MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) (/temat-ambient-voel-inclination-of-the-moon-s-will-dark-ambient)



Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Voel - 8.04.2019

Witam, zrobiłem następnego ambient'a. Tym razem jednak, stworzyłem wszystko tak, żeby było jak najlepszym odwzorowaniem idei, którą sobie wymyśliłem. Tytuł miał nosić nazwę: 'inklinacja woli księżyca', tylko nie wiem czy mi google translator przy tak dziwnej nazwie nie zwariował. Jeśli, mam w tytule błąd, niech ktoś mnie poprawi, bo wstyd, wrzucać traczek ze złą nazwą, he he :O :)
Już wracając do utworu, to tenże miał opowiadać o rytuale przejęcia duszy jednej istoty przez drugą. Tytułowy 'ksieżyc'- wyższa postać, jest podmiotem tego rytuału, dlatego się 'nie wypowiada' w utworze. Chciałem wymyślić coś trudnego, żeby mieć wyzwanie(trudną ideę), ale nie wiem czy nie przegiąłem pałki, bo nie chcę nikogo tu urazić taką tematyką. No ogólnie miało być dark itd. Miks i majster robiłem, porównując ten traczek do tych z Cryo Chamber.
Aha z tą inklinacją, w tytule, to chodziło mi o inne znaczenie tego słowa, niż zazwyczaj
rozumiane 'nachylenie'.
Chodziło mi raczej o: 1. «skłonność do czegoś» 2. «sympatia do kogoś»
Okładkę sam zrobiłem, z jakiegoś zdjęcia znalezionego w internetach.

https://imgur.com/a/tdi0bdD



Jutro coś u Was po komentuję, bo już dzisiaj nie mam czasu, bo jutro do roboty ;(
Pozdrawiam Beer i do jutra :)


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - qnebra - 8.04.2019

Rzeczywiście 'dark' to jest. Takie to niby niepozorne, niby dzieje się tyle co nic, niby mroczne, a jednocześnie wciąga. Wprowadza świetny klimat swoim brzmieniem. Taki rodem właśnie z jakiegoś rytuału.

Dam 5/5


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Mocade - 8.04.2019

Co tu dużo mówić, jedna z twoich najlepszych ścieżek. Klimat wciągający i umiarkowany, a tło wokalne i fx kościelnego dzwonu robią świetną robotę. Kaliber utworu godny Amerykańskiej kinematografii, miło było posłuchać. Tytuł rozumiem jako "przejęcie czyjejś duszy ku zyskaniu sympatii woli księżyca" - zagadnienie mocne i świetne do wzbogacenia fikcyjnego świata, uważaj jednak by nie stosować takich praktyk w realu. Piątka.

Pozdrawiam.


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Voel - 9.04.2019

Qnebra- dzięki, fajnie, że klimat się podoba. Odnośnie tej prostoty, no właśnie ostatnimi czasy jakoś tak mam, że mnie drażni przesadne ubabranie ścieżek w niepotrzebnych efektach. Jakoś tak wolę dodać tylko to co jest potrzebne, bez zbytniej przesady.

Umbracrypt- dziękuję, kilka dni siedziałem(po trochu) nad tym traczkiem- nie śpieszyłem się. Miło mi słyszeć, że nic zanadto nie skrzeczy w miksie. Twoje zrozumienie tytułu też mi się podoba, chociaż chodziło mi o coś deczko innego. Odnośnie tych dzwonów, to zripowałem je z yt, z jakiejś francuskiej przykościelnej dzwonnicy, ale no właśnie nie wszystko tutaj to dzwony. Część dźwięków to zestrechowany tamburyn(i inne perkusjonalia) z dużym reverbem oraz 'trójkąt', a brzmią jak coś dzwono-podobnego przez kontekst wykorzystania tych dźwięków- taka ciekawostka.
Btw mam wrażenie, że trójkąt, to taki zapomniany instrument, bo praktycznie każdy producent, traktuje go jako perkusję, a można użyć go do sklecenia całkiem fajnych melodii.
No takich praktyk nie mam raczej w planach czynić w realu, ale kto wie co przyniesie życie, he he.

Dziękuję Wam za wartościowe komentarze.


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Plague - 10.04.2019

Kiedyś myślałem że taki styl muzyczny do zrobienia to łatwizna - zagarć 2 pady na krzyż, dodać jakieś szepty i jest klimatyczny ambient. Nic z tych rzeczy, bo żeby zrobić takie cacko jak ten kawałek trzeba mieć niezłe umiejętności i wyobraźnię. Słuchając tego to tak jak bym oglądał dobry thriller i zastanawiał się czym za chwilę reżyser ( muzyk ) mnie zaskoczy. Bardzo dobry utwór. 5/5


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - aqmoolator - 13.04.2019

No Panie, ale to w czaszkę daje :) Bardzo mroczny klimat. Pięknie brzmi w przestrzeni. Wypełnia cały obraz w górę i w dół i w lewo i prawo. Mistrzowska realizacja. Przed oczami staje mi ta scena z "odysei kosmicznej" kiedy astronauci schodzą do odkrytego monolitu. I tak zrobiłem. Puściłem sobie z jutuba ten fragment filmu i zapodałem Twoją ścieżkę. Pasuje! Zróbcie tak koledzy -ciary na plecach gwarantowane :) Bardzo dobra rzecz! Nie mój klimat, bo ja lubię słodkie pierdy na klawiszkach :) Ale bez wahania daję 5!


RE: Voel - Inclination of the moon's will (Dark Ambient) - Wasp - 14.04.2019

wow ale dark
to na początku jest takie nie melodyczne - użyłeś jakiś vst czy jakichś FX sampli z dużą dawką reverbu?
trudno tu wychwycić jakąś melodie, jak przystało na dark ambient
5/5