MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mike Brenn - Sundimi (DEMO) (/temat-progressive-mike-brenn-sundimi-demo--26533)



Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mike Brenn - 12.04.2019

Prosiłbym o konstruktywne oceny i porady dotyczące miksu, aranżacji i ewentualnych innych porad.




RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Fizzky - 12.04.2019

Strasznie suchy miks,wysokie częstotliwości grają za głośno ,zdecydowanie brakuje mi tu wyrazistego dołu, nie warto brać udziału w wojnie głośności, bo nie przynosi to dobrych efektów. Za dużo białego szumu który sztucznie wypełnia braki w aranżacji, warto byłoby urozmaicić to jakimiś adekwatnymi do klimatu samplami (puść go sobie bez białego szumu w DAW a zrozumiesz o co mi chodzi). Jako że nie jest to w moim odczuciu dokończona produkcja, nie oceniam, ale gdybym miał ocenić to dałbym 3
Pozdro


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - TEx - 13.04.2019

Pomysł bardzo fajny brakuje dołu wszystko bardzo wysoko gra ale tak jak mówię pomysł mi się podoba gdyby lead miał trochę reverbu większego to bym dał więcej tak to 4/5 na zachęte


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - fonque - 13.04.2019

Dokładnie tak jak pisze Fizzky. Jak będzie dobry aranż do ten szum tak naprawdę nie jest potrzebny. Powinien być tylko dodatkiem lekko brudzącym tło, a nie jednym z głównych planów, od tego jest melodia. Generalnie przyjemna melodia i fajny pomysł ;)


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Fly - 15.04.2019

Niskie częstotliwości są tak ubogie, jak średnia polska płaca netto :P

Ściągnij analizator częstotliwości SPAN, wrzuć na master i porównaj z profesjonalnym trackiem.

Z jakiego odsłuchu korzystasz ? Może masz jakieś głośniki 2.1 z subwooferem i to zniekształca, to co słyszysz. Najlepiej gdybyś pracował na monitorach studyjnych, lub słuchawkach z płaskim przebiegiem HZ.


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mike Brenn - 15.04.2019

Powiem tak, pracuję i na KRK RP6 i na Beyerdynamicach DT990 PRO ale chyba znów zawiodły mnie nie uszy a oczy. Ogólnie niskich zdjąłem na Ozonie bo porównywałem z referencją no i tam wiadomo RMS około -4 a u mnie -7/-6 no to stwierdziłem, że jak to tak być nie może a osiągnąć -4 bez utraty dużej ilości dynamiki dało się tylko przez ucięcie dołów. Myślę że za bardzo robię wszystko na oczy a nie na uszy. Nie wiem czy w tym tkwi problem :(


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mandalar - 15.04.2019

(15.04.2019, 12:58)Mike Brenn napisał(a): Powiem tak, pracuję i na KRK RP6 i na Beyerdynamicach DT990 PRO ale chyba znów zawiodły mnie nie uszy a oczy. Ogólnie niskich zdjąłem na Ozonie bo porównywałem z referencją no i tam wiadomo RMS około -4 a u mnie -7/-6 no to stwierdziłem, że jak to tak być nie może a osiągnąć -4 bez utraty dużej ilości dynamiki dało się tylko przez ucięcie dołów. Myślę że za bardzo robię wszystko na oczy a nie na uszy. Nie wiem czy w tym tkwi problem :(

Po co Ci te -4?


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mike Brenn - 15.04.2019

Porównywałem z profesjonalnymi utworami w podobnym klimacie i miały w okolicach -4


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - fonque - 15.04.2019

Nie możesz patrzeć na eq bardziej niż na swoje odczucia. To jest tylko do szlifowania zwłaszcza przy basie. Poza tym robiłeś to na porównywalnej głośności?

A co do referencji to nigdy bym nie wpadł na to zeby wzorować się wykresami. Referencje ustawiam na ta sama głośność ze swoim trackiem i wtedy robię to na słuch. Wykresy nie są miarodajne bo nigdy nie będziesz miał takich samych efektów i dźwięków (nie mówiąc o balansie głośności i pogłosie czy kompresji)


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mandalar - 15.04.2019

(15.04.2019, 13:20)Mike Brenn napisał(a): Porównywałem z profesjonalnymi utworami w podobnym klimacie i miały w okolicach -4

miks musisz podciągnąć i moim zdaniem najpierw staraj się osiągnąć brzmienie utworów referencyjnych i w ogóle nie martwić się tym -4


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Mike Brenn - 15.04.2019

Siądę dzisiaj do tego, zmienię trochę melodię i zostawię bez masteringu i ingerowania w częstotliwości. Jutro po prostu założę nowy temat i zaprezentuje drugą wersję, byłaby szansa Panowie żebyście je porównali i odnieśli się zarówno do melodii jak i do tego czy wcześniejsze mankamenty zostały dobrze opanowane? Byłbym mega wdzięczny bo wyeliminowałbym w ten sposób błędy które prawdopodobnie nieświadomie popełniam.


RE: Mike Brenn - Sundimi (DEMO) - Whi7eNoi5e - 23.04.2019

Sam pomysł na aranżację super - ale tak jak piszą pozostali koledzy - brakuje dołów, za dużo góry - myślę że wystarczy tylko to dobrze zmiksować i będzie utwórna dobre 8/10 :)