MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jakiś pomysł... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Jakiś pomysł... (/temat-jakis-pomysl)



Jakiś pomysł... - Highlander - 13.07.2019

Cześć Wam!

Z góry zaznaczam, że ten kawałek jest jeszcze w trakcie produkcji i chciałem się nim z Wami podzielić żebyście mi powiedzieli czy zmierzam w dobrym kierunku. Znajduje się tu WSTĘPNY początek oraz kawałek breaku. Zależało mi przede wszystkim na czystym brzmieniu, dobrym zmiksowaniu dołu i uniknięciu niepotrzebnego clippingu. Wiem, że jest jeszcze sporo do dodania jak np. whitenoisy, wyraźniejsze melo na początku itp., ale chciałbym się dowiedzieć jak brzmi to na Wasze ucho.

Mam nadzieję, że nie zmarnujecie tych dwóch minut. :)
Zapraszam do słuchania. Mam nadzieję, że nie zaśmieciłem działu, bo szczerze mówiąc nie wiem czy kawałki w fazie produkcji wrzucać tutaj czy gdzieś do innego działu.




RE: Jakiś pomysł... - KBK - 14.07.2019

Lead brzmi jałowo, potrzebne mu warstwowanie (Layering). Trudno się tu odnieść, bowiem nie wiem nad czym chciałbyś sie skupić w pierwszej koejności. Reverb na pianie zmniejszyłbym albo głośność albo jego długość, sporo pracy Cię czeka, najlepiej wrzuć gdy będziesz miał już coś więcej ;)


RE: Jakiś pomysł... - Highlander - 14.07.2019

Nie ma tu Leada tylko Pluck bardziej... Tak sobie teraz myślę, że rozsądniejszym posunięciem będzie chyba ściszenie trochę padów, bo wtedy i piano będzie miało więcej przebicia, ale spróbuję jeszcze z tym reverbem. Co do samej melodii nie mam jeszcze pomysłu, ale w break'u aż się prosi o vocal chopy. Problem polega na tym, że słyszę je w głowie, ale nie mam bladego pojęcia jak je wykręcić. Mam trochę sampli, ale szczerze mówiąc nie mam z czego powycinać, bo po pierwsze brakuje mi tonacji w nich, ale też sylaby i długość ich musi być różna... No i musi być to jednolity, kobiecy głos. :/ Wiem, że sporo jeszcze do roboty dlatego pytałem czy w dobrą stronę zmierzam. :)


RE: Jakiś pomysł... - Nandaken - 14.07.2019

(14.07.2019, 10:42)Highlander napisał(a): w break'u aż się prosi o vocal chopy. Problem polega na tym, że słyszę je w głowie, ale nie mam bladego pojęcia jak je wykręcić. Mam trochę sampli, ale szczerze mówiąc nie mam z czego powycinać, bo po pierwsze brakuje mi tonacji w nich, ale też sylaby i długość ich musi być różna... No i musi być to jednolity, kobiecy głos. :/
Może poeksperymentuj z autotunem? Niekoniecznie będzie to brzmiało dokładnie jakbyś chciał, ale przynajmniej będziesz miał chopy w takiej tonacji, w jakiej chcesz. Długość chopów też powinieneś bez problemów ogarnąć, bawiąc się ratio szybkości odtwarzania sampla w DAW (to co za krótkie - wydłużyć ratio i wybrzmi wolniej, co za długie - skrócić, by wybrzmiało szybciej), tylko musisz pilnować, by zmieniając szybkość odtwarzania sampla nie zmieniła Ci się wysokość dźwięku - gdzieś na pewno w DAWie masz taką opcję.


RE: Jakiś pomysł... - Highlander - 14.07.2019

Żebym to jeszcze wiedział gdzie... Chcę żeby ten kawałek brzmiał jak najczyściej i jak najbardziej profesjonalnie. Nie chcę tworzyć byle czego byleby skończyć, bo zależy mi na czystości miksu. Korzystam z FL Studio 20. Wiem, że Slicex jest świetny do robienia wycinków z gotowych vocali. Problem polega na tym, że ja już gotowe słyszę w głowie, a w podobnym głosie i tonacji raczej nie mam, a te chopy na pewno uzupełniłyby breake. Co do reszty, to jakieś melo wymyślę, bo tak jak pisałem jest jeszcze sporo do zrobienia.


RE: Jakiś pomysł... - Simon Moon - 14.07.2019

Powiem tak technicznie bym na twoim miejscu na pewno popracował, melodia jest bardzo ładna, aż szkoda by było ją zmarnować, masz potencjał, ale jeszcze sporo pracy przed Tobą, działaj, i nie poddawaj się.

Pozdrawiam.