MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
SOFTWARE Jaki program do tworzenia muzyki? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: SOFTWARE Jaki program do tworzenia muzyki? (/temat-software-jaki-program-do-tworzenia-muzyki)



Jaki program do tworzenia muzyki? - Studziak - 23.07.2019

Witam. Chciałbym sie zapytać jaki program najlepiej użyć do tworzenia muzyki. Jak narazie tworze w abletonie live ale mi sie to całkowicie nie sprawdza jako program. Będe posiadał Novation Lauchkey 25 i chciałbym poszukać jakiegoś fajnego programu do fajnego tworzenia. Co polecacie? i jakie są wady i zalety tych programów?


RE: Pytanko - Voel - 23.07.2019

Pytanie jest zbyt ogólne. Pościągaj wersje demonstracyjne różnych programów (Daw'ów) i się przekonaj, jaki program będzie pasował Ci najbardziej. Każdy program ma inny feeling. To który Daw, będzie ci pasował, zależy od Ciebie i twoich upodobań. A w kwestii wad i zalet, poszukaj jakichś tutoriali na yt, które to omówią. Nikt Ci tego nie napisze 'krótko', bo trzeba by pisać i pisać. Pozdrawiam


RE: Pytanko - Revnotes - 24.07.2019

Trudno doradzić kompletnie nie znając Twoich preferencji co do DAW. Co konkretnie nie podoba Ci się w Abletonie?

Najczęściej każdy użytkownik zachwala swój DAW (kupił, używa i działa ot co). Proponuję obejrzeć na YT jakieś krótkie poradniki, czy po prostu nagrania, prezentujące workflow każdego, którym jesteś zainteresowany. W następnej kolejności pobrać demo i samemu sprawdzić. Poza tym możesz od razu wykluczyć te, na które Cię zwyczajnie nie stać, zaoszczędzisz trochę czasu.


RE: Pytanko - DelianoCarl - 24.07.2019

Dla mnie najlepszym i najwygodniejszym programem jest Cubase. Ale każdy lubi co innego. Niedawno zainstalowałem sobie Abletona, ot tak na spróbowanie. Również fajny soft, ale dla mnie te ikonki i wszystko inne jest trochę za małe. Dla początkującego myślę, że FL jest najlepszą opcją.


RE: Pytanko - Revnotes - 25.07.2019

(24.07.2019, 16:02)DelianoCarl napisał(a): Dla początkującego myślę, że FL jest najlepszą opcją.

Dlaczego? FL jest inny niż pozostałe DAW'y. Mój znajomy zaczynał od Abletona i kompletnie nie jest w stanie przestawić się na prace w FL. Ja odwrotnie. Po latach spędzonych z FL, nie byłem w stanie przesiąść się na Abletona i wspólne posiadówki, choć fajnie, to jednak od strony produkcji mocno mnie męczyły, bo w Abletonie, żeby coś wykonać musiałem poświęcić sporo więcej czasu. Nie wydaje mi się, żeby któryś DAW był przystępniejszy dla początkującego. Po prostu na początku przygody z tworzeniem wyrabiamy sobie pewne nawyki, których nie zawsze później jesteśmy w stanie się wyzbyć. To mocno indywidualna sprawa.


RE: Pytanko - DelianoCarl - 25.07.2019

Chodzi mi o to, że FL dla początkującego ma najbardziej przyjazny interfejs i intuicyjny workflow.
Tak sądzę ja i wielu innych. Oczywiście nie musimy mieć racji ale chyba coś w tym jest ;)
Oczywiście, w FL można stworzyć w pełni profesjonalny bardzo dobrze brzmiący utwór.

Chodzi mi też o łatwe dodawanie instrumentów, sampli, wtyczek itd. ogólnie chodzi o poznanie samego procesu tworzenia i poznania pewnych panujących zasad w tworzeniu. Ja również zaczynałem na FL.
Dokładnie wersja Fruity Loops 3.5.6. Ale przesiadłem się na Cubase.
I dla mnie jest to najlepszy program. Nie wyobrażam sobie pracy na innym.
Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie, że chcąc zrobić coś w Abletonie musiałem wykonać trzy kliknięcia a w Cubase jedno. Strasznie męczące. Bardzo mało opcji ustawień itd. Zresztą np taki Pro Tools, Cubase zawsze były do przodu w stosunku do innych DAW.


RE: Pytanko - Sajtrus - 27.07.2019

Fl Studio- program potężny, do każdej muzy. Ma świetną opcję , można nagrywać w danej chwili , albo midi, albo od razu w audio, co w innych DAW jest nie do przeskoczenia, oprócz Reapera, który ma tą samą możliwość od razu. Dlaczego to jest ważne? Bo ścieżka w audio nie pożera procka, tak jak synthy. W Cubase trzeba robić osobny mixdown, a to już trwa. W Abletonie można wysłać midi do audio, ale w tych 8 ścieżkowych Abletonach, które rozdają przy każdej okazji, co można zrobić?.Trzeba zamrażać. Wg mnie największy workflow ma Reaper. Na próbę 60 dni za darmo. A płatny jest b tani. Zamrażanie ma od razu, owszem nie ma własnych instrumentów, ale łyka wszystkie VST i VSTi jak leci. 32bit- których teraz pojawiło się masa za free, 64 bit oczywiście. Co 2 tygodnie aktualizacje. Cubase jest b stabilny i ma te brzmienia, ale jest dość drogi. Reasume- polecam Reapera i dowolne wtyczki free. I to będzie działać za zero złotych:) A jak jest kasa to FL Sudio, bo to b poważny program, tyle , ze b drogi :(.. I aż do znudzenia powtórzę, najważniejszy jest workflow, a nie zastanawianie się o tso chodzi w tym progsie. No i Reaper ma polskie menu, co znacznie ułatwia zrozumienie, co się dzieje. A z czasem docenisz P. Studziak co to jest workflow. Narzędzie ma Ci służyć , a nie odwrotnie.


RE: Pytanko - OProject - 27.07.2019

W Fl studio wszystko działa na zasadzie okien jak w windowsie.
W wiekszosci dawów wszystko jest przypięte xd
Sciągnij sobie demka wszystkich i przetestuj, co ci podpasuje używaj na stałe ;)


RE: Pytanko - Plague - 27.07.2019

No i wiadomo wielkim plusem FLa jest to, że jak kupisz ten daw, to każdy następny w najnowszej wersji masz za darmo do pobrania. To naprawdę wielki atut.


RE: Pytanko - kkokosz - 30.07.2019

FL Studio fajny, ale rzeczywiście doradzałbym sprawdzenie kilku DAWów, skoro już Ableton nie podchodzi. Zakładam, że chodzi o Windowsa, więc na pewno do sprawdzenia dałbym Reapera i Cubase, do tego FL (bo fajny i inny - a nuż się workflow spodoba).