MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Mazen Sly - Baby - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE Mazen Sly - Baby (/temat-house-mazen-sly-baby)



Mazen Sly - Baby - Brisk Bullet - 10.07.2019

Witam ponownie. Tym razem utwor w ktorym zastosowalem w wiekszosci ''serum'' Dlugo nad nim siedzialem, liczac razem z przerwami od projektu. Chcialem troszeczke podejsc tu komercyjnie. Dajcie znac jak wyszlo.

https://soundcloud.com/mazensly/baby/s-mJKwx


RE: Mazen Sly - Baby - Plague - 10.07.2019

Świetny utwór. Basidło ciśnie bardzo fajnie, dobry aranż. Lubię zabawę z wokalem i wyszło Ci to naprawdę dobrze. Czysto zagrane. Trochę mi ten kawałek przypomina kawałki Gromeego. Piątal.


RE: Mazen Sly - Baby - Brisk Bullet - 10.07.2019

(10.07.2019, 18:36)Plague napisał(a): Świetny utwór. Basidło ciśnie bardzo fajnie, dobry aranż. Lubię zabawę z wokalem i wyszło Ci to naprawdę dobrze. Czysto zagrane. Trochę mi ten kawałek przypomina kawałki Gromeego. Piątal.

Tego sie niespodziewalem. Bardzo dziekuje za taka ocene.
W produkcji osiagnalem juz poziom frustracji i depresji ze przestalem to robic na kilka miesiecy. Potem zrobilem kurs produkcji w Londynie w tzw. London Sound Academy i najwyrazniej sie oplacilo wydanie pieniedzy. W kazdym razie ludzie tacy jak ty napedzaja moja wene do kontynuowania tego procederu:)
Jeszcze raz dziekuje


RE: Mazen Sly - Baby - IzydorBer - 11.07.2019

no coz...

Swietny utwor.
By zrobic taki utwor trzeba miec fantazje i wyobraznie ;)

Bardzo mi sie podoba.
Przeleci paredziesiat razy przez ucho, musi ;)

Gratuluje i pozdrawiam
Piateczka :->


RE: Mazen Sly - Baby - Sajtrus - 11.07.2019

Aranżacja klasyczna. Zwrotka, refren, zwrotka, refren, końcówka. W zasadzie utwór składa się z dwóch bloków powtórzonych dwukrotnie. Ale tak się stosuje w pop muzie.Po prostu jest poprawnie. Na mój słuch technicznie dobrze to zmasterowane bez wodotrysków.Do tańca jak najbardziej :) 5/5 .


RE: Mazen Sly - Baby - agro - 11.07.2019

Moim zdaniem trochę za duży nacisk położony jest na te fx'y i jak dla mnie zakłócają one nieco główna treść, dodatkowo wszystko brzmi trochę ostro, w momencie gdy gra najwięcej elementów np przy przejściach to pewne wysokie częstotliwości kumulują się + ten vox jest monotonny nieprawdzaż? .

Po za tym fajny dobór dzięków, troszki inkszy :D

Pozdrawiam.


RE: Mazen Sly - Baby - Highlander - 13.07.2019

Świetnie zmiksowany utwór. Wszystko brzmi czysto i klarownie. Nie wiem jak wykręciłeś taką głośność bez przesterowania i clippingu, ale wyrazy uznania za to, bo wiele osób ma z tym problem. Świetna robota. :)


RE: Mazen Sly - Baby - Brisk Bullet - 14.07.2019

(13.07.2019, 19:35)Highlander napisał(a): Świetnie zmiksowany utwór. Wszystko brzmi czysto i klarownie. Nie wiem jak wykręciłeś taką głośność bez przesterowania i clippingu, ale wyrazy uznania za to, bo wiele osób ma z tym problem. Świetna robota. :)

Odpowiedz jest prosta. Ja tego niemasterowalem:)
Zawsze wole dac to komus, kto ma do tego sprzet i odpowiednie umiejetnosci.


RE: Mazen Sly - Baby - Voyteck - 14.07.2019

słychac że coś się dzieje w utworze ,Like !


