MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Sajtrus - Picture - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Sajtrus - Picture (/temat-alternative-sajtrus-picture)



Sajtrus - Picture - Sajtrus - 15.07.2019


Przedstawiam mój obraz muzyczny, na motywie "Obrazki z wystawy" Musorskiego.
Tym razem nagrane w Cubase 10 Pro.
Pozdrawiam i zapraszam.

Poprawiona wersja:
https://soundcloud.com/user-478875997-291093232/picture-2


RE: Sajtrus - Picture - IzydorBer - 15.07.2019

Nawet fajnie to brzmi.

To jak sentymentalna podroz w zakamarki naszego ego :)

Jeszcze dodam, ze nie wiem dlaczego ale slucham ktorys raz i pierwsze skojarzenie to November Rain - Fajnie to brzmi, odpoczywam przy tym ;)


RE: Sajtrus - Picture - pumadesign - 15.07.2019

podoba się


RE: Sajtrus - Picture - jaf - 16.07.2019

Ładna melodia przewodnia, tylko na moich słuchawkach jej prawie nie słychać (jakby piano, i to słabe). Powinno być słychać wyraźnie. I właśnie melodię trzeba grać na gitarze, bo gitara przebija piano artykulacją. Nie każdy może śpiewać i nie każdy może zagrać na gitarze, dlatego to jest atut.


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 16.07.2019

@jaf
Dzięki za sugestie. Faktycznie piano dograłem za cicho. Dowód na to , że nie należy wstawiać utworu po paru godzinach pracy. Odpocząć i odsłuchać następnego dnia. Zaraz wstawię poprawioną wersję. Pozdro

Tu jest poprawka

https://soundcloud.com/user-478875997-291093232/picture-2


RE: Sajtrus - Picture - Plague - 16.07.2019

No i gitara :D Rzeczywiście poprawiona wersja brzmi lepiej. Ech te Twoje melancholijne granie :)


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 16.07.2019

Tnx Plaque, plamę dałem,ale, poprawiłem, a i tak już mam pomysł na inną wersję, bo tu jeszcze słyszę z 5 błędów. Ale to na kiedyś.:) Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Picture - Recoil83 - 18.07.2019

Coraz lepsze utwory na tym forum, w końcu coś na gitarach, nic tylko pogratulować umiejętności.


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 18.07.2019

Recoil83
Tnx za opinię.Tu umiejętnością moją było zagrać motyw Obrazki z Wystawy Musorgskiego, jak najbardziej oszczędnie. gdzie fantastyczny zespół ELO dał m.in ten utwór , na gitarze akustycznej.Grałem to kiedyś w całości na akustyku, a tu takie mnie naszło wspomnienie, i zagrane jak najbardziej oszczędnie , tylko sam motyw przewodni. Piano i chóry to dla wzmocnienia. Zabrakło dzwonów :)


RE: Sajtrus - Picture - FELIX G - 18.07.2019

Podoba mi sie. Bardzo klimatycznie, ulubiony fragment zdecydowanie 1:49 gdy wchodzi gitara elektryczna, utwor dobrze sie wtedy zaostrza.


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 19.07.2019

@FELIX G
1:49 świetne wyczucie. Bo właśnie specjalnie dałem mocniejsze metalowe brzmienie w tym momencie,żeby przynudzawo nie było. No qurde , wyczuł mnie , haha:) Tnx za spostrzeżenia. Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Picture - damnscrth - 20.07.2019

Ja napiszę ci wprost, że jest to źle zmiskowane i przede wszystkim bardzo słabo skomponowane – totalna kakofonia!!!! Gra to jakby kazdy instrument grał swoje - tam całkiem na lewo uderza talerz, co jest bez sensu – tak nie grają żywe instrumenty. Perka bez wyrazu. Serio nie jest dobrze - można by sporo błędów wymienić. Z tych ważniejszych: miks chaotyczny, instrumenty FATALNIE rozłozone w panoramie i na koniec dzwięki masz zamulone, mastera brak – zero energii w kawałku. Jeśli umiesz grać - to okej słychac jakieś szarpanie nut ale zupełnie nie umiesz tworzyć melodyjnych numerów. Asłuchalne i nudne wychodzi ci to. :| Posłuchałem sobie trochę tego na chmurce. Podsumowując ten obraz muzyczny - żeby nie przesadzić brzmi to jakby jakaś grupa meneli grała na deptaku po całodziennej bibie. ;*
I pamiętaj ty i reszta twoich kolegów NIE muszę umieszczać tutaj swoich kawałków by wam cokolwiek udowodnić. Piszę jako słuchacz a nie "producent" za którego nie jeden z was się tutaj uważa. xD xD xD I jako słuchacz wyrażam moją opinię a co z tym zrobisz i jak potraktujesz mój głos to już twoja sprawa. Pamiętaj tak naprawdę zwykły słuchacz będzie weryfikował twój "talent" a nie kółko adoracyjne. POZDRO!


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 21.07.2019

damnscrth
Krążysz jak wściekły pies. Czegoś szukasz na siłę. Wstawiłem poprawiony wałek, bo ten pierwszy skopałem, i sam się przyznałem.
Meritum- perka jest z Groove Agent 5 Steinberga.Bez wyrazu?.Talerz na lewo ? A jak jestem leworęczny ? Co to za różnica.Brak mastera? to co tam robił Izotope Ozone ?
Pozdrawiam menela. I nie pisz po pijaku.


RE: Sajtrus - Picture - Mocade - 25.07.2019

Gitar nie będę komentować bo to specjalizacja najlepsza nie tylko w kawałkach ale i jak dotąd na całym forum. W sumie przyczepiłbym się tylko do brzmienia klawiszy, trochę za głośne, plus ich.. nie wiem jak to ująć, tekstura, jest nieprzekonywująca. Za całość jednak i tak zasłużona czwórka.

Pozdrawiam.


RE: Sajtrus - Picture - Sajtrus - 30.07.2019

@Mocade
Tnx za komplementy, trochę przesada, ale miło. A piano to Boesendafer 290 Steinberga z wtyczki The Grand 3 :) Trochę masz racji co do tej głośności, jednak pasowałoby leciutko ciszej. Ale poprawkę robiłem na szybko. Pozdro