MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Strange Sounds - Nightmare - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: FILM Strange Sounds - Nightmare (/temat-film-strange-sounds-nightmare)



Strange Sounds - Nightmare - Recoil83 - 17.08.2019

Taki utwór powstał, całość gra sampler Independence.






RE: Strange Sounds - Nightmare - Wasp - 18.08.2019

początek skojarzył mi się z filmem "ucieka z nowego" z lat 80tch
ładny obraz. jeszcze wzmacnia klimat muzyki
te długi nuty na smyczkach miodzio
a potem jak wchodzi gitara to przypomina mi się gra "heavy metal fakk 2"


RE: Strange Sounds - Nightmare - Fantasmagorian - 18.08.2019

Stworzyłeś bardzo fajny klimat. Bardzo podobają mi się pady np: (1:15) i (1:24). W 2:26 użyłeś fajne przejście. Generalnie utwór ciekawy. Miejscami jest naprawdę świetny ale są momenty z których bym całkiem zrezygnował. Np od momentu 3:12 kiedy zmieniają się tonacje. Ale zawsze powtarzam, że to tylko moje zdanie kierowane własnymi upodobaniami. Zakończenie świetne. generalnie daję (4)


RE: Strange Sounds - Nightmare - Plague - 18.08.2019

Od 1:30 miód dla uszu - wszystko mięciutko wchodzi :) Po tytule nastawiałem się na totalny ambient a tutaj proszę - niespodzianka. Bardzo fajne i do ulubionych.


RE: Strange Sounds - Nightmare - Recoil83 - 18.08.2019

@WaspXT ten pad początku to organy kościelne przepuszczone przez efekty.
@Fantasmagorian @Plague dzięki panowie za komentarz.


RE: Strange Sounds - Nightmare - Mocade - 18.08.2019

Widzę Capt. Zee, jest postapo lokacja, jest i konkretna muzyka. Warstwa ambientowa zdecydowanie moim ulubionym kontentem, szczególnie ten chór. Fajna jest ta wtyczka gitarowa, przydałaby mi się taka. Przyzwoita praca, niech będzie 5.

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - Nightmare - Recoil83 - 18.08.2019

@Mocade korzystam tylko z jednej wtyczki, ta gitara to standardowy instrument mojego samplera, fakt wprowadzenie 20 GB sampli do tego samplera zajęło mi prawie pół roku życia, ale później już z górki mogę tworzyć bez granic, 5 albumów powstało właśnie na tym samplerze, dlaczego?, bo ma wsparcie nawet do 32 rdzeni CPU, Surround 7.1, mało pamięci zajmuje i mam go wbudowany w DAW.

[Obrazek: GcxxOq4.png]


RE: Strange Sounds - Nightmare - DelianoCarl - 19.08.2019

Bardzo ciekawy track :) ogólnie kompletnie nie moja stylówa ale ma coś w sobie.
1:18 nie wiem czy tutaj za dużo delaya się nie skumulowało i zrobił się mały dźwiękowy artefakt.
Nadałoby się to do jakiejś gry.
3:52 tutaj super klimat się zrobił.
ps. bardzo przyjemny szum

pozdro


RE: Strange Sounds - Nightmare - hudson462 - 19.08.2019

Cześć ;) Utwór ciekawy, aranżacja nie nudzi, wszystko fajnie się rozwija. Jeśli chodzi o miks to też jest bardzo dobrze- największy plus za to, że elegancko zadbałeś o obraz stereo. Jedyny mankament jaki udało mi się uchwycić to mulasty dół pogłosu na syntetycznym bassie- ale równie dobrze to może być jakiś sampel efektowy, który pojawia się akurat pod koniec frazy tego syntetycznego bassu. Nie psuje to jakoś bardzo odbioru całości, ale jestem czepialski i musiałem to napisać :D Dobór brzmień mi się nie podoba bo to nie moje klimaty- najbardziej odpychające są dla mnie te plastikowo brzmiące bębny. Klimat jest, można by ten utwór wykorzystać w postapokaliptycznej grze, ale raczej takiej, które produkowano jakieś 15 lat temu bo teraz w grach stawia się na bardziej nowoczesne brzmienia- choć niewykluczone, że ktoś nadal tworzy takie oldschoolowe gierki. Oczywiście to, że MI akurat coś się nie spodobało, nie znaczy, że innym również się nie spodoba także nie bierz mojego komentarza jako próbę dokopania czy urażenia Cię. Po prostu wyrażam swoją subiektywną opinię. A jako, że wystawiając ocenę kawałkom nie w moim klimacie, nie biorę pod uwagę tych subiektywnych aspektów to oceniam na 5. Pozdrawiam

