MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CUBASE Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: CUBASE Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. (/temat-cubase-wielka-promocja-od-steinberga-50-na-cubase)

Strony: 1 2


Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 21.05.2019

Witam wszystkich.

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat aby był lepiej widoczny dla tych którzy jeszcze o tym nie wiedzą i są zainteresowani tym DAW.

Od początku maja firma Steinberg obchodzi swoje 30 urodziny.
Z tej oto okazji postanowili zrobić mega promocję na Cubase.

Wersja pudełkowa PRO została obniżona o 50%. Czyli z £480 obniżyli na £240!!!
Wszystkie aktualizacje oczywiście również doczekały się wielkiej obniżki.

Promocja kończy się 3 czerwca.

Teraz taka krótka historia.
Dwa czy trzy lata temu kupiłem wersję pudełkową Cubase Pro 8.5.
Kiedyś wspominałem o tym, że trochę się wkurzyłem bo tydzień po zakupie wydali wersję 9.

No więc kupiłem aktualizację do wersji 8.5. Wklepuję otrzymany klucz - NIE WCHODZI.
Mówię co jest ku**a. Na moim eLicencer widzę, że mam wersję Full Pro 9.
Co? Przecież nigdy nie kupowałem dziewiątki.
Zrobiłem aferę na forum Steinberga, że kupiłem aktualizację do 8.5 i nie wchodzi. Odpisali mi, że prawdopodobnie kupiłem Cubase w okresie karencji, więc samo zaktualizowało mi klucz do pełnej wersji 9.
To ładnie z ich strony, że o tym pomyśleli.
A ja żyłem w nieświadomości, że mogę działać na wersji 9 a przez ten cały czas działałem sobie na 8.5 ;)


pozdro
jak ktoś chce jBridge to niech daje na PW :D :D :D i tyle.

A co do głupich komentarzy, nie ma co się spinać.


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 22.05.2019

Przechodzę na C 10 pro - bo to naprawdę okazja. To taki prezent na pożegnanie od Steinberga. Konkurencja ciśnie, ale Cubase jeszcze dycha i to ostatnio jakby lepiej. Jest nadzieja, że wrócą do formy. Czyżby Japonia pomogła?


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 22.05.2019

Na pożegnanie? Hmmm..
Dziwi mnie to, że cubase nie jest tak bardzo popularnym softem. W sumie jest, ale wśród profesjonalistów. Cubase miał pewne funkcje już 10lat przed konkurencją. A o niektórych konkurencja nadal może pomarzyć. To chyba kwestia zaporowych cen steinberga.
Ta promocja to okazja której już chyba nigdy nie będzie ;)
Przeszedłem na 10 i jest mega. Nie przeszkadza mi to że wycięli wszystko co 32bit. Jbridge załatwił sprawę. Zauważyłem znaczną poprawę w szybkości działania. No i duuuzo usprawnien w stosunku do 8.5


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 23.05.2019

DelianoCar
Napisałem , na pożegnanie , bo wypuścili "knota" w listopadzie tamtego roku. Teraz się naprawiają.
Piszesz "Jbridge załatwił sprawę". Możesz mi podpowiedzieć jak tego użyć? Please :) Wczoraj kupiłem C10 pro full i czekam na dostawę. A ten bridge się przyda. Pozdrawiam


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - kkokosz - 23.05.2019

Z tego, co ja wypróbowywałem JBridge, to działał tak, że wskazywałeś mu folder z wtyczkami 32-bit, których chciałbyś używać w nowym Cubase. Specjalny konwerter tworzy takie "wrapperowe" wtyczki z osobnym folderze i ten to folder wskazujesz Cubase'owi do użytku. Cubase dostaje wersje 64 bitowe, a te małe "wrappery" JBridge odpowiadają za komunikację we/wy z oryginalną wtyczką, którą mają zaszytą w sobie. Nie zawsze to działa na 100% prawidłowo, ale spróbować można, JBridge ma wersję testową.

