MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework (/temat-trap-paluch-w-kazdej-chwili-mike-fury-x-rework)



Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - MikeFu - 21.04.2019

Jesli wam sie podoba to poprosze o like :) hehe




RE: Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - tks21 - 22.04.2019

Czy mi się wydaje czy jest tutaj Autotune? Bicik mi się podoba, trochę moim zdaniem psychodeliczny. Nie wyczuwam prawie Hi- Hatów, myślę, że te Hi-Haty mają za małe EQ na wysokich częstotliwościach, albo taki po prostu ich sampel, być może to by nie pasowało do tego sampla. Snare całkiem przyzwoicie gra, Kick słabo się przebija moim zdaniem na tle bassu. Bass jak najbardziej ok, ale kick i hi hat (ich miks) do wymiany. Nie chcę się mądrzyć, takie są moje subiektywne odczucia. Za całokształt mocna 4, byłaby 5 gdyby pewne niedociągnięcia w miksie :) Pozdro, rób dalej, beat ma duży potencjał :)


RE: Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - dejfdj - 22.04.2019

Zło.


RE: Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - MikeFu - 22.04.2019

Hej tks21 dzieki za komentarz. Tak, slyszysz autotune :) bardziej klimatem pasowal mi do beatu :) Czy moglbys wyjaśnić bardziej o co chodzi z tymi hi hatami? Bo jak dla mnie graja ok. Juz troche czasu spedzilem nad tym projektem i byc moze juz tego nie slysze. Sa 2 rozne , ze 2 razy na 1 bar dla odmiany dodalem efekt phaser zeby je lekko przytlumic i wysunac inne dzwieki na przód.Co do kicka to przez wiekszosc kawakla glownie sam 808 gra . Kick gra tylko kilka razy w okolicy połowy utworu. Najwyraźniej musze go wiecej dodac. Ale zamysl byl taki zebys sie skupil bardziej na basie niz na kicku. Jeszcze raz dzieki za komentarz. Pobawie sie eq przy hats albo zmienie sample:)
Michal


RE: Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - tks21 - 22.04.2019

Wiesz od Ciebie tak na prawdę zależy to wszystko ale moim zdaniem hi-haty powinny być nieco podniesione na wysokich częstotliwościach (może jestem wrażliwy na wysokie częstotliwości, sam nie wiem).Może za dużo phasera? Spróbuj dodać phaser bardziej kosmetycznie. Każdy ma swoją koncepcję na utwór, ogólnie jest dobrze :) Wiem nie znam się :P Widać, że był pomysł, wykonanie też całkiem niezłe ale jak dla mnie kick i hi haty chyba powinny być wyeksponowane w trapie :) Miałoby to może większą energię, czułoby się bardziej beat. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Co do bassu ogólnie mi się podoba jego prezencja,ma trochę taki bass boostowy wydźwięk (na moje ucho) Pozdro


RE: Paluch - W każdej chwili - Mike Fury X Rework - MikeFu - 22.04.2019

Ok.to jak bede mial chwilke to zobacze jaka roznice zrobi boost wysokich albo zmiana sampla i dodam jakis kick częściej. Wrzuce pewnie update:) a efekt w basie tego resonance to automacja w eq. Pierwszy raz taki efekt zrobilem i fajnie chyba wyszlo :) teraz tylko dobry kick dobrać i napewno bardziej energiczny bedzie utwór. Jeszcze raz dzieki za odpowiedz:)