MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Helheim (Noise) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Helheim (Noise) (/temat-ambient-niflheim-helheim-noise)



Niflheim - Helheim (Noise) - Niflheim - 31.07.2019

Witam dzisiaj chciałbym podzielić się z wami moim najnowszym utworem. Mam nadzieję, że nikt nie straci słuchu :v.



(22.07.2019, 1:18)Voel napisał(a): [...]
Ano i dawaj jakieś swoje dark-ambienty nowe, bo mało w dziale...

A słowo stało się ciałem...

Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - Mocade - 31.07.2019

Odległe, mocno podziemne. (może taka sugestia po obrazie) Każda niska nuta w środkowej sekcji dobrze nakreślona pomimo pogłosu w którym tonie. Coś tylko w 1:28 z płynnością nie pykło, plus momentami miks wchodzi na przester. (3:09, 3:37, 3:44) Domyślam się jednak że musiał być gdzieś kompromis między szumem i brzmieniem, a to zwyczajnie jedno z rozwiązań. Czuję że można powiedzieć jeszcze coś o miksie ale niech zrobi to ktoś bardziej ogarnięty coby dał bardziej szczegółowe wskazówki. Mimo to praca całkiem przyzwoita, chętnie ją skolekcjonuję. Czwórka.

Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - Wasp - 4.08.2019

Brzmi jak Czarnobyl nocą
wszędzie biegają zmutowane wilki... wszędzie jest promieniowanie
na początku jest bardzo niemelodyjnie.. potem pokazuje się jakiś pad
ofkors 5/5 za to


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - suds - 4.08.2019

do tego co powiedział Mocade o płynności w 1:28 dorzucę jeszcze moment w 1:00 - brakuje mi na tym zanikającym dźwięku jakiegoś długiego szerokiego pogłosu. ogólnie co do miksu nie mogę się przyczepić, w stereo to wszystko ładnie lata, może uzupełniłbym tylko suby i wysokie częstotliwości odpowiednio głośnym, bardzo niskim pulsującym basem i jakimś ostrym szumem/zgrzytem. nie zauważyłem przesterów tho

bardzo ładne tekstury, słychać że mocno się przyłożyłeś. w sumie bardziej mi się podoba pierwsza część, bo jest taka nieokreślona i tajemnicza, a po wejściu pada wszystko robi się już bardziej oczywiste. całość jednak pierwsza klasa, świetny klimat!

to niby-FM koło 2:11 skojarzyło mi się z demo Akai VX-600 od Jexusa, od tego momentu w linku ale szczególnie od 3:45 http://youtu.be/ApdBzbfd8i4?t=201 (polecam ogólnie wszystko od niego, niesamowity gość)


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - michxxy - 5.08.2019

Ja przepraszam kolegę ale za bardzo sie nie rozpiszę w chwaleniu bo dla mnie jest to po prostu nudne - nawet na taki gatunek bo to chyba dron albo jakos tak. Ale rozumiem że to Twoja wizja. Mi zupełnie taki klimat nie siedzi i nie chodzi mi tutaj o te tekstury i szumy jak piszą koledzy bo to składowa dźwięków ale brakuje tutaj energii!!! Tak jak np. w czasie oglądania jakieś sceny w filmie. Miks wyszedł bladziutki - są strassznie ciche niektóre momenty i bez jakis akcentów - po to aby słuchacz miał czego posłuchać - a nie jednej linii tego samego. Nie rozumiem także zabiegu tak mocnego przejścia stereo w jeden kanał – mi się to nie podobało i zepsuło końcówkę. Słabe 3. Pozdrawiam!


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - Recoil83 - 5.08.2019

Przyspieszyłem sobie ten kawałek x4 żeby sprawdzić co to, nic nie odkryłem, czyli kompozycja w całości twoja, w sumie to trochę się tutaj dzieje tylko że powoli jak na ambient przystało, dobry utwór.
Co do kolegi wyżej, jak coś mi się nie podoba to nawet tego nie ruszam, nie słucham i nie oceniam mając na koncie jeden temat w dodatku bez twórczości własnej.


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - jaf - 14.08.2019

Brak motywu. Słowo stało się ciałem, ale należy to wyrazić bardziej podniośle. Musiałaby to być jakaś niezwykle piekna melodia przewodnia.


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - suds - 15.08.2019

jaf, zauważ że nie wszystko musi być popowym przebojem, inaczej muzyka byłaby trochę nudna ;) mi się podoba brak wyrazistej melodii tutaj, pierwsze skrzypce grają nie nuty a tekstury, brzmienia, efekty. chyba ciężko oczekiwać melodii po gatunku takim jak noise


RE: Niflheim - Helheim (Noise) - Voel - 28.08.2019

Witam
Sama idea mi się podoba, tego utworu słuchałem już kilka razy, na przestrzeni kilku dni. Co mogę powiedzieć, to na pewno tu brakuje gęstości, brak dolnych rejestrów to chyba pierwsza rzecz którą można wyłapać, po odsłuchu, i którą trzeba poprawić. Jednakże jeśli lubisz tracki z nie za dużą ilością dołu, to ok. ale jednak trochę tu tego pasma brakuje :>. Taka jak wspomniał Mocade w komentarzu na sc moc jest, ale gdzieś dalej- na dalszym planie.
Gostek co komentuje, a nic nie wrzucił, radzę go olać, bo rady takiego typu, są o kant dupy potłuc.
Co do dołu jeśli Ci wywala dużo rezonansów pad, albo zestreczowana tekstura, to fajny trick, który mogę polecić to robienie 'dziur' korektorem, w pasmach- band stop(eq2)/notch filter(inne korektory), po czym uzupełnić powstały 'wyłom' rewerbem, albo inną teksturą. W sumie prosty trick, a daje masę możliwości w manipulowaniu contentem w takim gatunku. Oczywiście nie chcę się mądrzyć, a tylko przekazuję fajną metodę, którą podpatrzyłem, w jakimś bieda tutorialu(samemu na coś tak prostego ciężko wpaść- przynajmniej tak było w moim wypadku). Wracając do utworu klimat, mi się podoba, jak również te przeszkadzajki, które brzmią jak jakieś lecące kamienie. Mocy trochę mało, ale czuć te podziemia :> Całość wprowadziła mnie w fajny trans.
Daję 4. Pozdrawiam.