MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Wasp - Laid back (breaks electro) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Wasp - Laid back (breaks electro) (/temat-electronica-wasp-laid-back-breaks-electro)



Wasp - Laid back (breaks electro) - Wasp - 20.08.2019

Kolejny kawałek na album
tym razem jakaś mieszka electro z breakami i gitarą strunową




RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - hudson462 - 20.08.2019

Cześć ;) Generalnie track jest spoko, dobrze sie go słucha, ale według mnie na ten moment wykorzystane zostało jakieś 60% potencjału tego utworu. Dlaczego? Początek melodii na syntezatorze jest bardzo, BARDZO fajny, natomiast druga połowa tejże melodii już taka fajna nie jest- dograna jakby na siłę. Dokładnie to samo tyczy się akordów na gitarze- pierwsze trzy akordy świetne- jedynie z trzecim można by pokombinować z transpozycją którejś z nut do góry- natomiast jak tylko wchodzi czwarty akord to jakoś dziwnie on nie pasuje i te co są później też. Ale to w sumie kwestia indywidualna- jeśli grałeś te wszystkie melodie i harmonie z serducha to ciężko żeby Ci się nie podobały i żeby zmieniać, nie?

Co do miksu to stopa zdaje się być lekko za głośno. Te bzyczenia strun gitary są dosyć drażniące- w szczególności we wstępie, gdzie słychać je jak na dłoni- jak koniecznie chcesz je zostawić to spoko tylko może trochę je przycisz żeby się tak nie narzucały. No i przestrzeń stereo- zauważyłem, że większość Twoich kompozycji jest osadzona praktycznie w całości na środku- robisz to umyślnie? Jeśli tak to bardzo ciekawi mnie powód z jakiego stosujesz taki zabieg.

Podsumowując: track jest dobry, słucha się przyjemnie, ale gdyby poświęcić mu jeszcze trochę czasu to byłby o te 40% niewykorzystanego potencjału lepszy... A może i więcej :D Zostawiam 5 na zachęte. Pozdrawiam


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - honolulu - 20.08.2019

Wpada w ucho :) aż nóżka sama tupie :P Pozdro


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - Mocade - 21.08.2019

Do gitar trzeba przywyknąć bo przy pierwszych odsłuchach wydają się wypadać z rytmu poszczególnymi biciami. Polecałbym za to skupić się w przyszłości na voxach, rozwijać je o dodatkowe zróżnicowane patterny bo naprawdę ci one wychodzą, pod tym kątem czuję niedosyt. Reszta w porządku, tradycyjna dobra jakość. Pamiętaj również że szybka produkcja ma zarówno zalety jak i wady, bo choć wena często bombarduje nowymi pomysłami na następne kawałki to wciąż można (i da się) uwzględnić je w tym samym projekcie dzięki czemu znacząco wzbogacisz jego finalną jakość jednocześnie unikając schematów. 4/5

Pozdrawiam.


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - Wasp - 21.08.2019

(20.08.2019, 19:48)hudson462 napisał(a): zauważyłem, że większość Twoich kompozycji jest osadzona praktycznie w całości na środku- robisz to umyślnie?

ja niestety robię muzykę na słuchawkach i rozmieszam instrumenty w panoramie ale bliżej środka
bo na słuchawkach to brzmi ok.. a głośników nie mam (mam tylko takie za 200 zł ) i nie wiem jak to brzmi na głośnikach.. może i stać mnie na dobre głośniki ale zaraz sąsiadka stukałaby w podłogę .. tak było jak robiłem muzykę na hardwarze i głośnikach ;)
dodatkowo dużo moich ścieżek jest reverblem i one też powodują że wydaje się że wszytko jest w jednym miejscu
mimo że do ścieżek z reverbem kręcę pokrętłem "stereo sepatarion" żeby trochę zawierzyć szerokość panoramy


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - hudson462 - 21.08.2019

(21.08.2019, 6:52)WaspXT napisał(a):
(20.08.2019, 19:48)hudson462 napisał(a): zauważyłem, że większość Twoich kompozycji jest osadzona praktycznie w całości na środku- robisz to umyślnie?

ja niestety robię muzykę na słuchawkach i rozmieszam instrumenty w panoramie ale bliżej środka
bo na słuchawkach to brzmi ok.. a głośników nie mam (mam tylko takie za 200 zł ) i nie wiem jak to brzmi na głośnikach.. może i stać mnie na dobre głośniki ale zaraz sąsiadka stukałaby w podłogę .. tak było jak robiłem muzykę na hardwarze i głośnikach ;)
dodatkowo dużo moich ścieżek jest reverblem i one też powodują że wydaje się że wszytko jest w jednym miejscu
mimo że do ścieżek z reverbem kręcę pokrętłem "stereo sepatarion" żeby trochę zawierzyć szerokość panoramy

Ok, tylko że sama "szerokość" dźwięków w przestrzeni stereo nie da przestrzennego miksu. Panoramowanie to jest podstawa. Na słuchawkach też da się to zrobić :P


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - Wasp - 21.08.2019

zwykle panoramowanie też robię
bas mono
jak 2 ścieżki grają w podobnym spektrum do daje jedną w lewą a drugą w prawo, jasne takie rzeczy robię
tylko nie daje nie wiadomo ile w lewo/prawo
daję tylko tak o -"18" lub +"18" .. bo na słuchawkach nie brzmi to źle
a jak są 2 inne ściżęki w tym paśmie (może się tak zdarzyć jak ma się dużą liczbę ścieżek)
to daję jedną mocniej w lewo, a drugą mocniej w prawo (mocniej niż 18)
a niektóre ścieżki grające w mono mają zapięty FL flangus, bo on trochę poszerza panoramę
no i wiadomo reverb też poszerza ścieżki mono


RE: Wasp - Laid back (breaks electro) - Recoil83 - 23.08.2019

Początek wydaje mi się dziwny, ale jak weszły wokale to wszystko brzmiało już należycie, dobra produkcja.