MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Voel Solxic - The altar of pride - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Voel Solxic - The altar of pride (/temat-classical-voel-solxic-the-altar-of-pride)



Voel Solxic - The altar of pride - Voel - 18.05.2019

Witam, wrzucam kolejny traczek. Jest to projekt sprzed około roku, który dokończyłem. W zamyśle miało być to coś lżejszego, coś raczej w charakterze lekkiej filmowej muzyki aniżeli ciężkiej orkiestry. Zresztą wrzucam ten track na przełamanie swojego artbloku, który to mnie dopadł. Od dłuższego czasu nie mogłem niczego skończyć :O

Co do samego tracka, to dalej się siłuję z wokalami. Aranż trochę bieda, miałem zamiar dodać więcej instrumentów, ale już mi się wszystko ścięło za mocno, i jest jak jest.
Wszystko gra trochę sztywno, cóż, póki co na tyle pozwalają moje umiejętności.
Jako następny traczek mam nadzieję dodać jakiegoś dark-ambienta :)



Tutaj moja inspiracja do stworzenia tego utworu: https://www.youtube.com/watch?v=yMOPmPLmo1Y


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Plague - 19.05.2019

No to powiem Ci, że Twoje umiejętności na wiele pozwalają :) Totalnie mnie zaskoczyłeś tym operowy wokalem.
Jest to totalnie inne od tego co tutaj na stronie można usłyszeć. Ciężko coś takiego skomponować, ale podołałeś zadaniu. Jedyne co bym trochę zmienił to dałbym odpocząć od tego wokalu w środkowej części utworu.
Ciekawi mnie jakich wtyk użyłeś do stworzenia tego kawałka...


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Mocade - 19.05.2019

Ciekawa pozycja, podkład fajnie zbudowany pod wokale które zdają się grać główne skrzypce. Przydałaby się im tylko mała korekta głośności we fragmentach 0:35 i 1:13, bo treść przebija się ponad instrumental przez co trochę podchodzi pod pianie. Ten z kolei ma niezłe brzmienie i mimo faktu że czuć tu synth, radzi sobie całkiem nieźle. Obecna ilość instrumentów w zupełności wystarczy, wokal nadrabia braki, a powstały klimat po raz kolejny godnie uderza w souls'y. Masz już do tego dryg, dobra robota. 5/5

Pozdrawiam.


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Sajtrus - 20.05.2019

Dead opera.Trudna sztuka tak zrobić wokale , żeńskie i męskie, prawie wzorowo.Też mnie ciekawi co to za wtyka, do tych wokali, bo brzmi zajebiście.A sam utwór u mnie wzbudza dreszcze. Czegoś tak wybitnego tu dawno nie słyszałem.Nie można obok tego obojętnie przejść. 5/5 chociaż to za mało.


RE: Voel Solxic - The altar of pride - David SundKings - 20.05.2019

zgadzam się robi wrażenie.Bardzo dobrze dobrane instrumenty :)


RE: Voel Solxic - The altar of pride - tks21 - 21.05.2019

To dla mnie mega utwór! Chyba jeden z najlepszych jakie tu usłyszałem w ogóle na całym forum odkąd tu jestem a jestem tu ze trzy lata :) Mistrzostwo jak dla mnie :) Ten utwór jest wspaniały moim zdaniem, ciekawe chórki, bardzo dramatyczny, jak dla mnie idź w tym kierunku bo to jest oryginalne :) Odnosi się wrażenie, że ten utwór nie był "stworzony" w domowym studiu. Koniecznie musisz się z tym rozreklamować i być może usłyszymy Twój kawałek w jakimś filmie :) Nie no to jest PIĘKNE. Dziękuję za emocje. Wgniata w fotel i wielkie WOW 5/5


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Voel - 21.05.2019

Plague- dziękuję, miło mi że doceniasz fakt iż tworzę coś innego :), no ale ogólnie tak sobie wyszło. Szczerze to jestem zaskoczony tak wysokimi notami, spodziewałem się niższych ocen. Dlatego, że sama złożoność projektu nie jest specjalnie powalająca. No ale też lepiej nie potrafię. Co do wtyczek, to głównie użyłem tutaj Kontakt'a 5. Wokale, to odpowiednie biblioteki z chórami, ale nie będę mówił jakie, bo nie chcę, żeby ktoś używał tutaj takich samych.

