty klocek zawsze odtwarza się do końca swojej długości, bez względu na to czy pattern jest skrócony czy nie. Jedyne co mogę poradzić to abyś włączył piano roll w małym okienku i odręcznie dopasowywał klocki zerkając na playlistę.

Tak? A myslalem, ze to ja mam jakis problem, na laptopie gdzie działałem przez ostatnie 6 lat i miałem właśnie coś takiego, że przycinałem pattern i sie zatrzymywało, to było wygodne. Da się jakoś tak zrobić mordeczko?


RE: Problem w FL Studio 11 - pumadesign - 31.03.2019

reinstaluj daw , nie załaduj poprzednich ustawień FLa czyli na czysto .