MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mike Ost - Lost Tapes - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mike Ost - Lost Tapes (/temat-electronica-mike-ost-lost-tapes)



Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 4.08.2019

Cześć

Oto moja najnowsza EP'ka, minialbum. Gatunek Synthwave ale nie tak typowy. Przynajmniej starałem się aby nie był. Dajcie znać co myślicie :)










RE: Mike Ost - Lost Tapes - PureInstinct - 4.08.2019

Widzę, ostatni sezon na Netflixie pewnego serialu budzi silne doznania. Dla mnie mega. Nie myśląc nawet o tym skojarzeniu - muzycznie jest pięknie, emocje pięknie zaprojektowane, każdy utwór przekazuje coś swojego i robi robotę. Zakochany jestem w utworze 'Change'.
Ogólnie dźwięk otoczenia głównie działa jako szum - ale jest to satysfakcjonujące, miesza się to z odczuciem starych nagrań. Jednak reszta miksu? Dla mnie mega. Czysto, schludnie, dużo dobrej jakości pogłos... perfecto.

I to ja kocham w tym forum. Kiedy trafiają się takie perełki <3 Liczę, że trafisz ze swoją EP'ką w dobrą grupę docelową i uzyskasz pogłos - bo to na prawdę bardzo dobry album.
(Dla mnie może i nawet najlepszy, jaki słyszałem na tym forum)

Świetna robota, Mike! :)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - michxxy - 5.08.2019

Posłuchałem sobie tego albumu. Bo bardzo lubię ten gatunek i muszę napisać ze miks całkiem fajny Ci wyszedł. Wszystko gra dość dobrze ale czasami częstotliwości się nakładaja i powstaje taki jaby mini nieład. Albo perkusja wali po uszach albo pisk syntezatorów staje się trudny do zniesienia. Natomiast basowo jest ładnie. Płytka w stylu lat 90tych. Jako całość troche schematyczna - bez jakiś oryginalnych elemenow i jak dla mnie do jednego odsłuchu potem przerwa i może powrót do pojedyńczych numerów. Jak mogę Ci doradzić to pracuj nad melodiami bo wchodzi czasami coś pięknego by zaraz po dropie zepsuć wszystko dźwiękami rodem disco polo. Wkłąd pracy doceniam na pięc ale ogólne wrażenie niestety na 3.5. Dam czwórkę. Pozdrawiam! Beer


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 5.08.2019

(4.08.2019, 19:27)PureInstinct napisał(a): Widzę, ostatni sezon na Netflixie pewnego serialu budzi silne doznania. Dla mnie mega. Nie myśląc nawet o tym skojarzeniu - muzycznie jest pięknie, emocje pięknie zaprojektowane, każdy utwór przekazuje coś swojego i robi robotę. Zakochany jestem w utworze 'Change'.
Ogólnie dźwięk otoczenia głównie działa jako szum - ale jest to satysfakcjonujące, miesza się to z odczuciem starych nagrań. Jednak reszta miksu? Dla mnie mega. Czysto, schludnie, dużo dobrej jakości pogłos... perfecto.

I to ja kocham w tym forum. Kiedy trafiają się takie perełki <3 Liczę, że trafisz ze swoją EP'ką w dobrą grupę docelową i uzyskasz pogłos - bo to na prawdę bardzo dobry album.
(Dla mnie może i nawet najlepszy, jaki słyszałem na tym forum)

Świetna robota, Mike! :)

Muszę się w końcu zabrać za ten serial, bo nigdy nie widziałem, a każdy o tym wspomina. Jednak nie będę ukrywał, że inspiracja była ale filmem "Summer of 84" polecam :
Bardzo dziękuję, że tak się podoba, naprawdę :) Szczególnie "Change" mnie zdziwił, ten utwór 3 razy lądował w koszu. Dzięki jeszcze raz ;)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 5.08.2019

(5.08.2019, 11:22)michxxy napisał(a): Posłuchałem sobie tego albumu. Bo bardzo lubię ten gatunek i muszę napisać ze miks całkiem fajny Ci wyszedł. Wszystko gra dość dobrze ale czasami częstotliwości się nakładaja i powstaje taki jaby mini nieład. Albo perkusja wali po uszach albo pisk syntezatorów staje się trudny do zniesienia. Natomiast basowo jest ładnie. Płytka w stylu lat 90tych. Jako całość troche schematyczna - bez jakiś oryginalnych elemenow i jak dla mnie do jednego odsłuchu potem przerwa i może powrót do pojedyńczych numerów. Jak mogę Ci doradzić to pracuj nad melodiami bo wchodzi czasami coś pięknego by zaraz po dropie zepsuć wszystko dźwiękami rodem disco polo. Wkłąd pracy doceniam na pięc ale ogólne wrażenie niestety na 3.5. Dam czwórkę. Pozdrawiam! Beer