[Obrazek: jbridge.png]


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 23.05.2019

Wypuścili knota? Pierwsze słyszę. Cubase zawsze szedł do przodu i zawsze było lepiej. Może chodzi Ci o wycięcie wszystkiego co 32bitowe? W sumie na początku uważałem to za wadę. Teraz dla mnie to zaleta. Skupili się na jednej architekturze i nad nią pracują. Najgorszym krokiem może być przejście na planowane VST3 (tylko VST3)

kkokosz dobrze opisał jak dziala jBridge.
U mnie wszystko działa bez żadnych problemów.
Moja mała lista co musiałem potraktować tym programem:
Wszystkie wtyczki z TC Powercore
Vanguard
Nexus
PSP Nitro
Korg Legacy Collection

I jeszcze kilka innych.

Wszystko działa bez zarzutów ;)


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 25.05.2019

No i stało się. Mam C 10 Pro, już zainstalowany. Teraz będzie jazda:) To jest future. ARA, VR, Ambisonics, Vari Audio 3, migawki miksera. Dodali Groove Agent SE 5 , ma 10 bibliotek- Groove Agent 5 ma ich 18 :) Ale to już dodatkowy płatny. I jeszcze to- RENDER IN PLACE- bardzo to ułatwia życie , i Lane , też dobre. Teraz uczyć się tego. Powtórzę , to jest naprawdę mega okazja. Następna będzie pewnie za 10 lat :) hehe.
Pozdrawiam. Sajtrus

P.S. Dziękuję tym, którzy głosowali na utwór , który teraz jest na 1 szym miejscu. Bardzo miła niespodzianka i kopyto do dalszego działania.


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Whi7eNoi5e - 25.05.2019

To teraz pytanie do Was expertów - mam wersje Cubase elements 8 - czy jak kupie pudełkową 10 artist to to juz mam cały komplet czy muszę kupować jeszcze jakiegoś pendriva?


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 26.05.2019

Z tego co widzę nie ma wersji pudełkowej Cubase 10 Artist. eLicencer jest wymagany.

Kadziel - Cubase stał się takim kombajnem, że nic już nie potrzeba... Nareszcie po prawej stronie jest jakiś eksplorator plików i można szybko podmieniać sample. :)


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Whi7eNoi5e - 26.05.2019

A jak to sprawdzasz że nie ma wersji pudełkowej? Bo na każdej stronie co można kupić jest zdjęcie pudełka przy wersji artist 10 - nie wiem tylko czym różni się full version od retail


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 26.05.2019

Whi7eNoi5e
1. Musisz mieć 2 konta. Pierwsze to główne u Steinberg.net , gdzie rejestrujesz swój produkt i masz przechowywane swoje licencje
2. Konto do sklepu - musi być inne niż to główne-sklep to firma poboczna - świadczy usługi.Po prostu inny email.
Wersji pudełkowej nie ma- po zakupie na emaila dostajesz kod do programu za który zapłaciłeś. Ten kod jest ze sklepu.
Procedura skorzystania z promocji:
1. Pobierasz od Steinberga net - Steinberg Download Assistant. Tym programem ściągasz to co Cie interesuje- czyli C 10 Artist. To jest instalka - tu miejsce dowolne, u mnie C 10 pro to cos 22 Gb.I po prostu instalujesz. Na razie nie będzie działał, ale to potem.
2. Potem kupujesz w sklepie na tym drugim koncie - u Ciebie upgrade z Elements 8 do 10 Artist to ok 100 Euro, musisz mieć pendrive e-licencer. Można wcześniej kupić w polskich sklepach , będzie najszybciej.Cena ok 90-100 Zł. Bo potem tylko wpiszesz kod otrzymany e-mailem. Tu uwaga do zakupu- ostrzeżenie- płatność kartą nie działało.O tym też mnóstwo ludzi na forum Steinberga się pluło. Ja po prostu przelałem te euro z banku i zadziałało szybko.
3. Po otrzymaniu kodu , uruchamiasz swojego C 10 Artist, wpisujesz kod, a potem system przekieruje Ciebie na główne konto ( to 1sze) , gdzie rejestrujesz wszystko. Masz do wyboru- czy licencja ma być na Twoim dysku, czy na tym e -licencer. Wg mnie to 2gie jest lepsze.Parę klików i gra muzyka :).
Pozdrawiam
@kkokosz
JBridge zamontowałem to cudo i działa 20 minut - i to w C10 Pro :). Szukałem , klikałem, żeby tą wtykę nabyć w full wersji, ale coś tam nie działa, znaczy sfera zakupu. To mam pytanie, masz pomysła ? jak tą wtykę nabyć ? Nie jest to aż tak ważne , ale do kilku 32 bit Vst mam sentyment i warto było je mieć. Pozdro


