MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE DJ WW - Trequailence - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE DJ WW - Trequailence (/temat-trance-dj-ww-trequailence)



DJ WW - Trequailence - honolulu - 21.08.2019

Witam.
Nutka stworzona już dobrych kilka lat temu gdy dopiero zaczynałem bawić się w FL'u :) Jestem początkujący, a tworzę tylko wtedy jak wymyślę jakąś melodię i ta nie daje mi spokoju :P Wówczas zasiadam i zaczynam tworzyć. Jestem świadom ilości błędów i niedociągnięć. Staram się z każdą nową nutką być coraz lepszy.

Hope u like it :)


https://soundcloud.com/superwlochu/dj-ww-trequailence


RE: DJ WW - Trequailence - agro - 23.08.2019

Hej, wyczuwam młodzieńczy entuzjazm :D.
Te wszystkie motywy (elementy aranżu) które uzyskałeś w tej pinesce są zbyt rozległe, myślę że mógł byś to zmieścić w 2min otrzymał byś wtedy bardziej dynamiczny (częściej się zmieniający) energetyczny przekaz który pokazany od tej strony, śmiem zauważyć ze zyskał by i prezentował by się znacznie atrakcyjniej!

Myślę że teraz skupił bym się na dopracowywaniu elementów które budują napięcie, skoro jakieś tam zwrotki potrafisz już uzyskać, tak że automatyzacje, filtry odcinające, fx który pompują, i inne rzeczy które są raczej nieodzownym elementem trancu i bez nich jest smutniej.

Stopa totalnie martwa, ani nie bije ani nie cyka coś tam pufa, brak hiatów.

Cóż po tej piosence włączyła się kolejna Dj WW - Magical, ten motyw początkowy jest elegancki, tzn ciekawy dobór syntezatorków, może zrób jakiś chillout, jeżeli będzie ci to wychodziło tak fajnie jak w tym kawałku, było by nieźle, a jak chcesz do tego dorzucić łupaninę to poświeć jej dużo więcej czasu bo jest ona głównym elementem, od dobrego rytmu się zaczyna ...ja tak!

Pozdrawiam


RE: DJ WW - Trequailence - Wasp - 23.08.2019

Jestem teraz na lapku wiec nie ocenie mixu
aranż całkiem fajny
a progresja akordów była inspirowana tym ?

https://www.youtube.com/watch?v=NlprozGcs80


RE: DJ WW - Trequailence - honolulu - 23.08.2019

Czy była inspirowana Canon'em ? Nie wiem :D Faktycznie słychać podobieństwa hehe :) Ja tworzę melodyjnie zawsze coś swojego, jak mi akurat w duszy zagra.

Co do stopy to faktycznie masz rację. Wiesz, czasami w trakcie jak się tworzy to wszystko pasuje itd, natomiast jak minie jakiś czas i ponownie się odtworzy to co właśnie się stworzyło to ma się wrażenie, że za wcześnie się to wypuściło :P I że jest sporo do poprawy. Dlatego wrzuciłem tutaj by posłuchać Waszych opinii. Teraz wiem, że warto popracować nad tym utworem :)

Dzięki !


RE: DJ WW - Trequailence - agro - 24.08.2019

Jeżeli się przyzwyczajasz szybko do sesji to ja proponuje tak zwane wietrzenie uszu, tzn robisz przerwe i słuchasz gatunkowo zupełnie innej muzy, a i nie zapomnij o przyznawaniu plusa.

edit: i referencyjnym tracku żeby mix w miarę brzmiał i wtedy zauważasz takie błędy jak słaby snare, track referencyjny jest jak krajobraz dla malarza, nie musisz go kopiować jeden do jeden możesz się nim zainspirować np.


RE: DJ WW - Trequailence - honolulu - 24.08.2019

Okej :P
A plusiki lecą :)


RE: DJ WW - Trequailence - Revnotes - 26.08.2019

Słychać, że dopiero wkraczasz w świat produkcji, ale co ważniejsze słychać również, że rozumiesz z czym to się je. Trochę to wszystko rozwlokłeś po całej aranżacji. Staraj się stopniowo budować napięcie wszelakimi efektami (prawdopodobnie masz mnóstwo takich sampli), bo żaden utwór bez odpowiednich przejść nie brzmi dobrze, a także przedstawiając kolejny synth nie wyciszaj zupełnie wszystkich, które grały wcześniej. W przeciwnym razie utwór zamiast ładnie dopasowanej i sklejonej ze sobą całości, zaczyna przypominać coś jak prezentacja sound banka. Po tym bardzo łatwo rozpoznać raczkującą produkcję. Jeżeli czujesz, że np. pomiędzy leadem, padem i basem jest wciąż mnóstwo przestrzeni, to oznacza, że większości z tych synthów przydałby się layering. Niestety na początku pewnie szybko przeładujesz w ten sposób miks, ale na to również przyjdzie czas. Sporo nauki i pracy przed Tobą, ale przecież to jest właśnie to, co najbardziej jara w muzyce każdego z nas. Zadawaj tu jak najwięcej pytań, nie bój się tego, bo możesz zaoszczędzić sobie całkiem sporo czasu.


