MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Sajtrus - Tylko Gitary - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Sajtrus - Tylko Gitary (/temat-ambient-sajtrus-tylko-gitary)



Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 1.07.2019



Przedstawiam utwór Syna i mój wspólny. Z szuflady. Taki jaki jest bez kosmetyki.Nagrany na kompie 32 bit,na karcie muzycznej SB Live 16 kHz, ale już 24 bit, bo ta karta już mogła 24 bit.No i najważniejsze dla gitary - latencja była 2 msek. Ładne parę lat temu. DAW - FL Studio 5. Jeżeli są uwagi do mastera to proszę działać.Każda uwaga cenna jest :). Wg mnie coś za cicho.
Pozdro. Sajtrus


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Plague - 2.07.2019

Po pierwsze lepiej za cicho niż za głośno. Poza tym moim zdaniem nie jest za cicho. Wyszło jak powiedzmy gitarowy ambient :) Nie znam się, ale gitary brzmią soczyście. Utwór wyraźnie podzielony na 2 części. Obie mi się podobają.
Masz niezwykłe szczęście, że możesz nagrywać z synem - to daje więcej możliwości twórczych. Szkoda tylko, że tak drastycznie całość ucięta, ale to pikuś. 5.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 2.07.2019

Tnx Plaque - sprawdzałem LUFS , na YouTube by nie weszło , a np Spotify obniżyłoby głośność o 0,6 db , na iTunes za głośno o 1 dB. i bądź tu mądry.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - qnebra - 2.07.2019

Naprawdę to dobre. Brzmienia pasują do siebie, kompozycja mi się podoba, chociaż osobiście bardziej lubię pierwszą połowę. Druga na początku coś się rozłazi, by potem odzyskać wigor. Co do samej głośności, to według mnie jest dobrze.

Piąteczka oczywiście.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - IzydorBer - 2.07.2019

Przyznam, ze gitara to instrument na ktorym najmniej nauczylem sie grac. Znam podstawowe akordy, ale wiem jedno, nie przeszkadzaloby mi to by ich uzyc w produkcji.

Znalazlbym jakies ciekawe miejsce w calosci kompozycji i czuly by sie swietnie ugoszczone i dobrze by graly. Ot tak po prostu.

Bardzo mi sie podoba ten uklad.
Mam juz 100 pomyslow, zeby je wykorzystac w szybszym utworze.

Stanowily by o wartosci utworu bo stanowily by punkt zwrotny.

Mnie sie podoba :) Chetnie przeslucham jeszcze przynajmniej 30 razy.

Karmie sie muzyka ;)

Pozdrawiam i gratuluje !!!!
Wszystkiego dobrego ;)


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 2.07.2019

qnebra
Tnx za opinie. Track jest jaki jest.Nic nie zmienię oprócz głośności.Bo i tak jest coś za cicho. +3 dB starczy?
Pozdro

IzydorBer
Gitara to niby łatwy instrument- Najpierw są nagniotki- ból. Potem mozolna nauka.Ale jak zobaczy na swoje palce, których jest 10 , to się zaczyna jazda. Proszę korzystać do woli. . Ta muza jest free. bez zobowiązań.Tylko co ciekawego z tego wyniknie?:) Damy znać:) ?
Pozdro


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - aqmoolator - 3.07.2019

a ja już chyba kiedyś słyszałem te gitary, ale bez tej "drugiej części" :) Bo mam wrażenie, że napisałem wtedy, że jest w tym duch M. Oldfielda i to z najlepszych jego kompozycji. Poważnie. Mógłbym się pomylić i dałbym sobie wmówić, że to jego kompozycja. Jest naprawdę świetna. I ma idealną głośność. Zapas energii na to żeby nabierała powoli mocy. Bardzo mi przypadło do gustu to Wasze granie!


