MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Stroke - Last Chance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Stroke - Last Chance (/temat-film-stroke-last-chance)



Stroke - Last Chance - Stroke - 1.04.2019

Cześć!
Po raz pierwszy spróbowałem stworzyć kawałek w podobnym klimacie - dla odpoczynku od EDM. Na co zwrócić uwagę, żeby poprawić się w takim stylu? Bardzo jestem ciekaw waszych sugestii. Pozdrawiam!



RE: Stroke - Last Chance - David SundKings - 3.04.2019

Spoko akordy fajne czyste piano :) Drugą części to mi sie z Medicopter 111 skojarzyła ...
albo coś w tym stylu lot helikopterem nad dżungla


RE: Stroke - Last Chance - Mocade - 4.04.2019

Ścieżka testowa, także zostawię ją bez oceny.

(1.04.2019, 21:13)Stroke napisał(a): Na co zwrócić uwagę, żeby poprawić się w takim stylu?

1: Zawsze rób początek i koniec. w tym przypadku koniec ujdzie, z początkiem trochę gorzej, jakby był ucięty.

2: Soundtrack w założeniu spełnia rolę drugoplanową, jest uzupełnieniem głównej treści - (sceny filmowej, cutscenki w grze czy po prostu wyimaginowanego wątku) nie zawsze musi brzmieć tak wyniośle. Twoim zadaniem jest jak najbardziej trafne podejście to ww. treści. (nie będziesz robił chyba epickiej muzy do sceny jedzenia pierogów)

3: baw się aranżem, zmieniaj zestaw instrumentów, tempo, tonację, rób wszystko aby ścieżka nie była jednostajna,
a przede wszystkim unikaj powtórzeń, jak np. użycie "breloczka" w 19 i 28 sekundzie.

Brzmienie i dobór sampli masz dobry, powinno udać ci się coś ugrać. Powodzenia.


RE: Stroke - Last Chance - Voel - 5.04.2019

Witam
Fajnie wyszło, czuć skillsy, miks czysty, ale moim zdaniem niestety nie uchroniłeś się efektu 'break'u' tzn. to demko brzmi jakby było breakiem, jakiegoś utworu muzyki edm, przynajmniej dla mnie. Nawet się zaczyna od jakiegoś fx'a/efektowego impaktu, w filmówce raczej tak się nie robi. No może źle powiedziałem, też się tak robi, ale chodzi mi o ten efekt edm'owego 'break'a'. Jak dla mnie, wszystko jest tu za statycznie- dałeś posmakować odbiorcy tylko jednego smaku napięcia, że się tak wyrażę. W takiej muzyce, nie należy bać się ciszy, i tego że któreś pasmo jest nie zapełnione, liczy się raczej to co jest zapisane 'pomiędzy wierszami', a nie sama 'grubość pisma'.
No też melodii rozbudowanych, za mało tu, ale ogólnie nie jest źle, fajne bębny, struktura traczka jest zasobna w różnej maści ciekawe brzmieniowo elementy. Mi się podoba to demko, ale nie dodaję oceny, bo to demko i za krótko. Pozdrawiam


RE: Stroke - Last Chance - Stroke - 5.04.2019

Bardzo wam dziękuję za fajne, merytoryczne komentarze. Nie spodziewałem się, że wyszło pozytywnie. Na pewno z EDM nie będę rezygnował, ale z chęcią będę rozwijał się też w tym kierunku (zawsze miałem słabość do soundtracków). Nie posiadam niestety wtyczki kontakt, ani zbyt wielu sampli do tego gatunku. Jeśli moglibyście coś polecić - z chęcią się zapoznam (mam splice np.).
W kwestii inspiracji - oglądacie jakieś fragmenty filmów/seriali i próbujecie na bieżąco pod to komponować?
Czy wiecie, jak tworzą najlepsi?
Ukłony.