MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Strange Sounds - So Many Questions - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: CLASSICAL Strange Sounds - So Many Questions (/temat-classical-strange-sounds-so-many-questions)



Strange Sounds - So Many Questions - Recoil83 - 15.08.2019

Nad tym ostatnio pracowałem, w sumie nad brzmieniami bo nie mam takich, miałem tylko pojedyncze sample z których robiłem po 5 oktaw dla samplera Independence. To będzie drugi utwór na mojej płycie.






RE: Strange Sounds - So Many Questions - suds - 15.08.2019

fantastyczny, tajemniczy klimat w pierwszej części (kojarzy mi się z soundtrackiem Thomasa Newmana do Serii Niefortunnych Zdarzeń) który potem nagle staje się uroczy, przypominający dzieciństwo. przejście w 1:58 jest przez to trochę niezręczne, różnica jest zbyt duża. ale poza tym świetna robota! nie słychać za bardzo że są to pojedyncze sample, sprytnie je zmanipulowałeś. nice!

no i fajnie dobrana ilustracja do muzyki :D


RE: Strange Sounds - So Many Questions - Recoil83 - 16.08.2019

Dzięki, to są pojedyncze sample ale rozłożone na 5 oktaw w pełni grywalne, mają swoje efekty i się zapętlają, żeby sobie pograć te 2 minuty stworzyłem 168 różnych instrumentów to tak jakby 168 presetów dla syntezatora, a siedziałem i prowadzałem te dźwięki do samplera 2 tygodnie, muszę sobie kupić jakiś Omnisphere 2 albo Kontakt 6 bo kiedyś mnie to dobije :P


RE: Strange Sounds - So Many Questions - suds - 16.08.2019

propsy za wytrwałość!


RE: Strange Sounds - So Many Questions - Fantasmagorian - 16.08.2019

No, powiem Ci Recoil83, ten utwór przeszedł moje największe oczekiwania. Soczysty, nasączony tematyką filmową mega daje po wyobraźni. To dosłownie tak jakbyś dźwiękami malował wyrazisty obraz dając dowolną interpretację. Jestem pełen podziwu za stworzenie czegoś tak barwnego. Zdecydowanie (5) - moje klimaty!


RE: Strange Sounds - So Many Questions - Plague - 16.08.2019

Po pierwsze za krótkie. Po drugie wspomniane wyżej przejście 1:58 jest dla mnie jak najbardziej na miejscu, słyszałem już takie zabiegi choćby w grach. Ten utwór pokazuje że w domu na kompie można wszystko stworzyć, nieskończoną ilość barw itp. itd. Ograniczenie to poziom wyobraźni i talentu autora, a tych dwóch elementów tutaj nie brakuje. Omnisphere 2 to byłby dobry pomysł - trochę trzeba wyskrobać kaski, ale naprawdę warto :) Ładny, barwny utwór Ci wyszedł. 5/5


RE: Strange Sounds - So Many Questions - qnebra - 16.08.2019

Dramatyczne, klimatyczne, baśniowe, liryczne, eleganckie i ładne takie. Podoba mi się.


RE: Strange Sounds - So Many Questions - Mocade - 18.08.2019

Jeśli nie masz nic przeciw to wskażę drobny minus, przejście w 9 sekundzie między klimatem negatywnym i pozytywnym jest odrobinę za szybkie, choć wciąż do uratowania. Gdyby dać końcowemu snareowi i stringsom trochę dłuższe ogony i rozstawić sąsiadujące sekcje tak z centymetr szerzej od siebie to myślę że byłoby wtedy spoko. Generalnie podoba mi się że potrafisz trafnie oddać muzyką niemal każdy obraz nakreślając mu tym samym kawałek unikalnej historii, a że robisz to jeszcze za pomocą własnych dźwięków to jest skill sam w sobie. Piątka.

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - So Many Questions - Voel - 20.08.2019

Witam
Intro mega klimatyczne, progresje są takie trochę niespodziewane, jeśli chodzi o melodie, ale to dobrze.
Wszystko brzmi filmowo bardzo, okładka wiernie odzwierciedla to co tu słyszymy-dobra robota.
Aż strach pomyśleć co byś stworzył, gdybyś miał dostęp do najlepszych bibliotek. Daję 5, pozdrawiam.