MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) (/temat-other-wasp-rodzina-patologiczna-experymentalna)



Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wasp - 25.06.2019

Kawałek zrobiony jakiś czas temu, dopiero teraz go pokazuję

EDIT: teraz link działa


https://soundcloud.com/glitch/rodzina-patologiczna/s-ayyiJ


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wappa - 25.06.2019

Zwiń ten bass od 1:24 trochę (tam jest za brudno/nocno) i będzie pato :D
Brakuje pisków(fx) imo. więcej,więcej. ohów ahów ;)


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Voel - 25.06.2019

Witam
Mi ten muzyczny 'trip', nie podszedł szczerze powiedziawszy. Muzyka eksperymentalna chyba powinna szokować, żeby każdy snob mógł udawać, że wie o co chodziło autorowi. Tutaj nie ma tego prowokującego haczyka w utworze, żeby zaczepić odbiorcę swoją 'przełomowością' i 'nieprzeciętnością'(chociaż masz go w tytule i na okładce, ale nie w traczku). Sam pomysł ciekawy, ale na jeden odsłuch, moim zdaniem. Jednak gdybyś umieścił w traku taką wokalno-samplową kotwicę, to kto wie. Przykładowo sampel otwierania browara, a później różne okrzyki i odgłosy bójki ze świstaniem pasa w tle xd. Mogłoby wyjść cacko xd.
Nie dodaję oceny, bo nie wiem jak ten utwór ocenić. Pozdrawiam


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wasp - 26.06.2019

tak ale ja nie chciałem po prostu dodać gotowego sampla tylko opisać to muzycznie
np. to nie płacz dziecka słychać w połowie kawałka, tylko coś wymotanego elektronicznie w FL


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Sajtrus - 26.06.2019

Przecież tego się nie da słuchać, i to nagrał znany i lubiany WASPXt ?


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Mocade - 26.06.2019

Brzmi jak nie patologiczna tylko traumatyczna xD Temat mocny ale dość chaotyczny w odbiorze, słychać że pod koniec już się bawiłeś materiałem. Jako experimental się nada, choć aranż można byłoby fajnie ustabilizować. Jakbyś zrobił z tego Breakcore lub coś szybko-podobnego to wyszłoby czyste zło konkretnej jakości, coś pokroju sceny z gaśnicą z "irrevesible". 4/5

Pozdrawiam.


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wasp - 27.06.2019

miałem jeszcze 3 takie kawałki zrobione pod pseudonimem "ostrze ciszy" ale nie mogę już tego znaleźć na myspace


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Fantasmagorian - 27.06.2019

Kompletnie nie podszedł mi Twój kawałek. Zlepek dźwięków, które chaotycznie przedzierają mózg. Mimo swojej ponad minutowej długości masakrycznie mnie zmęczył. Jest to nic innego jak drażniący uszy szum.


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Recoil83 - 27.06.2019

Trochę psychodeliczne ale jak znam twoja twórczość, to tylko mała cząstka całości, bo wiem że twoje produkcje są zawsze na poziomie, tego utworu większość nie zrozumie, ale właśnie to jest najlepsze, niech kombinują :)


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wasp - 28.06.2019

(27.06.2019, 21:45)Fantasmagorian napisał(a): Jest to nic innego jak drażniący uszy szum.

Fantasmagorian: chyba dobrze trafiłeś z tym nazewnictwem , bo wiesz że w Japonii jest taki podgatunek muzyki eksperymentalnej o nazwie "nosie" czyli "szum/hałas"?
i brzmi tak



może po prostu zrobiłem coś podobnego do noisa?


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Fantasmagorian - 28.06.2019

Najwyraźniej nie dorosłem jeszcze do takiej "S Z T U K I" Szacun dla osób, którzy ją rozumieją. bo jeśli Ty coś takiego tworzysz to ją czujesz. A takich ludzi jest naprawdę garstka.


RE: Wasp - Rodzina patologiczna (experymentalna) - Wasp - 28.06.2019

i jeszcze taka ciekawostka
ten gatunek (manifestem "Sztuka Hałasu") rozpoczął Luigi Russolo żyjący w 19 wieku
tak to wyglądało:

[Obrazek: Russolointonorumori.jpg]