MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) (/temat-electronica-wasp-with-nixa-amsterdam-electro)



Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wasp - 11.05.2019

Collab z Nixą




RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Voel - 11.05.2019

Witam
Ja byłem w Amsterdamie, i w ogóle ten utwór nie pasuje mi do klimatu jaki panuje w tym mieście. Druga sprawa, to to że tradycyjna holenderska muzyka brzmi całkowicie inaczej. Jak wasz utwór ma się do tego? https://www.youtube.com/watch?v=SQxITYASgBI
Moim zdaniem ma się nijak. Nie wiem o co wam chodziło, że tak nazwaliście ten traczek. Ok, jeśli chodziło wam o nowoczesne wydanie klimatu panującego w tym mieście, to też pudło moim zdaniem. Tam się słucha albo edm'u(radio), hardcorów(kluby), albo dub'u w koffi shopach(czy jak to się pisze). Zresztą nie mogę się pozbyć wrażenia, że to traczek zrobiony w japońskich klimatach. Dla mnie ten utwór jest taki trochę nijaki, mało esencjonalny, przez 5 minut leci praktycznie to samo. Ja daję 3, pozdrawiam


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wasp - 11.05.2019

scooter zrobił kawałek w stylu happy hardcore o stuttgarcie

https://youtu.be/9nAS8KMdjog

a orbital zrobił Belfast (w stylu electro)

https://youtu.be/d5vGjCoQM1s

to tylko electro, nie miało to brzmieć jak tradycyjna muzyka z jakiegoś miejsca na ziemi

nie zastanawiaj się tyle nad tyłem, tylko jak wyszedł aranż

"mało esencjonalny, przez 5 minut leci praktycznie to samo."
może jest po prostu za długi?


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - INFERNO - 11.05.2019

a mi jednak się bardzo podoba :)

Jest taki trochę Retro i mi się to z czymś przypomina...

dałem 5 miało być 4 ale jednak 5

mnie ta muzyczka uspakaja....


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Voel - 11.05.2019

,,nie zastanawiaj się tyle nad tyłem, tylko jak wyszedł aranż''
Ok. jak już wcześniej napisałem to wszystko brzmi dla mnie 'japońsko' bardzo.

,,to tylko electro, nie miało to brzmieć jak tradycyjna muzyka z jakiegoś miejsca na ziemi''
To napisz, to w podpisie, następnym razem. Niby skąd mam to wiedzieć. Zresztą co mam myśleć, gdy wstawiasz okładkę z 'tradycyjnymi' budowlami z Holandii, tytułujesz track 'Amsterdam', że co będziesz mi serwował electro?

A te utwory, które wstawiłeś, to czemu mają służyć, przepraszam bardzo? że zmienię swoje zdanie bo ktoś też nazwał swoje utwory nazwą miasta? Dobre sobie, u skóótera jeszcze jako tako to brzmi, ale u tego orbitala, najpierw mamy belfast, a później sądząc po obrazkach w video, to chyba całą Ziemię.
Zdania nie zmienię, jak bym mógł to jeszcze raz oceniłbym ten track na 3.

Zresztą Wasp, chłopie, trochę dystansu do siebie. Nie potrafisz przyjąć żadnej krytyki. Co jakiś czas widać na forum, że ktoś Cię skrytykuje, a ty mu zaczynasz udowadniać, że się myli. Pamiętaj ja oceniam utwór a nie ciebie(i twoje ego). Na pewno jesteś wartościową osobą, ale pamiętaj że inni ludzie mają prawo do swojej opinii. W swoich postawach prezentujesz co innego, nie pozwalasz ludziom na wolność 'słowa'- w tym przypadku. Każdy człowiek jest wolny, pewnie słyszałeś taką formułkę. Osobista wolność to wręcz prawo(do swojego zdania), a nie przywilej.

Podsumowując, podtrzymuję swoje zdanie, dla mnie to utwór na 3, czy Ci się to podoba czy nie. Szczerze powiedziawszy mi to zwisa, bo se posłuchałem 3 minuty jakiegoś wałka i tyle to znaczy w moim życiu.
Ktoś Ci da 5, ja daję 3, o co tyle hałasu.

Pozdrawiam


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wasp - 11.05.2019

Ok spoko


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wappa - 11.05.2019

yyy... może nie każdy w Holenderskim budownictwie widzi tylko edm, dnb bądź hardcore ;) Tytułując tracka nie trzeba(?), wg mnie podawać genzy - co autor miał na myśli. Mogły to być przemyślenia związane z podróżą, bądź dla ludzi tam mieszkających jakieś elementy w życiu które kojarzą się właśnie z tym miejscem i nie musi to być jeden z tych 3 dominujących na Amsterdamskich scenach (radiowych/klubowych/coffeshopowych) gatunków.
- dla porównania: Kawałek nazwany "Japan" nie musi posiadać charakterystycznych dla tego kraju melodii.

Kawałek dla mnie jak najbardziej poprawny, podoba mi się barwa bassu, oraz te funko-podone próby synthowe/leedowe. Z tej drugiej strony, co by medal obrócić, to niekoniecznie brzmienie werbla (kojarzy mi się z napierdalaniem mokrą szmatą w metalowy parapet). xD Słucha się tego przyjemnie, a o to chyba chodzi w muzyce, aby ta sprawiała radość, dawała chwilę refleksji, lub czasem nawet innych odczuć(tych pozytywnych jak i negatywnych), nie tylko temu co ją wymyśla, ale także tym do których dociera.

Tyle ode mnie. Może doczekamy się od ciebie utworu, którego pomysł wpadnie ci do głowy podczas wypicia wody po kiszonych ogórkach. Będzie pięknym orkiestralnym, nastrojowym, projektem o dźwięcznej nazwie "Woda po ogórach". Beer


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wasp - 11.05.2019

jak z kwasem po ogórkach to musiałoby to być Acid-techno :)


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - agro - 11.05.2019

jak dla mnie sner za barzdo się wybija, ale klimacik utrzymany fajny ładny, zajebisty nawem mniem świeć, w sumie bardzo ładnie to grać, ciekawe flow, po prostu nie mam negatywnego odczucia do tego co słyszę, tak że luzik.


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Wasp - 12.05.2019

Dzięki


RE: Wasp (With Nixa) - Amsterdam (Electro) - Mocade - 16.05.2019

Od strony Nixy błędem jest kładzenie dużego nacisku aby utwór wyszedł Miles'o podonie, można się inspirować żeby stworzyć coś nowego ale nie można oczekiwać że wyjdzie lepiej niż jego oryginały. Jej prosty leniwy rytm w myśl Miles'a przepleciony ze skilem waspa to po prostu coś innego, wspólny aranż jest dostatecznie bogaty i rozwinięty jednak słychać że stara się on nadgonić schematyczność sekcji - cechę współautora. Obecna ocena mimo wszystko jest adekwatna bo całokształt broni się klimatem, lekkim i pozytywnym.

Również czwórka, gratuluję collabu.
Pozdrawiam.