Hej, dzięki. Wiesz, zdaję sobie sprawę z niedoskonałości, nawet je słyszę, a kilka z nich nie daje mi spokoju. Niektóre słyszałem, jeszcze na etapie produkcji ale każda próba poprawy odbierała pierwotny przekaz, historię. Postanowiłem wypuścić niedoskonałe dzieło, wiedząc, że nim doprowadzę je ideału to wyląduje w szufladzie, na zawsze. Możesz mieć jednak pewność, że każdy kolejny utwór będzie tylko lepszy ;)
Jeśli chodzi o melodie to fakt, nie jest to arcydzieło ale że disco polo? to nie mage się zgodzić. Tego gatunku, tak bardzo nie cierpię, że nawet 1 sekunda powoduje u mnie frustrate :D


RE: Mike Ost - Lost Tapes - Recoil83 - 5.08.2019

Zostawiłem sobie czas i przesłuchałem całość, stwierdzam że to solidnie zmiksowane kompozycje, cały czas się zastanawiam czy użyłeś tutaj Yamahy CS-80, bo tylko ten instrument brzmiał w ten sposób. Nie ma mam tutaj faworyta całość mi się podoba, brzmienia retro takie preferuję.


RE: Mike Ost - Lost Tapes - Sajtrus - 5.08.2019

Porządna produkcja. Trochę dużo tu schematów, ale zgrabnie podane. Summer Evening 87 mi podszedł, może z uwagi na tesknotę za tym rechotem żab .Piąteczka. Pozdrawiam


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 7.08.2019

(5.08.2019, 17:15)Recoil83 napisał(a): Zostawiłem sobie czas i przesłuchałem całość, stwierdzam że to solidnie zmiksowane kompozycje, cały czas się zastanawiam czy użyłeś tutaj Yamahy CS-80, bo tylko ten instrument brzmiał w ten sposób. Nie ma mam tutaj faworyta całość mi się podoba, brzmienia retro takie preferuję.

Nie fizycznie, ale Analog Lab daje radę :) pozatym dobrze potraktowy Sylenth1 zabrzmi bardzo retro, plus filtry taśmowe.
Wielkie dzięki :)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 7.08.2019

(5.08.2019, 17:59)Sajtrus napisał(a): Porządna produkcja. Trochę dużo tu schematów, ale zgrabnie podane. Summer Evening 87 mi podszedł, może z uwagi na tesknotę za tym rechotem żab .Piąteczka. Pozdrawiam

Dzięki! Też lubię ten utwór ;)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - agro - 8.08.2019

Taki troche komętarz na siłę, przy robieniu sosu
Za samo uzyskanie magicznych klimatów, gratulacje. Synthy brzmią bardzo fajnie.
1 Relaxik
2 Chyba najlepszy i najbardziej emocjonalny i klimatyczny kawałek, który w tym gatunku najbardziej mi podchodzi.
3. Jeżeli chodzi o odczucia to taki łagodny kawałek, takie brzdękanie :D choć lekka ciufa jest.
4. Chillujący kawałek, choć te momenty "grozy" odbijają się mocnym akcentem, w sumie mieszane odczucia ale ok.
5. Ostatni utwór, rozumiem kombinacje ale nie wyszła, nie spina mi się to jako całość ale jako odskocznia na zakończenie hmmmm

Cóż wszystko brzmi tak bardzo poprawnie a mi właśnie brakuje takiego pazurka autora, nieprzewidzianego ruchu, być może swojego podpisu...

