MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Strange Sounds - Sweet Dreams - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Strange Sounds - Sweet Dreams (/temat-electronica-strange-sounds-sweet-dreams)



Strange Sounds - Sweet Dreams - Recoil83 - 24.07.2019

Taki utwór skomponowałem, prawie całość gra sampler Independence, brzmienia własne.






RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - hudson462 - 25.07.2019

Cześć ;) Ciężko wyłapać w tym utworze jakiekolwiek błędy, więc po prostu napiszę co mi się spodobało :P Przedewszystkim brzmienie pluckowatego bassu naprawdę przypadło mi do gustu- czuć w nim chrupkość i miękkość zarazem. Stopa bardzo fajnie wtapia się w resztę dzięki temu, że nie ma wyraźnego transjentu- mimo, że nie jest ona jako tako słyszalna to czuć ją przez co wzmacna rytm. No i melodia/ harmonia w końcówce (od 2:27) bardzo mi się podoba. Zostawię 5. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - agro - 25.07.2019

2Jeżeli mogę, w mojej głowie od razu powstało silne wrażenie że moment od 2:27 mógł by być motywem głównym piosenki, powtórzony dwa razy w ciągu jej trwania, między nim mogły by się nadawać do budowy napięcia właśnie te elemnety które się dzieją przed 2:27. Dla mnie by to było wręcz idealne.
Bass troszkę przynudza, po za tym nie mam zastrzeżeń :)

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Voel - 25.07.2019

Witam
Słuchając tego tracka przypomniał mi się świetny soundtrack z jednej takiej gierki: https://www.youtube.com/watch?v=CZoj94pNM-w Twój utwór właśnie trochę przypomina mi jeden traczek z tego ost, tylko nie chcę mi się tego szukać :) Osobiście jak dla mnie mogłoby nawet nie być perkusji i też by fajnie całość brzmiała. Fajny dobór brzmień. Klimat jak dla mnie jest bardzo baśniowy, pomimo tego, że tutaj chyba sama elektronika jest. Traczek klasa, daję 5. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Sajtrus - 25.07.2019

Od miesiąca obserwuje Autora, bo jak można na darmowych VST takie barwy uzyskiwać.Tak Independence. To chyba jednak zasługa pracowitości i co tu dużo gadać , inteligencji.Bo w muzie elektronicznej , klocków składanych , tysięcy elektronicznych brzmień , można się już dziś pogubić. No i przede wszystkim zmysłu muzycznego. W tym utworze wszystko jest bardzo gustownie zagrane , bez przesady. Zrównoważone. Przyjemne w odsłuchu. Full relaks.Muzycznie nie za bardzo,taki delikatny temat, żeby był jakiś, ale za całość dam 5. Pozdro


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Mocade - 26.07.2019

Wyrabiasz sobie powoli dobrą zaufaną markę, już po samym nicku można spodziewać się jakości. Wizji tylko nie rozumiem. W sensie, nie mogę czasem połączyć tych ładnych krajobrazów z muzyką elektroniczną, użyte dźwięki dają odczucie bardziej futurystyczne, technologia, cybernetyka, wysokie iglice cytadel tonących w blasku słońca, coś takiego. To jednak małe piwo. Już w pierwszych sekundach rytm wciąga dając progresji i kolejnym sekcjom robić swoje. W ostatnich dniach wstawiłem stanowczo za dużo piątek. xD

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Recoil83 - 26.07.2019

@hudson462, @agro, @Voel, @Sajtrus, @Mocade, ten bass synth naprawdę robił mi bałagan w miksie, ale znalazłem sposób żeby go tam umieścić.
Nad brzmieniami pracowałem ponad 3 miesiące, wklepywałem klawisz po klawiszu do samplera, także najnudniejszą część mam za sobą. Dziękuję za odsłuch i opinię, oraz to że komuś te wypociny podeszły.


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - boryskuczkowski - 27.07.2019

Tak, motyw od 2:28 jest piękny, well done.


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Wasp - 4.08.2019

pierwsze na co zwraca się uwagę to fajne basiwo.. ciepłe jak z analogu
perka nie krzyczy do uszu jest stonowana.. to jakaś beat maszyna ?
a dzięki tym akordom na padzie i arpie, kawałek bardzo pasuje do tego bajkowego zdjęcia w video na YT


RE: Strange Sounds - Sweet Dreams - Plague - 18.08.2019

Nie pasuje mi tutaj ten bas-synth brzmieniowo. I mam ten sam problem co Mocade - ciężko mi połączyć w głowie w tym wypadku elektronikę z barwną muzyką. Poza tym wszystko ładnie płynie, stopka świetnie wtopiona w mix.