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 10.06.2019

Mam pirata działającego, będę w domu po 12 czerwca to Ci podeślę ;)


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 10.06.2019

DelianoCarl
To może na priv :) bo wiesz piraty są fe :) Ormo czuwa. Pozdro


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - dejfdj - 11.06.2019

Wiecie..
Czy jak są dwa talerze, w tym jeden pełny, to trzeba stłuc oba, żeby pozbyć się apetytu ?
Czy jak jest wersja testowa, to ktoś musi zbierać oklaski za pirata ?


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Plague - 11.06.2019

(11.06.2019, 18:06)dejfdj napisał(a): Wiecie..
Czy jak są dwa talerze, w tym jeden pełny, to trzeba stłuc oba, żeby pozbyć się apetytu ?
Czy jak jest wersja testowa, to ktoś musi zbierać oklaski za pirata ?

Filozof się znalazł :D


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - dejfdj - 12.06.2019

(11.06.2019, 22:28)Plague napisał(a):
(11.06.2019, 18:06)dejfdj napisał(a): Wiecie..
Czy jak są dwa talerze, w tym jeden pełny, to trzeba stłuc oba, żeby pozbyć się apetytu ?
Czy jak jest wersja testowa, to ktoś musi zbierać oklaski za pirata ?

Filozof się znalazł :D

Kraść w szczególności dobytek intelektualny, to więcej niż kopać leżącego..
Pisanie pustych strof dla nabijania postów. to nie wyraz sympatii dla forum..


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Sajtrus - 12.06.2019

Osz, kwa , mać- a ja chciałem tylko pomóc potrzebującym,z tym C10 Pro, a kraść to nie , wpadka z tym bridge, w sumie mi to lata, szacunek dla praw autorskich to baza do uzdrowienia rynku muz w Polsce.


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - Plague - 12.06.2019

Dejfdj odezwał się ten co postów nie nabija i swoim mądrym gadaniem ma szacunek do forumowiczów. Ech...


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - dejfdj - 13.06.2019

Wracając do tematu. Pierwsze DOBRE filmy instruktażowe (Hip-hop in Season "_ było tego multum części) były na Cubase "_ Było widać OGROMNY format tego oprogramowania DAW, co za tym idzie JAKOŚĆ, która w przełożeniu na brzmienie robiły z mózgu sos..
Zacnie, BO TYLKO TY JEDEN masz internet, i tylko ty jedyny potrafisz czytać angielski i tylko na twoim komputerze trzeba potwierdzać weryfikację BOT przy niemal każdej interakcji przy ściąganiu. Podziel się przyjemnością z innymi. JBridge "_ no co za filozofia, skoro potraficie zakładać 10 kont na forum by wytłumaczyć, że MIDI istnieje i ma się dobrze, mimo faktu, że w Waszym Legendarnie starym Casio brakuje 3 klawiszy..


RE: Wielka promocja od Steinberga. -50% Na Cubase. - DelianoCarl - 13.06.2019

dejf ty jesteś jakiś niedorobiony czy jak?! Dajesz się prowokować jak pospolity głupek.
Chyba wszyscy mają cię tutaj za forumowego głąba, który wypisuje bzdrury których nie da się kompletnie zrozumieć. Od ćpania tak ci łeb zlasowało?!

Każdy ma internet, ale nie każdy ma dostęp żeby wypróbować pełną wersję za darmo a potem ewentualnie kupić.