Edycja:
(19.08.2019, 16:47)hudson462 napisał(a): mulasty dół pogłosu na syntetycznym bassie- ale równie dobrze to może być jakiś sampel efektowy, który pojawia się akurat pod koniec frazy tego syntetycznego bassu.
Kolega wyżej też to zauważył- chodzi o ten artefakt z 1:18.


RE: Strange Sounds - Nightmare - Recoil83 - 19.08.2019

@DelianoCarl @hudson462 dzięki za odzew, 1:18 działa efekt delay który pod koniec działania jest głośniejszy, to mogę naprawić, poobcinałem dół we wszystkim co mi rezonowało, pozostał kompromis pomiędzy gitarą i bass synthem gdy grają jednocześnie, to muszę jeszcze zbadać, bo przeoczyłem, co do bębnów nie mam innych, na biednie to co sobie sam zrobię to mam. Jak wpadnie mi w końcu jakiś grosz z tego, to zbieram na Omnisphere 2.


RE: Strange Sounds - Nightmare - Fantasmagorian - 19.08.2019

(19.08.2019, 19:59)Recoil83 napisał(a): (...) zbieram na Omnisphere 2.

Bardzo dobry wybór. Trzymam kciuki za szybki zakup bo naprawdę warto. Kiedy pierwszy raz zacząłem odsłuch dźwięków z omni to byłem w szoku, że są takie tłuste, pełne, bardzo dobrej jakości. :)


RE: Strange Sounds - Nightmare - hudson462 - 19.08.2019

(19.08.2019, 21:49)Fantasmagorian napisał(a):
(19.08.2019, 19:59)Recoil83 napisał(a): (...) zbieram na Omnisphere 2.

Bardzo dobry wybór. Trzymam kciuki za szybki zakup bo naprawdę warto. Kiedy pierwszy raz zacząłem odsłuch dźwięków z omni to byłem w szoku, że są takie tłuste, pełne, bardzo dobrej jakości. :)

Jeśli chodzi o bębny to ja używam tylko sampli. Albo sampli z sample packów, albo takich które sam syntezuję- niesamowita satysfakcja jak uda się coś unikatowego wykręcić, a jeszcze większa jeśli później taki samodzielnie stworzony sampel dobrze siedzi w utworze :D


RE: Strange Sounds - Nightmare - Voel - 20.08.2019

Witam
Ten wstęp brzmi świetnie, chórki/wokalizy, mi się podobają. Co mi się nie podoba, to np. że nie ma tej początkowej atmosfery, dalej w pierwszym 'dropie'. Chociaż w drugim dropie już jest, ale też dopiero w drugiej części. Jednak mimo wszystko całość brzmi bardzo fajnie, jeśli Twoje są te wszystkie dźwięki to szacun. Kompozycja w jakiejś gierce czy filmie zdała by egzamin jako dobrej jakości tło. Daję 5. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - Nightmare - Niflheim - 20.08.2019

Witam.
Spodziewałem się czegoś bardziej "stonowanego" a tu proszę niespodzianka. Bardzo podoba mi się przejście w 2:24.
Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - Nightmare - honolulu - 20.08.2019

Bardzo ciekawy utwór. Tytuł jak najbardziej adekwatny. Świetna gitarka. Pozdro