RE: Mazen Sly - Baby - pumadesign - 16.07.2019

(10.07.2019, 18:54)Brisk Bullet napisał(a):
(10.07.2019, 18:36)Plague napisał(a): Świetny utwór. Basidło ciśnie bardzo fajnie, dobry aranż. Lubię zabawę z wokalem i wyszło Ci to naprawdę dobrze. Czysto zagrane. Trochę mi ten kawałek przypomina kawałki Gromeego. Piątal.

Tego sie niespodziewalem. Bardzo dziekuje za taka ocene.
W produkcji osiagnalem juz poziom frustracji i depresji ze przestalem to robic na kilka miesiecy. Potem zrobilem kurs produkcji w Londynie w tzw. London Sound Academy i najwyrazniej sie oplacilo wydanie pieniedzy. W kazdym razie ludzie tacy jak ty napedzaja moja wene do kontynuowania tego procederu:)
Jeszcze raz dziekuje

zdecydowanie kontynuuj ten proceder :D


RE: Mazen Sly - Baby - Kaper - 20.07.2019

wow! dobra robota, miks dobrze idzie, master też, aranżacja jest taka jak powinna być, dobra synteza, nic więcej nie trzeba :) Jedynie co mi nie pasuje to ta świnka w 2:23, trochę się odkleja od miksu (moim zdaniem).
5/5 :)


RE: Mazen Sly - Baby - damnscrth - 20.07.2019

No to po kolei Brisk bullet czy Mazen sly? Kto jest kto? xD xD Ogólnie kawałek jest top. Taki spinning records przyjął by go bez mrugnięcia okiem ALE patrząc na to jakie kiepskie kawałki wrzucałeś do tej pory to widzę tutaj raczej zwykłe szkoleniowe poklejenie sampli i kupiony master gdzieś w profesjonalnym studiu - a to sporo robi w końcowym odbiorze wałka!!!!! ;* Czy to przypadkiem nie jest kawałek szkoleniowy z London Sound Academy ??? Traczek jest mega głośny i przy tym niesamowicie czysty. Aranżacyjnie banał. Dla mnie coś tu ziomuś nie gra by nie powiedzieć że śmierdzi. ;P :\


RE: Mazen Sly - Baby - Brisk Bullet - 21.07.2019

(20.07.2019, 17:58)damnscrth napisał(a): No to po kolei Brisk bullet czy Mazen sly? Kto jest kto? xD xD Ogólnie kawałek jest top. Taki spinning records przyjął by go bez mrugnięcia okiem ALE patrząc na to jakie kiepskie kawałki wrzucałeś do tej pory to widzę tutaj raczej zwykłe szkoleniowe poklejenie sampli i kupiony master gdzieś w profesjonalnym studiu - a to sporo robi w końcowym odbiorze wałka!!!!! ;* Czy to przypadkiem nie jest kawałek szkoleniowy z London Sound Academy ??? Traczek jest mega głośny i przy tym niesamowicie czysty. Aranżacyjnie banał. Dla mnie coś tu ziomuś nie gra by nie powiedzieć że śmierdzi. ;P :\

Zmienilem nick na Mazen Sly i takiego uzywam jako dj. Niewydaje mi sie niczym zlym to ze utwor zostal zmasterowany przez profesjonaliste.

Moze i moje utwory byly slabe, ale mialem duzo czasu na nauke. Zainwestowalem w siebie i implementuje to czego mnie nauczono. Moze pokaz cos co sam zrobiles, bo bardzo chcialbym posluchac, ale niewidze linku do twojego SC.

Niewiedzialem ze LSA ma jakies kawalki szkoleniowe. Naprawde uwazasz ze ryzykowalbym wstawienie utworu do ktorego niemam praw autorskich? xD


RE: Mazen Sly - Baby - Revnotes - 7.08.2019

Dobra robota! Myślę, że gdybyś nieco rozbudował aranżację, bo aż prosi się o jakiś bogatszy break down, trochę za dużo tych "baby", to numer spokojnie może konkurować z takim, które latają sobie na parkietach po całym świecie. Jeżeli to zasługa kursu, to zdecydowanie dobrze zainwestowałeś pieniądze. Gratuluję.