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 3.07.2019

aqmoolator
Dziękujemy za świetny komentarz :)
Trochę masz racji z M.Oldfied. Był dla mnie inspiracją, nie tylko ze względu na wspaniałą muzykę, ale także dlatego , że był chyba pionierem muzyki komputerowej.Słynne dzwony rurowe. Był iskrą która wznieciła to moje hobby "home recording" , a syn podniósł poprzeczkę i z tego jestem dumny. I tak zostało do dziś.:) Ten utwór nie jest jakimś plagiatem M. Oldfielda, raczej zagrany w jego stylu.
Pozdro


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Recoil83 - 5.07.2019

Ładnie gra ten gitarowy pad na początku, dalszy ciąg też ciekawa aranżacja, i solo na zakończenie, co do technikaliów to się nie wypowiem bo jestem na beznadziejnych słuchawkach.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 5.07.2019

Recoil83
Dziś już nie ma beznadziejnych słuchawek.Ludzie już wydziwiają. Każdy ma swoje własne , niepowtarzalne uszy. I mózg , który to przetwarza. A słuchając Twoje utwory, to słuchawki nie są złe:) Pozdro


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Wasp - 6.07.2019

Bardzo udany collab. ja też bardziej lubię pierwszą połowę
Fajnie się w pewniej sposób zapętlają te gitary jak u Steve'na Reich'a instrumenty orkiestrowe
https://youtu.be/ZXJWO2FQ16c?t=51
5/5

może jeszcze kiedyś coś nagramy, tylko jak widzisz u mnie jest z 8 taktów progresji i akordów i reszta się zapętla :)
bo na takiej muzyce wyrosłem
końcówka 6:06 jak u mojego idola squarepushera https://www.youtube.com/watch?v=SCJ--dIabEk


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Ypsilon - 6.07.2019

Tutaj nie chodzi o głośność tylko o to, że całość a przede wszystkim te wasze gitary, które przewodzą w kawałku są cholernie zamulone i jakby za bardzo z tyłu miksu. Całości do tego brakuje solidnej separacji – nawet jeśli ma to być takie granie ambientowe. Pracujecie nad techniką bo sam pomysł to za mało!!! Aranżacyjnie za duży odskok 1 części od 2. Daje 3.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 6.07.2019

WaspXT
Tak muzyka transcedentalna. Wena przychodzi sama, kiedy chce. Nie ma nic piękniejszego jak zaczynasz grać i pomysły lawinowo napływają w trakcie.Ale żeby to przelać na instrument - dowolny- trzeba mieć jednak warsztat i chociażby podstawowe umiejętności.Inaczej się nie uda.
Co do kolabu z Tobą , drzwi otwarte. W końcu 8 taktów. Ale wbrew pozorom,8 taktów, koncentrat, z uwagi na szacunek do Twoich umiejętności takie 8 taktów to nie może być banałem z mojej strony. Zobaczymy:)
Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Mocade - 7.07.2019

Prześwietna pozycja, nie tylko o bardzo szerokim zróżnicowaniu ale i także ukazująca wysokie umiejętności. Granie czyste, wymyślne, bardzo dobra synchronizacja, wymuszanie flażoletu nigdy nie udało mi się opanować mino intensywnych starań. Materiał elektroniczny tym razem idealnie dopasowany do gitar, a eksperci za pięć dwunasta od sryksów niech się schowają bo poziom autorów podchodzi niemal pod wirtuozerię. Końcówka to aranżacyjna wisienka na torcie, może lekko ucięta ale wciąż. Gratuluję pozycji, chętnie bym ściągnął.

Pozdrawiam.


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Sajtrus - 7.07.2019

Mocade
Tnx za opinię. Co do wirtuozerii to trochę przesada, ale lata pracy robią swoje.Tylu jest gitarzystów , którym do pięt nie dorastam.A mój guru to Pat Metheny. Wzór niedościgniony. Zagra wszystko co sobie wymyśli.O Staropolskim już pisałem. Flażolety nie są trudne , tylko delikatnie trzeba pyknąć, np na progu 5 , 7 , 12. Pominę zagadnienie hejtu, bo już dorosły jestem i mam grubą skórę. Aha i dziękuje za tą wisienkę na torcie :) to taka miała być ozdoba na zakończenie całej płyty.
Utwór niebawem podeśle. Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Tylko Gitary - Fantasmagorian - 8.07.2019

Bardzo fajny klimat - dozujący napięcie. Początek do 3-giej minuty bardzo ciekawy, później lekka zmiana tła z przejściem i jest już tylko lepiej. Bardzo ciekawy utwór, jestem pod wrażeniem dobrania instrumentów i wykreowania ciekawych obrazów. Bardzo przyjemnie się tego słuchało. Leci (5)