Jeszcze raz gratuluje uzyskanego klimatu, wręcz zatapiania się w nim :D


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 10.08.2019

(8.08.2019, 13:21)agro napisał(a): Taki troche komętarz na siłę, przy robieniu sosu
Za samo uzyskanie magicznych klimatów, gratulacje. Synthy brzmią bardzo fajnie.
1 Relaxik
2 Chyba najlepszy i najbardziej emocjonalny i klimatyczny kawałek, który w tym gatunku najbardziej mi podchodzi.
3. Jeżeli chodzi o odczucia to taki łagodny kawałek, takie brzdękanie :D choć lekka ciufa jest.
4. Chillujący kawałek, choć te momenty "grozy" odbijają się mocnym akcentem, w sumie mieszane odczucia ale ok.
5. Ostatni utwór, rozumiem kombinacje ale nie wyszła, nie spina mi się to jako całość ale jako odskocznia na zakończenie hmmmm

Cóż wszystko brzmi tak bardzo poprawnie a mi właśnie brakuje takiego pazurka autora, nieprzewidzianego ruchu, być może swojego podpisu...

Jeszcze raz gratuluje uzyskanego klimatu, wręcz zatapiania się w nim :D

Wielkie dzięki za opinie. Bardzo przydatne spostrzeżenia. No właśnie ten pazur, nieprzewidziany ruch miał być ostatnim utworem. Po przerwie, sam nie wiem co miałem na myśli tworząc go. Poleciałem trochę ale cóż. Lubię w jakiś tam sposób wychodzić poza schemat i próbować z czymś kompletnie innym. Moja muzyka jest tworzona bardzo na luźne i z dość sporym dystansem.

Po tylu latach, borykania się z wytwórniami brakowało mi takiego luzu. Chciałem w końcu po prostu przenieść to co siedzi w głowie na dźwięk. Dlatego też technicznie jest jak jest bo jakby nie mam żadnego wzoru, schematu który by mi mówił jak to finalnie brzmieć powinno.
I dobrze :)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - aqmoolator - 11.08.2019

Musiałem sobie zrobić trzy podejścia do Twojej epki. Nie dlatego, że coś z nią nie tak :) Ale chciałem być maksymalnie obiektywny i bez niepotrzebnych emocji wyrazić swoją opinię. Pierwsze przesłuchanie wkręciło mnie tak, że bez wahania wystawiłbym 5 za każdy z tych utworów. Po kilku dniach i trzecim odsłuchaniu wystawię 5 i nadal daję ją bez wahania :) Zacznę od tego, że całość bardzo mi się podoba i trafia w mój gust idealnie. Trochę moi faworyci pozamieniali się miejscami i teraz bardziej doceniam na przykład ostatnią, filmową wręcz, kompozycję. Wszystkie są na bardzo wysokim poziomie i wiele bym dał, żeby usłyszeć je na innym niż soundcloud serwisie, który ( mam wrażenie ) nieco masakruje jakość utworów. Bardzo typowa dla gatunku epka. Z dobrze dobranymi barwami i klimatycznym miksem. Świetna robota! Powodzenia i tony pomysłów :)


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 11.08.2019

(11.08.2019, 19:27)aqmoolator napisał(a): Musiałem sobie zrobić trzy podejścia do Twojej epki. Nie dlatego, że coś z nią nie tak :) Ale chciałem być maksymalnie obiektywny i bez niepotrzebnych emocji wyrazić swoją opinię. Pierwsze przesłuchanie wkręciło mnie tak, że bez wahania wystawiłbym 5 za każdy z tych utworów. Po kilku dniach i trzecim odsłuchaniu wystawię 5 i nadal daję ją bez wahania :) Zacznę od tego, że całość bardzo mi się podoba i trafia w mój gust idealnie. Trochę moi faworyci pozamieniali się miejscami i teraz bardziej doceniam na przykład ostatnią, filmową wręcz, kompozycję. Wszystkie są na bardzo wysokim poziomie i wiele bym dał, żeby usłyszeć je na innym niż soundcloud serwisie, który ( mam wrażenie ) nieco masakruje jakość utworów. Bardzo typowa dla gatunku epka. Z dobrze dobranymi barwami i klimatycznym miksem. Świetna robota! Powodzenia i tony pomysłów :)

WOW ! :O twoje podejście mnie zdumiewa. Naprawdę jestem zdumiony jak wielką uwagę przyłożyłeś do do mojej muzyki. Dziękuję Ci ! Ostatni utwór jest ciężki i trzeba dać mu 2 szanse hehe jedni go nienawidzą inni lubią, ja staję się bez stronny bo jako twórca nie potrafię tego słuchać.
Tak SoundCloud niszczy, a już szczególnie takie nagranie z dużą ilością szumów, przesterów i saturacji. Tutaj jest też dużo mojej winy bo nie zadbałem o poziomy LUFS przy masterignu. Jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że najgorzej brzmi to na SoundCloud i Spotify, a najlepiej n Youtube i tutaj mamy szczęście bo EP'ka załapała się na promocję na świetnym kanale. Zapraszam do odsłuchu, raz jeszcze :)



