MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Dimmed Sun - Forefathers [braindance] (/temat-electronica-dimmed-sun-forefathers-braindance)



Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - suds - 25.08.2019

niecałe 9 godzin poszło na porcję braindance do niedzielnego obiadku



bon appetit


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - Wasp - 25.08.2019

czuć że to braindance
ten pado-lead jaku u APXa
ogólnie kawałek mi się podoba
Zalajkowany na SC
skoro robisz podobne do mnie klimaty to może zrobiłbyś remix na mój album?
mogę go podesłać na priva, mam na razie 12 kawałków do wyboru


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - Mocade - 25.08.2019

Prawdę mówiąc nie wiedziałem że dziś niedziela, nie zmienia to faktu że trip całkiem ładny, miszmasz nowoczesnego brzmienia ze starymi wtyczkami fla. Jak na 9 godzin to solidne, futurystyczny cyberpunkowy duch. Pozwól że ukradnę, kolekcjonuję takie gemy do custom playlisty, 2077 już za mniej niż rok. 5/5

Pozdrawiam.


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - Recoil83 - 25.08.2019

Bardzo rytmiczny futurystyczny utwór, ale od 3:32 podoba mi się jeszcze bardziej, dobra robota.


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - hudson462 - 26.08.2019

Cześć ;) Taki retro ten traczek- na codzień nie słucham tego typu rzeczy, ale wypada ocenić jak ktoś na forum wrzuca :D Może zacznę od rzeczy, które mi się spodobały. Bardzo fajnie zagospodarowałeś przestrzeń stereo- w szczególności w intro, gdzie dźwięki wręcz otaczają słuchacza. Pad grający w tle również przypadł mi do gustu- zarówno brzmieniowo, jak i pod względem granej melodii. Efekt zamykający cały utwór jest bardzo chrupki. Mniam. To teraz rzeczy, które ja był dodał/ zmienił. Przedewszystkim trochę sucho jest- większość dźwięków niemal bije słuchacza po twarzy. Jakiś pogłos na werblu/ syntezatorze grającym główny motyw by się przydał. Od 3:32 słyszałbym też ping pong delay na ostatniej nucie każdej frazy tego padu, grajacego z tyłu. Zostawiam 4. Pozdrawiam


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - slav35 - 26.08.2019

Kawałek dziwnie spanoramowany, lewy kanał bardziej naładowany w dzwięki - tak się przynajmniej wydaje. Całość za bardzo skupiona w środku panoramy, zwłaszcza bit. Źle to brzmi bez szerokości. :\ Co ciekawe dropy są już trochę lepsze bo pojawiają się tam leady i synthy szerokie. Sam bit wymaga dopracowania. Aranżacyjnie nie powala ale po 9 godzinach pracy nie sposób więcej oczekiwać.


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - Niflheim - 29.08.2019

Nie wiem dlaczego ale track kojarzy mi się z którymś z Metroid'ów na Game Boy'a Advance(jestem zbyt leniwy żeby pójść na strych i sprawdzić tytuł :v). Jeśli wolno spytać jakich wtyczek użyłeś do stworzenia synth'ów?


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - suds - 29.08.2019

Geez, Niflheim, oczywiście że wolno, to nie tajemnica handlowa :D standardowo u mnie to Wasp XT z własnoręcznie kręconymi brzmieniami - tu robi za wszystkie brzmienia oprócz fxów w intrze i perki. Podobnie jak w "Unstable Core" zlayerowałem 3 instancje wtyczki by zbudować bas, no i na wszystkich kanałach oczywiście efekty


RE: Dimmed Sun - Forefathers [braindance] - pumadesign - 29.08.2019

ładny traczek , perka mi się podoba , ogólnie sporo się dzieje , mocna 3 :D