MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Lostverx - Wild Files - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Lostverx - Wild Files (/temat-electronica-lostverx-wild-files)



Lostverx - Wild Files - LOSTVERXX - 4.08.2019

Cześć, jestem ciekaw co myślicie o tym kawałku.




RE: Lostverx - Wild Files - suds - 4.08.2019

cześć!

na początku progresja całkiem fajna, ale square ma zbyt prostą melodię - urozmaiciłbym ją albo dorzuciłbym jakiś lead, chociaż ten niższy dźwięk grający pod nim ma fajną melodię i świetne brzmienie, mam mocne skojarzenia z klimatem z "Black Celebration" DM, więc tu ode mnie duży plus :D jednak do 2:35 jest nudno, niby coś tam się zmienia, ale zbyt mało, żeby zwrócić uwagę. za to break jest ładny, tak samo fragment od 3:18, podoba mi się ten dysonans w basie

poza tym, perkusja jak dla mnie zbyt prosta, i w brzmieniu i w rytmie - miłoby było dorzucić trochę synkopów i brzmień spoza paczek od VENGEANCE ULTIMATE EDM :v

ogólnie kawałek jest zdecydowanie zbyt skompresowany - nie ma praktycznie żadnej przestrzeni, w której dźwięki mogłyby oddychać, a słuchacz mógłby się choć na chwilę zrelaksować (bo muzycznie jest napięcie); szczególnie perkusja jest mocno ściśnięta, a z wejściem hihata na szesnastkach robi się jeszcze ciaśniej. z tego co słyszę na basie jest pogłos, i to też na pewno dokłada cegiełkę do zamulenia całości. generalnie na wielu brzmieniach jest za dużo pogłosu i za mało korekcji - zaprzyjaźnij się z EQ, będziecie dobrymi partnerami


RE: Lostverx - Wild Files - LOSTVERXX - 5.08.2019

@suds, dzięki piękne za dość szczegółowe wyjaśnienie co i jak Beer^^

Muszę się dokładnie wczytać w ostatni akapit, bo faktycznie trochę za bardzo przesadziłem z efektem i kompresją. Popracuję nad tym. ^D


RE: Lostverx - Wild Files - Mocade - 13.08.2019

Perka skromna ale rozumiem że braki miały nadrobić intensywne synthy, w tym wypadku proponuje je odrobinę podgłośnić jednocześnie wycofując podkład. Nie mam nic przeciw prostocie aranżu bo jak na 4 minuty to utwór schodzi całkiem długo. Czwórka.

Pozdrawiam.


RE: Lostverx - Wild Files - jaf - 14.08.2019

Jedyny ciekawy fragment to jak pojawia się piano jako melo, tyle że prawie go u mnie nie słychać. Ciekawie jest tylko wtedy, gdy jest jakiś motyw przewodni, zrozumcie to, panowie. Melodia odzwierciedla waszą duszę, nie podkład, bo podkład można puścić z keyboardu i też pójdzie. Ale jak zrobisz na tym podkładzie niepowtarzalną melodię, to słuchacz zapomni podkład, a gwizdał przy goleniu będzie twoją ideę. O to tu chodzi.


RE: Lostverx - Wild Files - LOSTVERXX - 15.08.2019

Dokładkie @jaf, dlatego znane utwory bez wokalu brzmią tak sobie. Można to sobie wyobrazić w czasie słuchania, jak by to było. Popowe kawałki są przeciętne, gdyby nie wybitny głos wokalistki/ty. To samo z melodią przewodnią, zgadzam się. W tym kawałku faktycznie trochę za bardzo poszedłem w podkład.


RE: Lostverx - Wild Files - Recoil83 - 15.08.2019

Mi ta sekwencja syntezatora na początku przypomina trochę utwór "Go West" od PSB a dokładnie jego końcówkę, podoba mi się że sekwencje przez cały utwór się zmieniają łącznie z pianinem pod koniec, ciekawa pozycja.