MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) (/temat-other-julia-kurszewska-x-barthus-milczeniem-barthus-remix)



Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - barthus - 7.08.2019

Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix)




RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - suds - 7.08.2019

trochę za długi wstęp, szczególnie ta część przed wejściem perkusji; potem bardzo ładnie, chociaż werbel troszkę mi nie pasuje, widziałbym w nim mniej góry i zlayerowany z nim clap

wokal wchodzi dość późno, podoba mi się na nim efekt time stretchingu ale jednocześnie w miksie dzieje się za dużo, przez co trochę ginie i jest słabo słyszalny - myślę że to kwestia smyczków

poza tym, ładnie brzmiące tła (choć dość czyste i standardowe) i dobrze wyważony miks, fajny klimat, trochę przypominający The Dumplings. niezłe!


RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - Sajtrus - 9.08.2019

Z tych kompozycji które odsłuchałem od Waszej spółki ta jest najlepsza. Bo jest wokaliza Pani śpiewającej, i to jej wychodzi. Kiedyś chciałem to zaproponować - wokalizę. Cudny głos. Dla operatora miksu i mastera tez pochwała, na mój słuch tu wszystko gra. A z remasterować tak dynamiczny, naturalnie nagrany wokal nie jest łatwo. Co do tekstu , nienawidziłem polskiego,w liceum, bo był temat, a co autor chciał powiedzieć w w swoim wierszu? A po uj to roztrząsać, odbiór i już. Utwór jest za krótki, ale jest pozytywnie, rokuje. Wstawię piątkę, bo cenię pracowitość i talent. Ale czekam na coś naprawdę mocnego. Pozdrawiam


RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - Fantasmagorian - 13.08.2019

Całość jakoś zlewa mi się w jedną bryłę zmieszanych dźwięków. Na pewno podstawowym błędem jest to, że instrumenty za bardzo zabierają przestrzeń. Wokal walczy z nimi nie mając zbyt dużo miejsca. Jest słabo słyszalny. (3)


RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - Mocade - 13.08.2019

Tak przetworzony śpiew Julii zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Trochę inaczej jest z podkładem bo brzmi jakbyś przekombinował panoramę na masterze. A szkoda, bo dobór dźwięków jest całkiem na poziomie. Również trójka.

Pozdrawiam.


RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - jaf - 14.08.2019

To jest bardzo dobry utwór. Trzeba mieć talent, żeby z prostych nut zrobić emocje i sztukę. Jeżeli kobieta robi "aaa", "aaa" na dwóch nutach i to pociąga słuchacza, to znaczy, że to jest sztuka. Problem tylko w tym, że na moich słuchawkach wokal zlewa się z podkładem. Być może producent zrobił wokal na tym samym pogłosie co elementy podkładu. To wielki błąd.


RE: Julia Kurszewska x Barthus - Milczeniem (Barthus remix) - Plague - 16.08.2019

Trochę trzeba rzeczywiście ogarnąć panoramę bo trochę się mętlik zrobił a dodatkowo przez to wokal się ukrył a on tutaj musi być na pierwszym planie. Świetna stopa, dobry pomysł na utwór, klimatycznie jest , technicznie do poprawki.