RE: DJ WW - Trequailence - hudson462 - 26.08.2019

Cześć ;) Na wstępie chciałbym napisać, że mimo iż nie jestem fanem tego typu muzyki to główny zamysł tego utworu przypadł mi do gustu- fajne melodie (mimo, że partia bassu brzmi dość dziecinnie), aranżacja nie nudzi (czyli udało Ci się uniknąć chyba największej zmory początkujących producentów). Odbiór utworu byłby o wiele lepszy gdyby nie kiczowate brzmienia bębnów i ich robotyczny rytm, ale ucho do takich rzeczy przychodzi z czasem. Przy miksie trzeba by było spędzić jeszcze sporo czasu i pracy, jednak o tym za chwilę bo chciałbym jeszcze nadmienić, że nie wiem co za imbecyl ocenił ten utwór na 1 tym bardziej, że autor napisał, że jest poczatkującym i niezbyt często siedzi przy DAW'ie produkując... Według mnie, biorąc pod uwagę właśnie to, że autor jest początkujący, a utwór wcale nie jest taki zły (nieraz słyszałem produkcje dużo gorsze tutaj na forum) to trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby ocenić tego typu track na 1. No... to jedna kwestia z głowy, teraz przejdę do mankamentów miksu, które na szybko udało mi się wychwycić. Od początku daje się we znaki dudniący dół pasma- wydaje mi się, że wynika to z wysłania na pogłos sygnału który ma dużo informacji właśnie w tym najniższym paśmie- łatwo to można naprawić odfiltrowując te niskie częstotliwości zaraz przed wtyczką pogłosową, albo korzystając z wbudowanego filtra w tejże wtyczce (high pass filter). W uszy rzuca się też słabe, choć nie tragiczne, zagospodarowanie obrazu stereo- dźwięki dobiegają z centrum oraz lewego i prawego krańca panoramy, natomiast zapomniałeś wykorzystać przestrzeni pomiędzy tymi punktami. Odemnie masz 4- na zachętę i żeby podwyższyć tą niesprawiedliwą średnią... Pozdrawiam


RE: DJ WW - Trequailence - Recoil83 - 26.08.2019

@hudson462 właśnie dlatego ja zaprzestaję publikacji tutaj swoich utworów dopóki nie naprawią albo zlikwidują tego śmiesznego systemu gwiazdek które i tak nic nie znaczą a irytują, jakiś gnojek wchodzi i daje wszystkim przysłowiową pałę nie uzasadniając tego, poza tym mam zablokowany SB to dlaczego mam się tutaj produkować jak mnie cenzurują.


RE: DJ WW - Trequailence - honolulu - 26.08.2019

Dzięki za opinie i porady :) Co do oceny to aż tak się nią nie kieruję. Najważniejsze dla mnie są komentarze :)
Wracając do utworu to zgadzam się z Wami, że zbyt rozciągnięty, sporo niezagospodarowanej przestrzeni, słabe przejścia jak i slaby bass. Na przyszłość będę na to patrzył ^^ Faktycznie jestem początkujący. Nie produkuję utworów jeden po drugim. Mam mnóstwo pozapisywanych zamysłów, projektów, lecz zabieram się za nie tylko jak przyjdzie mnie wena. Ogólnie to bawię się w darmowej wersji FL studio 11.. Nie posiadam żadnych sprzętów do produkcji muzyki. Odkładam sobie pieniądze na sprzęt. Ogólnie to jestem samoukiem w Fl'u, jak również grę na keyboardzie. Chcieliście bym zadawał pytania, no to lecę :P Jako, że tworzę na "surowo" to jakie wtyczki polecacie, jaki sprzęt ? Zastanawiałem się nad kupnem np keyboarda takiego mniejszego, który podpina się pod kompa. To by o wiele usprawniło mi tworzenie lini melodyjnej. A tak to siedzę dniami w Fl'u i tworzę metodą prób i błędów melodię :P hehe I kolejne pytanko " napiszcie mi proszę jakich skrótów klawiszowych używacie najczęściej ? To też usprawniło by tworzenie i posługiwanie się w programie.
Pozdrawiam


RE: DJ WW - Trequailence - Revnotes - 27.08.2019

Masz bardzo zdrowe podejście do tego. Nie każdego stać na ten dystans, więc już na starcie możesz sobie pogratulować. W gwoli ścisłości, niestety nie da się sprawdzić (chyba, że ja nie potrafię) na ile gwiazdek oceniłem Twój utwór. Wydaje mi się, że była to gwiazdka lub dwie. W moim przekonaniu przyznając tutaj więcej, byłbym mocno nie fair wobec osób, które tworzą już parę lat i ich utworu wypadają różnie, ale mimo wszystko, to co wypuszczają ma ręce i nogi, ale przez różne niedociągnięcia otrzymuje od 3 do 5 gwiazdek. Natomiast rozumiem bardzo dobrze, jak początkujący potrzebuje kopniaka motywacji i wszelkich sprawdzonych porad, dlatego wg mnie o wiele istotniejszy jest komentarz, dlatego bardzo mi się podoba Twoje podejście.

Tak jak zmienia się moda i popularność w stylach muzycznych, tak co pewien okres czasu popularyzuje się jakaś wtyczka. Kiedyś był to Sylenth1, później Massive, następnie Spire, a obecnie Serum. Nigdy nie starzeją się Nexus, Omnisphere i biblioteki do Kontakta. Klawisze MIDI to również bardzo dobry pomysł, bo jeżeli choć trochę potrafisz grać, z pewnością uwolnisz swoją kreatywność.


RE: DJ WW - Trequailence - KBK - 13.10.2019

Ja tu słyszę kopię 1:1 Pathelbell's Canon :D Potraktowałbym to jako Cover ;) A co do miksu - lepiej nie będę się wypowiadał, bo ilość błędów jest tu ogromna :D Ale brawa za odwagę ;) Chętnie posłuchałbym czegoś innego od Ciebie dla porównania