RE: Mike Ost - Lost Tapes - Mocade - 13.08.2019

Ode mnie krótko: Solidny, profesjonalny album, masz skill i z niego korzystasz, to najważniesze. "Sunset Funfair" zdecydowanie moim faworytem, koniec jest niszczący, (w pozytywnym sensie) i aż szkoda że nie ma jeszcze kilkudziesięciu sekund w takim spowolnieniu. Naturalnie piątka, powodzenia ze sprzedażą.

Pozdrawiam.


RE: Mike Ost - Lost Tapes - jaf - 14.08.2019

My się nie rozumiemy. Dla mnie to bardzo fajny podkład pod jakieś melodie, które jeszcze nie powstały. Kluczem jest melodia przewodnia. Jak nie masz melodii, nie robisz podkładu, bo po co? Ty natomiast zrobiłeś utwory (nie przesłuchałem wszystkich) jakby wycięto z nich jakieś fajne melodie. To co, melodie ma ktoś zrobić za ciebie? To tak jakby malarz zrobił tło obrazu, a swojej dziewczyny nie namalował. Podziwianie samego tła nie ma sensu.


RE: Mike Ost - Lost Tapes - suds - 15.08.2019

jaf, powiedz to impresjonistom

ja też może nie będę się rozpisywał nad każdym drobnym szczegółem, dość powiedzieć że brzmienia są przekonujące, klimat ładny, niby typowy synthwave inspirowany Comem Truise'em, Kavinskym i kasetami, ale użyłeś miejscami mniej oczywistych barw (jak acid w Summer Evening 87), które są fajnie połączone z organicznymi tłami i gitarami. miks brzmi świetnie.

osobiście najbardziej podoba mi się Get Outta My Way. dobra robota!


RE: Mike Ost - Lost Tapes - MikeOst - 17.08.2019

(13.08.2019, 19:52)Mocade napisał(a): Ode mnie krótko: Solidny, profesjonalny album, masz skill i z niego korzystasz, to najważniesze. "Sunset Funfair" zdecydowanie moim faworytem, koniec jest niszczący, (w pozytywnym sensie) i aż szkoda że nie ma jeszcze kilkudziesięciu sekund w takim spowolnieniu. Naturalnie piątka, powodzenia ze sprzedażą.

Pozdrawiam.

Dzięki, cieszę, się że końcówka przypadła do gustu, i że ktoś w ogóle zwrócił uwagę hehe

Cytat:My się nie rozumiemy. Dla mnie to bardzo fajny podkład pod jakieś melodie, które jeszcze nie powstały. Kluczem jest melodia przewodnia. Jak nie masz melodii, nie robisz podkładu, bo po co? Ty natomiast zrobiłeś utwory (nie przesłuchałem wszystkich) jakby wycięto z nich jakieś fajne melodie. To co, melodie ma ktoś zrobić za ciebie? To tak jakby malarz zrobił tło obrazu, a swojej dziewczyny nie namalował. Podziwianie samego tła nie ma sensu.

Nie doszukiwałbym się głównej chwytliwej, melodii w tej muzyce. To nie jest muzyka, która wpada w ucho tylko taka, której słuchając masz się poczuć w odpowiedni sposób. To bardziej jak ambient, lo-fi, kanał Blume, Atral Throb etc

Podziwianie samego tła obrazu, dla mnie absolutnie ma sens i mówię to jako ogromny fan filmu "Drive" gdzie urzekły mnie zwykłe sceny "niczego"

Cytat:jaf, powiedz to impresjonistom

ja też może nie będę się rozpisywał nad każdym drobnym szczegółem, dość powiedzieć że brzmienia są przekonujące, klimat ładny, niby typowy synthwave inspirowany Comem Truise'em, Kavinskym i kasetami, ale użyłeś miejscami mniej oczywistych barw (jak acid w Summer Evening 87), które są fajnie połączone z organicznymi tłami i gitarami. miks brzmi świetnie.

osobiście najbardziej podoba mi się Get Outta My Way. dobra robota!

To prawda, typowy synthwave, powiedział już co miał powiedzieć, moim zdaniem.
Ciesze, się że ostatni utwór doczekał się uznania. Dzięki !