MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester (/temat-electronica-izydor-ber-rabbit-burrow-tester)



Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - IzydorBer - 6.07.2019

To przechodni kawalek z monotonnym motywem. To wlasnie tester kroliczych nor jest tak monotonny ;) ale znajduje tez swoja nisze ;)

Pozdrawiam




RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - agro - 6.07.2019

Najpierw chciałem wyraźnie usłyszeć rozpoczęcie piosenki, po wjeździe kicka musiałem trochę przyciszyć, po wieździe leada musiałem zaś troszkę przyciszyć, poczułem przez chwile jak bym był kompresorem :D

Od 47 uzyskany loopik nie zachwyca, snare który następuje nie udany a choć by pod tym względem że strasznie, odróżnia się w swoich nieprzyjemnych wysokich pasmach, a powinien swoim wjazdem dodawać uczucie groova coś w stylu, ale fajny sznare wjechał :) .

Ty ty ty jak by nie miało na siebie pomysłu i bez pomysłu na odwal się sobie tytyka :/, 1:42, wydaje mi się że poziomy głośności mają tu za duży rozstrzał, należało by to uporządkować jak i wskoki kłujących hatów, po za tym że nie czuć jakiegoś uregulowanego nakręcania, ciufy co kol wiek co by nadawało jakiś wyraźny charakter piosence za którym można było by podążać to wytrwale słucham dalej, coż powiedzmy że brakuje tutaj formalnego pomysłu na piosenkę :/ to były moje szczere odczucia. Pozdrawiam


RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - IzydorBer - 7.07.2019

Coz Nazwalem ja tester a krolicza nora zostala dodana bardzo spontanicznie. Ten kawalek pozwolil mi przetestowac automatyke, filtry, dzwieki, ktore wchodza, wychodza. Wrzucilem go bo uwazam ze kazdy projekt nawet ten, ktory jest polem do testow niech sie znajdzie i bedzie stanowic czesc historii i rozwoju.

W ciagu ostatnich 90 dni stworzylem 40 utworow z ktorych pewnie 1/4 jak nie wiecej brzmi jak amiga, druga czesc jak commodore 64, 3cia czesc jest zupelnie obojetne.

Jednak jestem dumny z 5 projektow, ktore sprawiaja radosc.

Nadwyrezylem jednak sluch bo mimo wielu drzew ktore mam i widze z okna i ptakow ktore daja wspaniale koncerty od 3 miesiecy nie slyszalem ani jednego z nich bo nawet w sluchawkach chodziolem do WC :)

Dla zdrowia i lepszych projektow w przyszlosci narazie odpoczne ;) chetnie poslucham co inni tutaj maja do zaprezentowania. :) dzieki za wszystkie komentarze i dzieki jesli ktos poswiecil czas ;) A Tester to tester, ale gra ;)

PS. nigdy nie wchodzilem do kroliczej nory !

Pozdrawiam

Ps. Chcialem jeszcze dodac jedno ! :)

Wsrod tych wszystkich for i miejsc dyskusji o muzyce, najbardziej sobie cenie te forum.

Jest tu tak kolorowo jesli chodzi o pomysly, style, formy artystyczne, ze opinia innych, sugestie a nawet i pochwala stanowi wyroznienie.

To najbardziej profesjonalne forum jesli chodzi o wyrazanie siebie w formie muzyki i wielki szacun dla tworcy ;)


RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - jaf - 7.07.2019

Ja mam stare spojrzenie na muzykę i oczekuję zawsze jakiegoś motywu przewodniego, melodii głównej. Musi być na tyle charakterystyczna, żeby była rozpoznawalna, odróżnialna od innych układów nut + akordów. I cały utwór powinien być robiony pod tę melodię. Do tego motyw wprowadzający, że tak to nazwę, a dobrze by było jeszcze dodać motyw trzeci, który albo rozbija monotonię, albo wieńczy dzieło. Jeśli są dobre melodie, to do utworów się wraca. Oczywiście nie w każdym rodzaju muzyki jest to możliwe, piszę ogólnie.


RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - IzydorBer - 9.07.2019

Spoko doceniam twoje zdanie. Nawet przyznam ze trafiles w sendo bo ja o ile zdazylem sie zorientowac tworze uklady, ktore kiedys byly fajne z dodatkow wysokich dzwiekow l;)
Dodam jeszcze bo nie moge edytowac poprzedniego posta, ze moze wrzucenie go tutaj nie bylo najlepszym pomyslem bo testowalem prace galek na mojej zajebistej AKAI MPK MINI :P)

Jednak dzieki temu utworowi czy tez projektowi zdobyta wiedze wykorzystalem w kolejnych projektach :)

Wiec Tester kroliczej nory spelnil swoja funkcje. A ze gra monotonnie lub nudzi to w pelni rozumiem ;)

Grunt ze galki sie krecily hehe ;)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich ;)

Post pod postem, przypominam o opcji "Edytuj".
RaNi/Works



RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - Recoil83 - 17.07.2019

Nie jest źle, popracować nad miksem, aranżacją i będzie dobrze, intro bym skrócił, bo takie dynamiczne kawałki lepiej jak się szybciej rozkręcają, i wymyślić jakieś outro bo widzę że bawiłeś się automatyzacją i dowaliłeś reverbu na koniec.


RE: Izydor Ber - Rabbit Burrow Tester - Mocade - 24.07.2019

Tu sounddesign zdecydowanie lepszy, elektroniczne imitacje instrumentów nigdy nie przebiją prawdziwych. Do rzeczy, jak na jednostajne granie całkiem nieźle, pojawiają się tu różni inni fani takowej co wykręcają niezły miks ale przeważnie kawałki składają się z łupaniny i przerywników melodyjnych. Ten jednak ma konkretną barwę i nastrój, może i brak tu soczystego miksu ale przynajmniej nie nałożono flanglera na kicka coby sobie fajnie polatał na prawo i lewo. Mnie tam się podoba, warte piątki.

Pozdrawiam.