Umbracrypt- z tym podkładem, to racja, coś nie dopatrzyłem. Syntha tu nie ma, po prostu przekomresowałem smyki i tak brzmią płasko :E, oczywiście, to mój błąd. Jednakże, nie potrafiłem tego inaczej zmiksować, czkawką odbija mi się miksowanie muzyki elektronicznej(hardcory,dubstep itp.). Dziękuje za porównanie do soulsów, może nie jest to klasyczny utwór w tych klimatach, ale w przyszłości planuję jeszcze tworzyć tego typu utwory(wojenne traczki). Dziękuję za komentarz.

Sajtrus- dziękuję, no ta muzyka jest dosyć specyficzna, nie każdy lubi takie klimaty. Jednak miło mi że Ci się spodobał ten utwór, pomimo swej prostoty. W sprawie wokali, odpowiedziałem wyżej.

David SundKings- dzięki, miło mi że dobór instrumentów Ci się podoba. :>

Tks- dzięki, no nie przesadzajmy, jest tu dużo wspaniałej muzyki. Wiem co mówię, bo też tu jestem ze 3 lata ;)
Co do filmów, to pewnie, no na sb gadaliśmy, coś tam będę *wujkowi dupę truł czy by nie chciał 'jakiejś muzyczki' xd no ale też jaką można muzykę zrobić do dokumentu o alkoholizmie albo bezdomności xd Dziękuję za komentarz! :>


RE: Voel Solxic - The altar of pride - damnscrth - 23.05.2019

Dobrze kolego że jesteś tak samokrytyczny to sie chwali. Beer Bo wałek niestety mimo checi jest kiepski. Podkład rozjeżdża ci się z wokalem - z biblioteki te głosy słabo wykorzystałeś. Ale zn drugiej strony gdyby nie one to utwór był by blady nudny i koszmarnie rezonujacy. Perkusyjne totalny niewypał. Wsłuchaj sie!!! Tu się naprawde nic nie klei. :3 :3 Takie klimaty jakby gotyckie ambienty trzeba umieć tworzyć i mądrze budować napięcie. Tobie to nie wyszło ale sam dobrze o tym wiesz. ;P Walcz dalej z miksem!!! Pozdro!


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Voel - 23.05.2019

dmnscrth, jezu chłopie o co Ci chodzi xd? Wyluzuj. Nie jestem w stanie przeanalizować twojej bełkotliwej wypowiedzi. To że wałek Ci się nie podoba to ok(luz), ale nie dajesz żadnych konkretnych porad. Pierwszy jestem za tym żeby schylać łba gdy ktoś coś mi radzi, no ale śmiać mi się chce gdy ten utwór nazywasz 'gotyckim ambientem'. Chłopie to nie ambient, przecież nawet małpa z porażeniem mózgowym by to wiedziała, po odsłuchu. he he.
Ok. dalej no przecież mówię że taki sobie zrobiłem wałek. Robię se muzyczke dla siebie, lubie pobrzdękać po robocie i tyle. Jeden lubi pić wódkę, a ja lubię robić muzyczkę, nawet jeśli mi to nie wychodzi. To jest dla ciebie aż tak ważne? wyluzuj!!
Przecież mnie nawet ten wałek już nie obchodzi xd
Zresztą ja cie nawet nie kojarzę, wrzuć coś swojego. Bo to że jesteś szczery, doceniam, no ale nie mogę brać twoich rad na poważnie, bo nie wiem jakiego sam masz skilla. Biorę rady tylko od lepszych, sry.

Ale tak czy siak dzięki za wypowiedź. Pozdrawiam


RE: Voel Solxic - The altar of pride - Recoil83 - 1.06.2019

Klimatyczna kompozycja, od tego wokalu aż ciarki przeszły po plecach, to niesamowite co dzisiaj można w zaciszu domowym wyprodukować niemal że w hollywoodzkim stylu, świetne.

Ps. znam biblioteki z których pochodzą te brzmienia


RE: Voel Solxic - The altar of pride - tommbeat@95 - 2.06.2019

Ja też znam te biblioteki są zarąbiste - polecam!!! Beer A co do kawałaka to sam już sobie wystawiłeś opinie i ja się z nią zgadzam. Aranż bieda i wszystko gra sztywno. Ja myślę że przeładowałeś wałek tymi wokalami i zrobiło się po prostu nie miło. Taka wydmuchana aranżacja trochę śmieszy. Lepiej czasem dłużej posiedzieć przy miksie niż męczyć siebie i innych. Powodzenia w dalszych zmaganiach!!!