MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TOP7 a oceny utworów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TOP7 a oceny utworów (/temat-top7-a-oceny-utworow)



TOP7 a oceny utworów - Kaper - 14.06.2019

Cześć!
Tematem rozmowy jest TOP7 i oceny produkcji forumowiczów. Zauważyłem, że jak jest TOP7 w obiegu, to oceny dobrych kawałków lecą w dół, nawet do 3 gdzie zasługują na mocne 5.
Jestem przekonany, że ci mniej doświadczeni specjalnie zaniżają oceny tym z większym bagażem doświadczenia (produkcji muzyki oczywiście), aby dostać się do TOP7.
Wy to też zauważyliście czy to może moje wewnętrzne konspiracje?
Kiedyś tak nie było, pamiętam czasy, że jak coś było dobre to było widać, że dobre a teraz komentarze są bardzo pochlebne natomiast oceny na 2, czasem 3 z groszem.


RE: TOP7 a oceny utworów - Mocade - 14.06.2019

Z jednej strony masz rację, ktoś lubi zaniżać, z drugiej forum już dawno podupadło a więc i oceny nie mają większego znaczenia.


RE: TOP7 a oceny utworów - Kaper - 15.06.2019

Szkoda, że podupadlo. Kiedyś tak samo stało się z flstudio forum, identyczna sytuacja


RE: TOP7 a oceny utworów - sowa - 15.06.2019

(14.06.2019, 0:02)Kaper napisał(a): Cześć!
Tematem rozmowy jest TOP7 i oceny produkcji forumowiczów. Zauważyłem, że jak jest TOP7 w obiegu, to oceny dobrych kawałków lecą w dół, nawet do 3 gdzie zasługują na mocne 5.
Jestem przekonany, że ci mniej doświadczeni specjalnie zaniżają oceny tym z większym bagażem doświadczenia (produkcji muzyki oczywiście), aby dostać się do TOP7.
Wy to też zauważyliście czy to może moje wewnętrzne konspiracje?
Kiedyś tak nie było, pamiętam czasy, że jak coś było dobre to było widać, że dobre a teraz komentarze są bardzo pochlebne natomiast oceny na 2, czasem 3 z groszem.


Taka polska mentalność. Zawiść i zazdrość. Nie bardzo wiem co mielibyśmy z tym zrobić.
Te oceny to tylko dodatek i nie warto się nimi przejmować a osoby, które wybierają utwory do topki raczej się nimi nie sugerują.


RE: TOP7 a oceny utworów - Kaper - 16.06.2019

Może usunąć system ocen?
Cieszy mnie to, że oceny nie są brane pod uwagę :E


RE: TOP7 a oceny utworów - Wappa - 17.06.2019

(16.06.2019, 16:42)Kaper napisał(a): Może usunąć system ocen?

Jestem za, skoro i tak nie mają żadnego znaczenia.


RE: TOP7 a oceny utworów - Mat.Mor.Raw - 24.06.2019

Hejka, dzięki za poruszenie tego tematu, spróbuję odpowiedzieć w ten sposób:
1) W każdym dziale udzielają się inni ludzie, inaczej podchodzą do oceniania, na co innego zwracają uwagę, itd... więc siłą rzeczy dwa utwory o podobnym poziomie "obiektywnym" uzyskają inną ilość gwiazdek w swoich działach. Bo na przykład w jednym gatunku bardziej zwraca się uwagę na jakąś część aspektów utworu, a w innym gatunku na inne aspekty. A my staramy się w miarę możliwości obiektywnie porównać ze sobą utwory diametralnie różniące się gatunkowo.

2) Użytkownicy, którzy się lepiej znają, chętniej komentują i oceniają swoje utwory, nowi użytkownicy często nie mogą liczyć na zbyt wiele komentarzy i ocen, dopóki nie dadzą się poznać innym użytkownikom poprzez udzielanie się na forum.

3) W nominacjach bierzemy pod uwagę nawet utwory zgłoszone ostatniego dnia miesiąca o godzinie 23:59, siłą rzeczy taki utwór będzie miał 0 gwiazdek

4) Ale.... czasem zdarza się, że nasze wewnętrzne głosowanie nie rozstrzygnie w sposób jednoznaczny siedmiu nominacji do top7, więc kilka razy zdarzyło się skorzystać z ilości gwiazdek jako dodatkowe kryterium

5) Ja osobiście staram się czytać komentarze zanim wybiorę utwory z danego działu, jako dodatkową inspirację do mojej oceny (mimo że staram się obiektywny, mogę nie zwrócić uwagi na jakiś aspekt i wtedy komentarze pomagają to uwzględnić)

6) Gwiazdki zostały wprowadzone, żeby w sposób pół-automatyczny wybierać najlepsze utwory z forum i na tej podstawie selekcjonować je do działu "Wyróżnione" (przed powstaniem top7 robiłem co-miesięczne playlisty "Best of Music Producers.PL" na tej podstawie https://soundcloud.com/best-of-musicproducers-pl). Ale m.in. z powodów opisanych powyżej, nie zawsze trafiały tam rzeczywiście najlepsze utwory.

7) Podsumowując, poprzez głosowanie wewnętrzne dokonywane przez wyznaczonych jurorów, upewniamy się, że każdy utwór opublikowany danego miesiąca zostanie wysłuchany, wybrany z każdego działu przez doświadczonych użytkowników forum, bez emocji, hejtów, ale też nadmiernej euforii. Dodatkowo poprzez wewnętrzne głosowanie weryfikujemy na wzajem swoje wybory i tak oto staramy się uzyskać jak najbardziej obiektywną selekcję top7 wraz z listą utworów wyróżnionych.


RE: TOP7 a oceny utworów - Ypsilon - 6.07.2019

No dla tej garstki głosujących i przy takim a nie innym składzie "jurorów"- które zupełnie nic tutaj nie wkłada od siebie jest to jakieś wyjasnienie. Zresztą niestety muszę zgodzic się z mocade że forum juz dawno podupadło i jest coraz gorzej. Zaglądam tu rzadziej i smutna to prawda.